Reklama

Fotoreporter i dziennikarz, fotoedytor „Tygodnika Powszechnego”. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego prace publikowane były m.in w „Gazecie Wyborczej”, „Vogue Polska”, „Los Angeles Times”, „Reporter ohne Grenzen”, „Stuttgarter Zeitung”. Z „Tygodnikiem” współpracuje od 2008 r. Jest też nauczycielem akademickim na Wydziale Polonistyki UJ, przedmiot: fotografia w komunikacji społecznej. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Krakowie, Chorzowie, Warszawie, Wiedniu i Norymberdze. Autor powieści fantasy dla młodzieży i dorosłych „Biała Jaskółka” (Wydawnictwo Nad Fosą, Kraków, 2020). Laureat nagrody Forum Oświaty Niepublicznej „Niezauważalni”.

Artykuły

20.06.2022
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że Polska naruszyła prawo sędziego Waldemara Żurka do rzetelnego sądu i swobody wypowiedzi. Żurek zarzucał naszym władzom złamanie...
25.04.2022
Od początku konfliktu w Ukrainie są grupą najbardziej niechcianą – zarówno wśród uciekających Ukraińców, jak i polskich wolontariuszy.
04.04.2022
Takimi słowami Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim określił tzw. push-backi (przewożenie z powrotem na granicę osób, które przekroczyły ją łamiąc przepisy), stosowane przez Straż Graniczną na...
24.03.2022
Mimo fundamentalnych zmian, najbardziej prestiżowy konkurs fotograficzny pozostaje wyznacznikiem dobrej fotografii prasowej. Te fotografie wciąż mają siłę oddziaływania na emocje.
21.03.2022
To szansa na przebudzenie Kościoła, wyrwanie z marazmu. I Kościół tę szansę wykorzystuje – mówi siostra Małgorzata Chmielewska.
06.03.2022
Ktoś rozdaje słoiki z zupą, chłopcy z Ukrainy i Uzbekistanu wnoszą fotele i łóżka. W krakowskim hostelu interwencyjnym na zmęczonych i zapłakanych twarzach rodzą się uśmiechy.
21.02.2022
SZYMON MALINOWSKI, FIZYK ATMOSFERY: To, że w okresie zimowym mamy epizody silnych wiatrów, jest typowe dla naszej strefy klimatycznej. Dziwi jednak, że trwa to do lutego.
31.01.2022
Sejm odrzucił 65 poprawek Senatu do budżetu na 2022 r., m.in. dodatkowe 100 mln dla psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej, choć jej katastrofalny stan pogłębiła jeszcze pandemia. Odrzucono...
24.01.2022
Sąd Najwyższy uznał, że rozporządzenie rządu dotyczące zakazu przebywania na terenie stanu wyjątkowego „przekracza zakres delegacji ustawowej”.
29.11.2021
Alex Danzig, organizator wyjazdów młodzieży izraelskiej do Polski: Lekcje o zagładzie są bardzo ważne, ale nie można zbudować pamięci tylko na cierpieniu. Jeśli mamy odtworzyć dialog między...

Strony