Reklama

Dziennikarz działu „Wiara”, z „Tygodnikiem Powszechnym” związany od 2007 roku. Specjalizuje się w tematach religijnych i historycznych. Studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim i dziennikarstwo w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Autor książki „Miłość z odzysku” poświęconej związkom niesakramentalnym w Kościele (wspólnie z Tomaszem Ponikłą), „Prawo do życia. Bez kompromisu” (wywiad-rzeka z prof. Bogdanem Chazanem), współautor książki Tomasza Gałuszki OP „Inkwizytor też człowiek. Intrygujące karty Kościoła”; ostatnio wydał „Żywe pochodnie. Rozmowy o początkach chrześcijaństwa”. Współpracuje również z medycznym wydawnictwem „Medycyna Praktyczna”. Miłośnik benedyktyńskiego monastycyzmu i duchowości Ojców Pustyni. Mieszka pod Krakowem z żoną, synkiem i dwiema córkami.

Artykuły

13.07.2020
„Nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych” – powiedział Andrzej Duda podczas tzw. debaty w Końskich.
06.07.2020
O pograniczu psychologii i wiary, dojrzałej wierze i kryzysie Kościoła mówi w wywiadzie rzece ks. Jacek Prusak.
06.07.2020
Wirus nie jest w odwrocie i nie przestaje być groźny. Warto o tym pamiętać, idąc do drugiej tury wyborów.
29.06.2020
Decyzja o podjęciu tej pracy nie była łatwa. Poczucie bezpieczeństwa członków komisji z pewnością by się zwiększyło, gdyby dać im dostęp do bezpłatnych testów.
15.06.2020
Wirus zostanie z nami długie miesiące. Nie wiemy, jak przejdziemy drugą falę – również dlatego, że do końca pierwszej daleko.
15.06.2020
Do normalności jeszcze daleko, mimo pozorów wywołanych odmrażaniem gospodarki.
11.06.2020
Po poluzowaniu obostrzeń epidemiolodzy spodziewają się wysypu ognisk choroby jeszcze latem – mają nimi być m.in. kościoły. Czy na polskiej krzywej zachorowań zaobserwujemy „efekt Bożego...
01.06.2020
Wizja, a potem cud eucharystyczny: to one stoją u podstaw święta Bożego Ciała.
01.06.2020
Każde zniesienie restrykcji to oddech dla gospodarki. Rząd liczy, że „jakoś to będzie”. Przed nami wakacje, a po nich jesień, kiedy druga fala COVID-19 – co do jej nadejścia eksperci są...
18.05.2020
O tym, w jaki sposób można modlić się słowami Pisma Świętego, opowiada w nowej książce opat tyniecki.

Strony