Reklama

Polecamy

Agata Olszak-Szymula, prowadząca warsztaty z macochami: Miłość to wolność: może się zdarzyć, ale niekoniecznie. Dobrze, jeśli między macochą a dzieckiem narodzi się przyjaźń.
Matka Boska Orędowniczka Dusz Czyśćcowych, XV w., Museo d'Arte "Constantino Barbella", Chieti
W sztuce europejskiej niewątpliwie najpopularniejszą matką jest Matka Boska.
Słynny psycholog i kognitywista Paul Bloom podczas dzisiejszego głównego wykładu Copernicus Festival wyjaśni, dlaczego empatia prowadzi nas na moralne manowce. Początek o 19:00.
Drugiego dnia Copernicus Festival nasi goście, między innymi Janina Ochojska, Fisz i prof. Damsio, dyskutowali o przydatności i roli emocji w naszym życiu.

Felietony

Fot. Grażyna Makara
Stanisław Mancewicz
Przebywanie wśród ludzi ma same wady. Najpoważniejsza z nich wynika z poważnej niedoróbki o...
Jan Klata
Moja córka Jadwinia była na klasowej wycieczce w stolicy, wycieczce wielce pouczającej.
Andrzej Stasiuk
Zimno było, ale poszedłem. Po południu, a potem rano następnego dnia patrzyłem z okna hotelu...
Szymon Hołownia
W Afryce nauczyłem się, że nie ma co wierzyć we wszystkie plotki o sekretach i zakulisowych...
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
O Szwecji każde dziecko z mojego pokolenia urodzonego w ostatnich latach PRL-u dowiadywało się zapewne tak jak ja – na plaży w Słupsku, Mielnie albo Międzyzdrojach.

Kraj

Nieskuteczny, nieprzyjazny, anachroniczny, sprzyjający stygmatyzacji, a do tego drogi. Czy jest szansa, żeby system leczenia chorób psychicznych w Polsce się zmienił?

Świat

Znana z religijnego umiaru Indonezja, kiedyś zwana „radosną twarzą islamu”, już się nie uśmiecha. Ostatnie wydarzenia każą na nowo pytać, czy tę religię można pogodzić z demokracją.

Wiara

Kiedy dzisiaj patrzę na ojczyznę i na Kościół w naszym kraju, cisną mi się słowa: Cóż ci się stało, Polsko, że zbudowałaś mury między twymi synami i córkami?

Kultura

Premiera „Wesela” kończy dyrekcję Jana Klaty w Narodowym Starym Teatrze. Przedstawienie przyjęto demonstracyjną owacją, ze sceny wiał jednak smutek przemieszany z wściekłością.

Historia

Piotr Zaremba, autor powieści „Zgliszcza”: Przed wyborami w 1947 r. mieliśmy wielki zryw narodowy. To było coś równorzędnego z wyklętymi: cywilny ruch, w który angażowały się setki...

Nauka

Emocje są naszym podstawowym narzędziem odnoszenia się do świata - bez nich niemożliwe byłoby życie i jego rozwój.

Smaki

Jeśli się zdarzy jakaś kłótnia, pojednać się przed zachodem słońca – nakazuje św. Benedykt z Nursji.

Zmysły

Powiedzieć, że w dziejach futbolu był najlepszy, to za mało. Piłka nożna wygląda dziś tak, jak wymyślił ją Johan Cruyff.

Tygodnik Czytelników

Dziękuję za poruszenie ważnego tematu „terapii alternatywnych” w onkologii. Blok artykułów „TP” dotyka wielu wątków, pragnę się odnieść przynajmniej do niektórych. Pierwszym jest...
Dziękuję za rozmowę przeprowadzoną przez red. Annę Goc z ks. Adamem Bonieckim. Jego słowa są dla mnie promykami nadziei w świecie, który chce wiedzieć wszystko i być wszystkiego...
Fot. FAIRFAX MEDIA / GETTY IMAGES
Bardziej uczenie zabrzmi, gdy powiemy o winie, że jest mineralne, niż że czuć w nim kopyto jednorożca, ale z punktu widzenia laboranta w białym kitlu wychodzi na jedno.