Reklama

Ładowanie...

Historyk starożytności, który od badań nad dziejami społeczno–gospodarczymi miast południa Italii przeszedł do studiów nad mechanizmami globalizacji. Interesuje się zwłaszcza relacjami ekonomicznymi tzw. Zachodu i Azji oraz wpływem globalizacji na życie codzienne. Laureat nagrody NBP im. Władysława Grabskiego dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego. Jego książkowy debiut, „Życie na miarę”, opowieść o przemyśle odzieżowym w Bangladeszu, otrzymał nominację do nagrody im. Teresy Torańskiej. W wolnych chwilach wspina się, gotuje i nieustannie próbuje nauczyć się chińskiego.

Artykuły

19.09.2022
Zainteresowanie opinii publicznej, jakie w związku z zatruciem Odry spadło na Polski Związek Wędkarski, wcale nie ucieszyło jego władz. Działacze – jak ironizują szeregowi członkowie –...
19.09.2022
Kosztem 1,8 mld zł, niemal dwukrotnie wyższym od pierwotnie założonego, zbudowano przejście wodne, które o 12 godzin skróci żeglugę z Elbląga do Gdańska – i to jedyna bezdyskusyjna korzyść...
12.09.2022
Problemów z węglem, które tej zimy czekają półtora miliona domów, rząd mógł uniknąć. Teraz katastrofa grozi też naszej polityce klimatycznej.
12.09.2022
Inflacja traci impet, gospodarka ma się nieźle. Nad światem prezesa NBP Adama Glapińskiego nigdy nie zachodzi słońce, czego dowiódł kolejny raz podczas konferencji prasowej. „Zapowiada się...
05.09.2022
Anachroniczne procedury urzędowe stały się obiektem żartów, a nawet analiz socjologicznych, z których wynika, że japoński kult oszczędności i pracowitości w niektórych przypadkach prowadzi...
05.09.2022
Z wstępnych danych GUS wynika, że napędzającymi inflację czynnikami są dziś przede wszystkim ceny nośników energii.
31.08.2022
Po czerwcu i lipcu, które dały cień nadziei na to, że inflacja zaczyna wreszcie hamować, przyszedł sierpień – a wraz z nim fatalne dane o wzroście cen.
15.08.2022
Pięć lat temu rozpoczęły się czystki etniczne, wskutek których ponad 700 tysięcy birmańskich Rohingów zbiegło do Bangladeszu. Przez ten czas w ich położeniu nie zmieniło się nic.
08.08.2022
Międzynarodowa olimpiada szachowa w Ćennaju to okazja do zaprezentowania światu nowoczesnej twarzy Indii, a także do korekty przeszłości w kierunku zgodnym z linią rządu Narendry Modiego.
08.08.2022
Unia Europejska kupuje od Moskwy ok. 155 mld metrów sześciennych gazu, co stanowi niemal 40 proc. rocznego importu do krajów Wspólnoty. Wspólnota musi szybko znaleźć inne źródła energii.

Strony