Reklama

Krytyczka filmowa „Tygodnika Powszechnego”. Pisuje także do „Kina" i miesięcznika psychologicznego „Charaktery". Jest współautorką takich publikacji, jak: „Panorama kina najnowszego", „Szukając von Triera", „Encyklopedia kina", „Encyklopedia filmu religijnego", „Nowe kino Turcji" czy „Polish Cinema Now!" Jest członkinią Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI. Była jurorką licznych festiwali w kraju i zagranicą (m.in. Karlove Vary, Stambuł, Moskwa, Ankara, Oberhausen, T-Mobile Nowe Horyzonty, Off Plus Camera, Planete Doc). Pracuje też dla Krakowskiego Festiwalu Filmowego, współtworząc jego program dokumentalny. W 2014 roku otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa.

Artykuły

19.06.2017
Zamiast dostarczać sprawozdania z sytuacji humanitarnej, duński reżyser daje dramatowi Syrii konkretne twarze, imiona i historie rodzinne.
12.06.2017
Nastoletni aktorzy z dużą intuicją odtwarzają turbulencje dorastania, dostrajania się do swoich rzeczywistych pragnień, wbrew panującym obyczajom.
05.06.2017
Oto zbiorowy portret dzieci niekochanych. Zrobiony bez czułostkowości czy naiwnych wyobrażeń na temat dziecięcej niewinności.
28.05.2017
Tragikomedia Cristiego Puiu, złożona głównie z dreptania i gadania, jest jednym z najważniejszych tytułów ubiegłego roku. To jedyny w swoim rodzaju „Rumunów portret własny”. Ale czy tylko...
22.05.2017
Znamy tę piosenkę i lubimy się nią krzepić: kiedy w XX wieku mężczyźni poszli na wojny, kobiety wreszcie zaczęły wychodzić z domów. I nie tylko w znaczeniu symbolicznym.
14.05.2017
W „Song to Song” do duchowego przebudzenia nawołują największe gwiazdy światowego kina – a także rocka.
08.05.2017
Mówi się, że emocje nigdy nie kłamią – może właśnie dlatego oglądamy filmy? W paśmie filmowym tegorocznego Copernicus Festival zachwycimy się dziełami, które skupiają się na strachu,...
07.05.2017
Komediowy przesadyzm – tak można by najkrócej określić nowy film Brunona Dumonta, również biorąc pod uwagę jego przydługi metraż. Choć są też w nim wątki naprawdę pyszne.
23.04.2017
Oto opowieść o dzisiejszych „seksolatkach”, która dotyka najciemniejszej materii ludzkiej seksualności bez niezdrowej sensacji czy moralnej paniki. Taki film nie mógłby powstać w Polsce.
17.04.2017
W filmie Kim Ki-duka szary człowiek okazuje się równie bezradny wobec systemów panujących w obu Koreach.

Strony