Reklama

Polecamy

Jacek Masłowski, psychoterapeuta: Samotny mężczyzna jest dla systemu rodzicem dysfunkcyjnym. Jego rodzicielską samodzielność przedstawia się jak patologię.
Ubieranie politycznej demonstracji w żałobno-modlitewny sztafaż uważam za skandaliczne instrumentalizowanie religii.
Fot. Błażej Strzelczyk
Na trasie między Białowieżą a Hajnówką mija się powalone ścięte drzewa oraz ciężarówki wyładowane pniami. Trudno w całym zamieszaniu znaleźć miejsce na kompromis.
Buńczuczny amerykański reżyser Oliver Stone w ostatnich dniach przypomniał o sobie w czteroodcinkowym, wyemitowanym przez stację Showtime wywiadzie rzece z Władimirem Putinem.

Felietony

Szymon Hołownia
Pisałem już na tych łamach, jak ­bardzo dało mi do myślenia zdanie rzucone w rozmowie przez...
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Anna Dziewit-Meller
„Pierwszy raz próbowano podpalić ich w nocy z 17 na 18 maja.
Fot. Grażyna Makara
Stanisław Mancewicz
Nadszedł wreszcie czas, byśmy gibko – ku zdumieniu niezliczonych mas czytelniczych – zajęli...
Jan Klata
Nie trzeba mieć umysłu rzymskiego senatora, żeby wiedzieć, że jeśli w Ameryce w telewizji...
Il. Joanna Rusinek
Jest przezroczysty. Egzystuje tak, by nie zwracać na siebie uwagi. Prawdopodobnie z poczucia klęski, a i dlatego, że nie był wychowywany do użalania się nad sobą.

Kraj

Władysław Frasyniuk: Jesteśmy w gorszej sytuacji niż po stanie wojennym. Wtedy był jakiś racjonalizm, autorytety, liderzy. Dziś polityka nie jest już nawet drugą ligą, tylko...

Świat

Po zniesieniu wiz krótkoterminowych do Unii młodzi Ukraińcy szturmują urzędy wydające paszporty biometryczne. Czy nowe unijne zasady to dla nich przełom?

Wiara

Jacek Tacik, dziennikarz: Wszyscy moi rozmówcy – duchowni, prokuratorzy, lekarze – to osoby w stu procentach pewne swojej racji. Każdy z nich był przekonany, że za zamachem na...

Kultura

Wilhelm Sasnal, malarz: Walczę, aby nie ulegać pokusom. Zbyt wiele rzeczy mnie interesuje, zbyt wiele rzeczy można zamienić w obraz. I to na tyle różnych sposobów!

Historia

Prof. Franciszek Ziejka, historyk literatury: Był to najbardziej okazały pogrzeb w dziejach Polski. Ale sprowadzenie 90 lat temu z Paryża prochów Juliusza Słowackiego poprzedziły...

Nauka

Wydawałoby się, że odwieczny spór został rozstrzygnięty: rodzimy się dobrzy. Ale nie tak prędko.

Smaki

Nastali nam polityczni bejsboliści, kłamcy, politycy bez właściwości i zdolności honorowej: nie myślałem, że kiedyś się tak łatwo zgodzę z posłanką Krystyną Pawłowicz.

Tygodnik Czytelników

Najmłodszy, 3-letni bohater odcinka płakał z zimna. 3-latek ten musiał również wstać o 5 rano, by razem z rodzicami i braćmi udać się... do pracy w piekarni” – pisała na naszych...
Tematem tegorocznego spotkania stało się nader odważne pytanie: „Dlaczego pozostaję w Kościele?”. Czy można praktykującemu katolikowi w ogóle je zadawać?” – pomyślałam z...
Fot. pixabay.com
Nastali nam polityczni bejsboliści, kłamcy, politycy bez właściwości i zdolności honorowej: nie myślałem, że kiedyś się tak łatwo zgodzę z posłanką Krystyną Pawłowicz.