Reklama

Przemysław Wilczyński / Fot. Grażyna Makara

Dziennikarz działu krajowego "Tygodnika", specjalizuje się w tematyce społecznej i edukacyjnej. Jest laureatem Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej i – wraz z Bartkiem Dobrochem – nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Trzykrotny laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii "Publicystyka". Współautor (obok B. Dobrocha) książki „Broad Peak. Niebo i piekło” opisującej kulisy tragicznej polskiej wyprawy z marca 2013 r.

Artykuły

17.04.2017
„Dane z badania PISA pokazują, że nastolatki w naszym kraju deklarują jedne z najbardziej negatywnych postaw przynależności do szkoły w porównaniu do krajów OECD”
17.04.2017
Justyna Pronobis-Szczylik, psychoonkolog: Nie uzurpuję sobie prawa do decydowania za pacjenta, jak i czy się leczyć. Ale mogę zrobić jedno: wzmacniać jego zdrową część, która mówi: „Chcę...
17.04.2017
Tak zwany zwykły pacjent, słuchając wystąpienia autora „Ukrytych terapii” w katowickim Spodku, mógł się pozbyć uciążliwych wątpliwości, czy suplementy diety mogą wyleczyć z raka.
14.04.2017
Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: Jeśli nie zdołamy opóźnić reformy edukacji, wejdziemy w czas gigantycznej medialno-politycznej nawalanki.
03.04.2017
To było pierwsze takie wydarzenie od dekady: w piątek nauczyciele w całej Polsce odeszli od tablic. W zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajku w oświacie wzięło udział...
27.03.2017
Opis gry dorosłych we współczesną wersję „głuchego telefonu” można by zacząć od forum internetowego.
26.03.2017
Maria Dąbrowska: Logika jest taka: odgrodzić się, zabezpieczyć, a tych, którzy zrobią coś złego, zamknąć, nie martwiąc się, co będzie, jak powychodzą. Wolimy karać, niż ponosić...
20.03.2017
Najpierw fakty. Sztandarowy projekt rządu PiS przegłosowano w lutym 2016 r., pieniądze z jego tytułu większość uprawnionych zaczęła dostawać w czerwcu.
19.03.2017
W żargonie specjalisty: „Wprowadził i rozpropagował standardy opieki paliatywnej”. W języku prostej Kaszubki: „Zorganizował ludziom dobre odchodzenie. I nauczył nas o tym rozmawiać”.
19.03.2017
Józef Kaczkowski, ojciec ks. Jana: Chciałbym, żeby w głowach ludzi pozostał prosty przekaz. Był taki facet, który chciał robić dobre rzeczy, i nawet mu się to udawało. A przy okazji mówił...

Strony