Reklama

Ładowanie...

Dziennikarka specjalizująca się w tematyce międzynarodowej, ekologicznej oraz społecznego wpływu nowych technologii. Współautorka (z Wojciechem Brzezińskim) książki "Strefy Cyberwojny" (wyd. 4eM, 2018 r.). Była korespondentką m.in. w Afganistanie, Pakistanie, Iraku, Kongu i Jemenie. Laureatka nagrody Grand Press i nagrody SDP. Stale współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym", pracowała również m.in. we "Wproście", Polsat News i Zielonej Interii. 

Artykuły

21.11.2022
W deklaracji końcowej COP27 – wskutek nacisku m.in. Chin i Arabii Saudyjskiej – nie ma mowy o tym, kiedy świat odejdzie od paliw kopalnych.
14.11.2022
Omertà to zmowa mająca zapewnić bezkarność. Tak mają się zachowywać przywódcy europejscy w sprawie inwigilacji Pegasusem – twierdzi holenderska eurodeputowana Sophie in ’t Veld,...
14.11.2022
Raport komisji śledczej Parlamentu Europejskiego nie zostawia złudzeń: w Polsce i na Węgrzech używanie Pegasusa stało się „integralnym elementem” systemu kontroli osób krytykujących władze.
08.11.2022
„Nie możemy być klimatycznymi hipokrytami” – apelował polski prezydent na szczycie klimatycznym w Egipcie. Można odnieść wrażenie, że on sam własnych słów nie wziął sobie do serca. Oto,...
07.11.2022
Program budowy elektrowni jądrowych ruszył w zeszłym tygodniu z kopyta. I od razu stanął na głowie, choć pierwszy reaktor ma stanąć w Polsce za 11 lat.
17.10.2022
W rosyjskiej wojnie informacyjno-psychologicznej chodzi o podminowywanie nastrojów, by atakowane społeczeństwa uległy demoralizacji, stały się rozproszone, pasywne i pogrążone w paranoi.
12.09.2022
Ktoś, kto wpadł na pomysł obowiązkowego instalowania rządowych aplikacji w telefonach Polaków, nie rozumie ani działania nowoczesnych technologii, ani ich użytkowników.
05.09.2022
Premier twierdzi, że na Odrze mieliśmy do czynienia ze „zdarzeniem o charakterze naturalnym”, a rzeka „szybko się regeneruje”. I nie ma co tematu drążyć.
29.08.2022
Mija miesiąc od początku katastrofy na Odrze, a agencje rządowe ani służby wciąż nie potrafią ustalić jej przyczyn. Choć są one jasne.
18.07.2022
Jesień i zima będą gorące: chłody i mrozy mogą rozgrzać Unię Europejską, wystawiając ją na wielką próbę. Rosja postanowiła uderzyć nas tam, gdzie najbardziej zaboli

Strony