Fundacja Tygodnika Powszechnego

FUNDACJA

Od ponad dwudziestu lat działamy na rzecz promocji kultury i nauki oraz wspieramy projekty wydawnicze skupione wokół „Tygodnika Powszechnego”. Od lat organizujemy wydarzenia i festiwale kulturalne i popularnonaukowe, prowadzimy edukacyjne akcje społeczne, angażujemy się w produkcje multimedialne i filmowe, oraz dbamy o suwerenność pisma. Jesteśmy organizacją non-profit i organizacją pożytku publicznego. 

Istniejemy dla Was i dzięki Wam!  

Od lat współorganizujemy najważniejsze wydarzenia literackie i popularnonaukowe - Festiwal Conrada oraz Festiwal Copernicus.
Lekcje czytania to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.
Jesteśmy producentem dwóch filmów dokumentalnych: „xABo: ksiądz Boniecki” w reż. Aleksandry Potoczek oraz „Ukos światła” w reż. Wojciecha Szumowskiego.
Statut oraz sprawozdania merytoryczne i finansowe Fundacji.
Przekaż darowiznę na działalność Fundacji Tygodnika Powszechnego, która dba o suwerenność i rozwój „Tygodnika Powszechnego”. Możesz wesprzeć nasze działania wykorzystując opcje płatności online FaniPay, przelewu tradycyjnego lub raz w roku przekazać 1,5% podatku.
Poznaj zespół Fundacji Tygodnika Powszechnego.

Dodatki tematyczne

Artykuły na ten temat