Reklama

Black Friday 2022

Dziennikarka działu Świat, specjalizuje się też w tekstach o historii XX wieku. Pracowała przy wielu projektach historii mówionej (m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego)  i filmach dokumentalnych (np. „Zdobyć miasto” o Powstaniu Warszawskim). Autorka kilku książek o tematyce historycznej, w tym dwóch książek o uczestniczkach Powstania Warszawskiego: „Sierpniowe dziewczęta’44” oraz „Szkło pod powieką" (wspólnie z Anną Jakubowską „Paulinką"). Pracowała przy kilku projektach historii mówionej w Polsce i za granicą. Dzieki życie między Polskę a Szkocję. 

Artykuły

28.10.2022
Rishi Sunak został nowym premierem Wielkiej Brytanii. Jego polityczna kariera jest spektakularna, ale obejmuje on stanowisko w wyjątkowo trudnym momencie.
24.10.2022
Wielka Brytania znowu czeka, aż Partia Konserwatywna wybierze kolejnego przywódcę i tym samym nowego premiera. Na fali jest były minister finansów Rishi Sunak. Rządy Liz Truss, która...
20.10.2022
Liz Truss odchodzi z powodu własnych błędów, tak samo jak wcześniej Boris Johnson. Jej pobyt na Downing Street był rekordowo krótki i obfitował w porażki.
14.10.2022
Żartują z Rosji i za pieniądze z publicznej zbiórki kupują Ukraińcom czołg. Ale na ulice wychodzą też zwolennicy zmiany kursu wobec Rosji.
03.10.2022
Do kłopotów z inflacją i cenami energii doszedł właśnie ryzykowny plan podatkowy premier Liz Truss.
19.09.2022
Tysiące Szkotów witały na ulicach Edynburga pogrążonego w żałobie króla Karola. Jednak nowy brytyjski władca potrzebuje od nich czegoś więcej – ich narodowej relikwii.
09.09.2022
Najdłużej panująca brytyjska monarchini, symbol brytyjskości. W żałobie po śmierci Elżbiety II widać wagę jej postaci. Naprawdę była niezastąpiona.
08.09.2022
Elżbieta II, najdłużej panująca brytyjska królowa, zmarła w szkockiej posiadłości Balmoral. Miała 96 lat. Zakończyła się epoka – wielu Brytyjczyków nie pamięta innego monarchy.
22.08.2022
Po największej od dziesięcioleci suszy nadeszły burze i powodzie. To dziwne lato pokazuje, że aura, którą zwykliśmy uważać za typową dla Wysp Brytyjskich, odchodzi w przeszłość.
22.08.2022
Dorota Sadowska, kuratorka wystawy „Mamo, ja nie chcę wojny!”: Dziecko często nie potrafi werbalnie wyrazić tego, co przeżywa podczas wojny. Komunikuje się przez rysunek.

Strony