Reklama

Kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”. Ur. 1966 r., absolwent Wydziału Mechanicznego AGH, studiował filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i teologię w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów. Opracowanymi razem z Wojciechem Bonowiczem wywiadami-rzekami „Schody do nieba” i „Od początku do końca” wypromował pisarstwo benedyktyna o. Leona Knabita, zaś współpracując z Janem Strzałką i wydając rozmowy „Boskie oko” oraz „Autobiografię” – pisarstwo dominikanina o. Joachima Badeniego. Współautor siedmiu książek. Interesuje się religią, etyką – zwłaszcza katolicką etyką seksualną oraz problemami na styku wiary i nauki. Prowadzi bloga „Kościół – seks – moralność”. W redakcji „Tygodnika” od 1993 r.

Artykuły

24.04.2017
Ks. Andrzej Perzyński, teolog: Orędzie fatimskie daje klucz do nadziei zbawienia dla wszystkich. Dlatego przy całej jego nieporadności jest godne uwagi.
24.04.2017
Mam 90 lat, to najpiękniejszy wiek w moim życiu. Dlaczego? Bo nie ma się już żadnych ambicji ani przywiązania do rzeczy tego świata, życie staje się nadzwyczajne, pełne smaku, bo serca nie...
17.04.2017
Homilię skierowaną do księży w Wielki Czwartek abp Stanisław Gądecki poświęcił wierności kapłańskiej. Ale zanim poruszył ten temat, mówił o zeświecczeniu współczesnej kultury, stanowiącym...
14.04.2017
To, czego nie udało się Soborowi ani żadnemu z wielkich teologów i papieży XX wieku, dokonała polska zakonnica. Faustyna „podmieniła” w naszych głowach figurę Bożego miłosierdzia.
10.04.2017
Abp Henryk Hoser jest pod wrażeniem Medziugorja.
O. Jan Andrzej Kłoczowski
09.04.2017
O. Jan Andrzej Kłoczowski: Człowiek odarty z rozmaitych czynności, działań i nadziei zaczyna na nowo widzieć rzeczy, o których słyszał od dzieciństwa, ale ich nie rozumiał. Tak jest z...
03.04.2017
Rozmowa z bp. Grzegorzem Rysiem
27.03.2017
Jako pierwsza w Polsce archidiecezja krakowska zorganizowała ankietę skierowaną do młodych w ramach przygotowań do przyszłorocznego synodu.
25.03.2017
Gdyby z wypowiedzi abp. Marka Jędraszewskiego zrekonstruować wizję Kościoła i obraz świata, na pierwsze miejsce wysuwa się urząd i jego obrona przed niebezpieczeństwami.
20.03.2017
Politycy prawicy chcą, by Sejm uczcił stulecie objawień fatimskich. Trudno o uchwałę, która mocniej ingerowałby w neutralność światopoglądową państwa.

Strony