Reklama

Krytyczka filmowa „Tygodnika Powszechnego”. Pisuje także do „Kina" i miesięcznika psychologicznego „Charaktery". Jest współautorką takich publikacji, jak: „Panorama kina najnowszego", „Szukając von Triera", „Encyklopedia kina", „Encyklopedia filmu religijnego", „Nowe kino Turcji" czy „Polish Cinema Now!" Jest członkinią Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI. Była jurorką licznych festiwali w kraju i zagranicą (m.in. Karlove Vary, Stambuł, Moskwa, Ankara, Oberhausen, T-Mobile Nowe Horyzonty, Off Plus Camera, Planete Doc). Pracuje też dla Krakowskiego Festiwalu Filmowego, współtworząc jego program dokumentalny. W 2014 roku otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa.

Artykuły

12.12.2017
„Pan z Totalizatora”, „producent »Kac Wawy«” – to nie są największe wątpliwości, jakie wzbudza nowy szef Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
12.12.2017
Ameryka uchwycona w filmie jest tandetną podróbą, atrapą atrapy, skrywającą pod kolorowymi warstwami zwyczajną nędzę. Jedynie w oczach dzieci, w ciepłym świetle Florydy, paskudny motel w...
04.12.2017
Oto film o napięciu pomiędzy pulsującymi namiętnościami i wykalkulowaną grą, pomiędzy nagą twarzą i artystyczną maską. Dzieło skrojone na nasze czasy, w których rządzą autokreacja i...
28.11.2017
Z niedokończonych zapisków Jamesa Baldwina reżyser Raoul Peck stworzył intrygujący filmowy esej, którego główna teza brzmi: „Historia czarnych w Ameryce jest historią Ameryki”.
20.11.2017
W „Cichej nocy” polski dom, w którym przy wigilijnym stole spotyka się wielopokoleniowa rodzina, choć nie jest żadnym „domem złym”, stał się przez lata tworem nieusuwalnie pękniętym.
13.11.2017
„Najlepszy” Łukasza Palkowskiego to następna po „Bogach” tego reżysera polska success story.
06.11.2017
Nagrodzona Złotym Lwem w Wenecji „Kobieta, która odeszła” to film, który wołanie o indywidualną i społeczną sprawiedliwość przekłada na język religijny.
31.10.2017
Dzisiejszej Rosji już nie tylko sam rozum nie ogarnie, ale i żaden gatunkowy schemat – tak przynajmniej sugeruje Siergiej Łoźnica, który wziął na warsztat „Łagodną” Dostojewskiego.
23.10.2017
Reżyser nie boi się oskarżeń o bycie pożytecznym idiotą. Opowiada nam swoją europejską bajkę o ludziach, choć wie, że bywają zdziwaczali, ospali i mają fatalny gust.
17.10.2017
Na pierwszy rzut oka Beksińscy przypominają cudaczną „rodzinę Addamsów”, ale z czasem – nieoczekiwanie – stają się nam bliscy.

Strony