Reklama

Fotoreporter i dziennikarz, fotoedytor „Tygodnika Powszechnego”. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego prace publikowane były m.in w „Gazecie Wyborczej”, „Vogue Polska”, „Los Angeles Times”, „Reporter ohne Grenzen”, „Stuttgarter Zeitung”. Z „Tygodnikiem” współpracuje od 2008 r. Jest też nauczycielem akademickim na Wydziale Polonistyki UJ, przedmiot: fotografia w komunikacji społecznej. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Krakowie, Chorzowie, Warszawie, Wiedniu i Norymberdze. Autor powieści fantasy dla młodzieży i dorosłych „Biała Jaskółka” (Wydawnictwo Nad Fosą, Kraków, 2020). Laureat nagrody Forum Oświaty Niepublicznej „Niezauważalni”.

Artykuły

28.11.2022
Nie chciałam robić zdjęć uchodźcom przekraczającym granicę, bo wydawało mi się to naruszeniem godności tych osób. Chciałam pokazać tę bardziej intymną, kobiecą część tego, co się wydarzyło...
07.11.2022
Sejm przyjął nowelizację ustawy o prawie oświatowym, którą w marcu zawetował prezydent, uzasadniając, że „w nieprawidłowy sposób kształtuje nadrzędną rolę kuratora względem roli rodziców”.
17.10.2022
Sejm czasowo zniósł zakaz palenia węglem brunatnym w domach. Kupić go będą mogli ci, którzy w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków zadeklarowali ogrzewanie węglem.
10.10.2022
Pytania o przebieg rozpoczętego roku akademickiego nie sprowadzają się do zimnych kaloryferów i rachunków za prąd. Czy za centralne dotacje da się kupić także intelektualną niezależność...
05.09.2022
Być może po raz pierwszych widzą wykute w kamieniu imiona bliskich. „Czuję, jakbym trzymała babcię za rękę” – mówi ktoś. W Nowym Sączu upamiętniono 80. rocznicę śmierci tutejszych Żydów.
25.07.2022
Afryka przyciąga. Jednak aby móc tu pomagać, trzeba być silnym – mówi świecka misjonarka z Krakowa.
11.07.2022
Sejm przyjął ustawę o resocjalizacji nieletnich. Nowe przepisy obligują sądy do wydawania wyroków pozbawienia wolności dla małoletnich sprawców ciężkich przestępstw.
20.06.2022
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że Polska naruszyła prawo sędziego Waldemara Żurka do rzetelnego sądu i swobody wypowiedzi. Żurek zarzucał naszym władzom złamanie...
25.04.2022
Od początku konfliktu w Ukrainie są grupą najbardziej niechcianą – zarówno wśród uciekających Ukraińców, jak i polskich wolontariuszy.
04.04.2022
Takimi słowami Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim określił tzw. push-backi (przewożenie z powrotem na granicę osób, które przekroczyły ją łamiąc przepisy), stosowane przez Straż Graniczną na...

Strony