Reklama

Polecamy

Premier Izraela zapowiada aneksję części Zachodniego Brzegu Jordanu. Na razie do niej nie doszło. Ale Izraelczycy i Palestyńczycy są coraz dalej od pokoju.
Watykan opublikował poradnik postępowania w sprawach molestowania dzieci przez księży. Ukazał się od razu – co znamienne – także po polsku.
Lubelszczyzna. Mazurska wieś. Beskid Żywiecki. Podlasie. Cztery opowieści bez adresu, za to z wieloma przedmiotami.
WŁÓCZYKIJ I POWSINOGA | W staniu na desce najbardziej lubię tę bardzo ludzką perspektywę. Że jest się nie tylko sapiens, ale i erectus – wyprostowanym.

Felietony

Jan Klata
Proszę państwa, oto myśl. Myśl jest ­bardzo grzeczna dziś: obaj kandydaci robili szwindel, ale...
Stanisław Mancewicz
Sumując kampanię wyborczą, czego nie sposób było zrobić w jej trakcie, trzeba koniecznie...
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Anna Dziewit-Meller
Ponieważ dziś właśnie ma premierę moja nowa książka, od kilku dni wypatruję jej recenzji. Nie...
Andrzej Stasiuk / Fot. Grażyna Makara
Andrzej Stasiuk
Burzyło się, pieniło, przelewało i bulgotało. Jak w jakiejś nieco chłodniejszej Amazonii....
Robert Krasowski, historyk polityki: Nieustanne ogłaszanie śmierci demokracji jest liberalnym odpowiednikiem smoleńskiego szaleństwa. W niedzielę znów zobaczyliśmy, że demokracja...

Kraj

Adriana Porowska, społeczniczka, doradczyni Szymona Hołowni: Skoro w naszym domu dla bezdomnych mogą razem jeść zupę facet w koszulce „Polska Walcząca” i osoba transpłciowa, to...

Świat

Premier Izraela zapowiada aneksję części Zachodniego Brzegu Jordanu. Na razie do niej nie doszło. Ale Izraelczycy i Palestyńczycy są coraz dalej od pokoju.

Wiara

Watykan opublikował poradnik postępowania w sprawach molestowania dzieci przez księży. Ukazał się od razu – co znamienne – także po polsku.

Kultura

ANDRZEJ GRABOWSKI: Im człowiek starszy, tym bardziej docenia dobro w najprostszej postaci i więcej tego dobra potrzebuje.

Historia

Mit husytyzmu – narodowego ruchu, który stawiał desperacki opór obcym mocarstwom w imię prawdy – jest wciąż kluczowy dla tożsamości Czechów. Historycy weryfikują dziś jego obraz.

Nauka

Dziesięć lat temu zakończono jej druk i na stałe przeniesiono ją do internetu, gdzie sromotnie przegrywa z Wikipedią. Co pozostało po 250-letniej „królowej encyklopedii”?

Smaki

Pięćset tysięcy. Tyle dawek remdesiviru wykupiły USA – co oznacza, że przez trzy miesiące nikt poza Amerykanami nie będzie miał dostępu do leku przydatnego w leczeniu COVID-19. Nie...

Zmysły

Czy ludźmi nie stajemy się dopiero na tle tego, co nami nie jest? Co nam po byciu człowiekiem wśród innych ludzi?

Tygodnik Czytelników

Artykuł Karoliny Przewrockiej-Aderet i wywiad Katarzyny Kubisiowskiej z psycholożką Marleną Trąbińską-Haduch na temat połogu sprowokowały wiele reakcji naszych Czytelniczek i ...
Dziękuję Kalinie Błażejowskiej za opublikowany na stronie „TP” tekst „Eksperyment na polskiej rodzinie”. To niezwykle ważne, że „Tygodnik” zamieścił ten artykuł. Uważam, że...
To nie władza stwarza posłuszeństwo, lecz posłuszeństwo stwarza władzę. Kto czerpie przyjemność z tyranii?