Reklama

Dziennikarka specjalizująca się w tematyce amerykańskiej, stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego”. W latach 2018-2020 była korespondentką w USA, skąd m.in. relacjonowała wybory prezydenckie. Publikowała w magazynie „Press”, Weekend Gazeta.pl, „Wysokich Obcasach”, „Polityce”, „Gazecie Stołecznej” i miesięczniku „Znak”.

Lubi rozmawiać nie tylko z Amerykanami: pisała reportaże o uchodźcach z Donbasu, handlu ludźmi w Mołdawii i syryjskich rodzinach, które bezskutecznie czekały na unijny program relokacji do Polski.

Autorka zbioru reportaży o uchodźcach w Polsce „Tamtego życia już nie ma” (Świat Książki, 2019). Laureatka honorowego wyróżnienia Nagrody im. Adolfa Bocheńskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2016) i Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka (2017).

Artykuły

09.05.2022
W poniedziałek 2 maja wydarzyło się coś, czego tak bardzo bała się liberalna Ameryka. Dziennikarze portalu Politico ujawnili szkic opinii Sądu Najwyższego, z którego wynika, że większość...
09.05.2022
Amerykanie są solidarni z Ukraińcami, a USA szykują się na przyjęcie 100 tys. ukraińskich uchodźców. Politycy Partii Demokratycznej obawiają się jednak, że wyborców może w końcu dopaść „...
25.04.2022
Na ten moment czekały rodziny ofiar – kilka dni temu w amerykańskim stanie Wirginia zakończył się proces El Shafee Elsheikha, najbardziej prominentnego członka Państwa Islamskiego (IS)...
04.04.2022
Po latach nacisków papież przeprosił rdzennych Kanadyjczyków za współudział Kościoła w polityce przymusowej asymilacji. Kolejnym krokiem ma być jego wizyta w tym kraju.
28.03.2022
Rosyjska inwazja na Ukrainę chwilowo przyćmiła zasadniczy problem Stanów Zjednoczonych: kryzys tamtejszej demokracji, która po zeszłorocznym szturmie trumpistów na Kapitol ma się coraz...
14.03.2022
W ciągu roku na katolicyzm przeszło aż czterech hierarchów anglikańskich. Ale w tym pogrążonym w kryzysie Kościele nie to jest największym problemem.
14.03.2022
Amazon ma powody do nerwowości – w Stanach Zjednoczonych pracownicy trzech magazynów walczą o utworzenie pierwszego związku zawodowego. A to może być dopiero początek zmian.
07.03.2022
Po latach prześladowań muzułmanów indyjscy radykałowie postawili sobie nowy cel: atakują chrześcijan, których oskarżają o przymuszanie do konwersji religijnej.
07.03.2022
Reagując na rosyjską inwazję na Ukrainę prezydent USA Joe Biden odzyskuje autorytet w świecie oraz, równocześnie, zwiększa swoje notowania wśród Amerykanów.
28.02.2022
Były prezydent USA jest znów aktywny w mediach społecznościowych. Ale jego kłopoty prawne i wypowiedzi na temat agresji Putina zmniejszają szanse na powrót do Białego Domu. Tym bezpieczniej...

Strony