Reklama

Ładowanie...

UCHODŹCY I MIGRANCI – SERWIS SPECJALNY

Ewakuacja z ogarniętego wojną Irpienia na przedmieściach Kijowa, 8 marca 2022 r. / FOT. PAWEŁ PIENIĄŻEK

Od Lampedusy i Kurdystanu, przez Somalię i Syrię, po Bangladesz, granicę meksykańsko-amerykańską aż na granicę Polski z Ukrainą – nasi dziennikarze i korespondenci pisali i piszą z miejsc, w których przyszłość dzieje się już teraz. Zapraszamy do serwisu specjalnego „Tygodnika” o uchodźcach i migrantach.

Wszystkie artykuły

15.04.2023
Integracja młodych uchodźców nie przebiega gładko. Między uczniami dochodzi do przemocy, a część dzieci przestała chodzić do szkoły i nie wiadomo, co się z nimi dzieje.
03.04.2023
Po roku od rozpoczęcia wojny nierozwiązanych pozostaje wiele problemów – napisał rzecznik praw obywatelskich do ministra edukacji i nauki. Marcin Wiącek wskazuje, że duża grupa uchodźczych...
01.04.2023
Nie czują się już stamtąd, skąd pochodzą. Ale nie są jeszcze stąd, z Hiszpanii. Mają szczęście, jeśli trafią na kogoś, kto będzie ich przewodnikiem po nowym świecie.
06.03.2023
Ersatz domu i intymności to nadal, rok po wybuchu wojny, rzeczywistość mieszkańców jednego ze zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w Krakowie. Ale też dziesiątek podobnych miejsc w Polsce.
14.01.2023
Nie dla wszystkich płynących z Libii Europa jest celem. Czasem pozostaje jedyną możliwością ucieczki.
08.01.2023
Dwa dni po wypadku, doglądając ocalonych, Nejma powiedziała: „Widzieliśmy cud, a tuż wcześniej jego dokładną odwrotność. Na to nie ma słów, nie ma nawet myśli właściwych”.
05.12.2022
Marcin Wiącek, rzecznik praw obywatelskich, przedstawił w ubiegłym tygodniu sprawozdanie z działalności za 2021 r. To równocześnie przegląd najważniejszych wciąż nierozwiązanych problemów...
28.11.2022
Czy rzeczywiście zapomnieliśmy o uchodźcach, którzy uciekali do nas wiosną, a dziś niechętnie patrzymy na „bogatych Ukraińców” jeżdżących drogimi samochodami?
12.09.2022
Praca poniżej kwalifikacji, codzienność pełna nudy, rosnąca frustracja. Tysiące ukraińskich uchodźców popada w marazm, czasem w cwaniactwo.
04.07.2022
Po wydarzeniach w Melilli, San Antonio i na Morzu Śródziemnym bardziej niż kiedykolwiek – oraz bez emocji – potrzebujemy zrozumienia, czym w praktyce jest presja migracyjna.

Strony