Reklama

Historyk starożytności, który od badań nad dziejami społeczno–gospodarczymi miast południa Italii przeszedł do studiów nad mechanizmami globalizacji. Interesuje się zwłaszcza relacjami ekonomicznymi tzw. Zachodu i Azji oraz wpływem globalizacji na życie codzienne. Laureat nagrody NBP im. Władysława Grabskiego dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego. Jego książkowy debiut, „Życie na miarę”, opowieść o przemyśle odzieżowym w Bangladeszu, otrzymał nominację do nagrody im. Teresy Torańskiej. W wolnych chwilach wspina się, gotuje i nieustannie próbuje nauczyć się chińskiego.

Artykuły

14.06.2021
Wyliczenia, kto zyska, a kto straci, zepchnęły na dalszy plan kluczowe pytanie: czy Polski Ład to przepis na nowoczesne państwo czy jedynie na nową odsłonę wojny polsko-polskiej?
07.06.2021
Armia, która w lutym dokonała zamachu stanu, dławi skutecznie protesty, ale system bankowy kraju chwieje się w posadach, a jego upadek może pozbawić generałów władzy.
31.05.2021
Millenialsi wzruszą pewnie ramionami, ale dla pokolenia 40-latków, którzy wchodzili w dorosłość w świecie bez internetu, to wiadomość o znaczeniu wykraczającym daleko poza sferę biznesowych...
31.05.2021
Awaria w Bełchatowie i zamieszanie wokół kopalni Turów to tylko zwiastuny poważniejszych problemów. Archaiczna wizja suwerenności energetycznej te zagrożenia jedynie podsyca.
24.05.2021
Wojciech Paczos, ekonomista: W obecnej sytuacji inflacja jest czymś naturalnym. To koszt uratowania gospodarki.
24.05.2021
Na wniosek Czech Trybunał Sprawiedliwości UE nakazał Polsce wstrzymać wydobycie węgla w kopalni Turów, co grozi wyłączeniem jednej z największych krajowych elektrowni zasilanej przez...
17.05.2021
Czy władze w New Delhi zaniżają statystyki zgonów wywołanych przez SARS-CoV-2?
17.05.2021
Orzeczenie w sprawie kredytów frankowych przełożono kolejny raz. Coraz trudniej uwierzyć, że Sąd Najwyższy nie gra na zwłokę.
13.05.2021
Kolejny raz Sąd Najwyższy odroczył postępowanie w sprawie sporu o kredyty frankowe. Zdążył jednak dać opinii publicznej do zrozumienia, że w dalszym toku postępowania uwzględni także...
10.05.2021
Kryzys frankowy pokazał, że w starciu z bankiem klient jest zawsze stroną słabszą – a nierzadko również pokrzywdzoną. Identycznej lekcji udzielają właśnie kredytobiorcom niektórzy prawnicy.

Strony