Reklama

Ładowanie...

Historyk starożytności, który od badań nad dziejami społeczno–gospodarczymi miast południa Italii przeszedł do studiów nad mechanizmami globalizacji. Interesuje się zwłaszcza relacjami ekonomicznymi tzw. Zachodu i Azji oraz wpływem globalizacji na życie codzienne. Laureat nagrody NBP im. Władysława Grabskiego dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego. Jego książkowy debiut, „Życie na miarę”, opowieść o przemyśle odzieżowym w Bangladeszu, otrzymał nominację do nagrody im. Teresy Torańskiej. W wolnych chwilach wspina się, gotuje i nieustannie próbuje nauczyć się chińskiego.

Artykuły

15.03.2023
Ceny w lutym tego roku były średnio o 18,4 proc. wyższe niż rok wcześniej i tak wysokiej inflacji nie widzieliśmy w Polsce od grudnia 1996 r. Ale wiele wskazuje na to, że w kolejnych...
13.03.2023
Szefowa amerykańskiego resortu finansów, Janet Yellen, pogrzebała w minioną niedzielę nadzieje właścicieli Silicon Valley Bank na pomoc finansową od rządu USA.
11.03.2023
Jak doszło do tego, że pokolenie dzisiejszych 40- i 50-latków przez lata godziło się pracować na sukces polskiej gospodarki kosztem własnej starości?
04.03.2023
Nie da się zapobiec końcowi świata, ale można ubrać się modnie na tę okazję. Z takim przekazem marka odzieżowa Shein podbija serca młodych konsumentów. Także w Polsce.
27.02.2023
Klienci banków przestali traktować kredyt jako honorowe zobowiązanie. Widzą w nim raczej rodzaj usługi, którą można wypowiedzieć z chwilą, kiedy staje się to tylko wykonalne.
27.02.2023
Patrycja Bereznowska: Biegło nas dwie. Ja i jakby narratorka, która obserwowała mnie z lotu ptaka. Kiedy słabłam, ona mówiła: daj spokój, to tylko mózg wymięka. Zmęczenie to ściema. Nie...
20.02.2023
Ta plotka zasługuje na uwagę jedynie dlatego, że oddaje skalę desperacji sektora bankowego, który odrzuca przyjęcie odpowiedzialności za działanie na niekorzyść klientów.
19.02.2023
Bez nich puste byłyby sklepy, niemożliwe e-zakupy, może nawet Putin pokonałby już Ukrainę.
16.02.2023
Wynagrodzenie za korzystanie z kapitału może się należeć wyłącznie konsumentowi, a nie bankom – stwierdził rzecznik TSUE. Dla kredytobiorców to świetna wiadomość, dla banków – katastrofalna.
13.02.2023
Jarosław Flis, socjolog: PiS potyka się wciąż o własne nogi, a opozycja zaplątała się za to w wizję jednej listy i nie umie ruszyć do przodu. 

Strony