Reklama

Przemysław Wilczyński / Fot. Grażyna Makara

Dziennikarz działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”, specjalizuje się w tematyce społecznej i edukacyjnej. Jest laureatem Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej i – wraz z Bartkiem Dobrochem – nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Trzykrotny laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Publicystyka”. Autor książki „Jan Kaczkowski. Życie pod prąd”, wydanej przez WAM biografii zmarłego w 2016 r. twórcy hospicjum św. o. Pio w Pucku. Współautor (obok Bartka Dobrocha) książki „Broad Peak. Niebo i piekło” opisującej kulisy tragicznej polskiej wyprawy z marca 2013 r. 

Artykuły

29.11.2021
Oto do teatru walą tłumy, przedstawienie ma zapewnioną widownię na miesiące, pedagodzy zaś ze zdwojoną werwą szykują się do omawiania spektaklu. Czy rzeczywiście?
22.11.2021
PROF. ALEKSANDRA CIAŁKOWSKA-RYSZ, prezeska Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej: Niektórym hospicjom stacjonarmym grozi zamknięcie lub ograniczenie działalności. Przez lata...
08.11.2021
Już niemal co dziesiąty polski uczeń jest w prywatnej bądź społecznej szkole. To dobrze, bo z roku na rok margines wolności się poszerza. To źle, bo rosną nierówności.
08.11.2021
Zamiana „przemocy w rodzinie” na „domową” – to jedno z założeń rządowego projektu nowelizacji prawa antyprzemocowego. Korzystne?
25.10.2021
Najświeższe dane MEN muszą być dla tegoż resortu bolesne: w ciągu ostatniego roku oświacie niepublicznej przybyło 30 tys. uczniów.
20.10.2021
W opisanej przez nas sprawie braci wyrywanych z rodziny zastępczej interweniuje wojewoda i Rzecznik Praw Dziecka. A przybrana siostra chłopców pisze do sądu: „nie jesteśmy śmieciami, które...
18.10.2021
Doktryna polskiej szkoły od lat brzmi: jak najwięcej pracy, jak najmniej pytań o jej sens.
11.10.2021
Tak ostrego sprzeciwu związków nie było dawno: po tym, jak Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło propozycje zmian w statusie zawodowym nauczyciela, Związek Nauczycielstwa Polskiego i...
11.10.2021
Tak ostrego sprzeciwu związków nie było dawno: po tym, jak Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło propozycje zmian w statusie zawodowym nauczyciela, Związek Nauczycielstwa Polskiego i ...
04.10.2021
Gdyby polską demografię mierzyć danymi z ostatniego roku, używane chętnie do jej opisu słowo „katastrofa” mogłoby się okazać zbyt łagodne.

Strony