Reklama

Dziennikarz działu „Wiara”, z „Tygodnikiem Powszechnym” związany od 2007 roku. Specjalizuje się w tematach religijnych i historycznych. Studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim i dziennikarstwo w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Autor książki „Miłość z odzysku” poświęconej związkom niesakramentalnym w Kościele (wspólnie z Tomaszem Ponikłą), „Prawo do życia. Bez kompromisu” (wywiad-rzeka z prof. Bogdanem Chazanem), współautor książki Tomasza Gałuszki OP „Inkwizytor też człowiek. Intrygujące karty Kościoła”; ostatnio wydał „Żywe pochodnie. Rozmowy o początkach chrześcijaństwa”. Współpracuje również z medycznym wydawnictwem „Medycyna Praktyczna”. Miłośnik benedyktyńskiego monastycyzmu i duchowości Ojców Pustyni. Mieszka pod Krakowem z żoną, synkiem i dwiema córkami.

Artykuły

16.09.2019
Przebrnięcie drogi od diagnozy przez leczenie po rehabilitację wymaga na ogół nieprawdopodobnych wysiłków, a nieraz korzystania ze znajomości i płacenia za opiekę prywatną.
09.09.2019
„To to nasze dobro narodowe, z 500-letnią tradycją, jest częścią polskiego stołu, naszej kultury” – mówił o wódce minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski na Forum Ekonomicznym w Krynicy.
26.08.2019
SZYMON HIŻYCKI OSB, opat tyniecki: Jeśli człowiek nie znajdzie czasu dla bliskich, dla siebie, dla Boga, to zapomni o tym, kim jest.
19.08.2019
Wolę więzienie niż złamanie tajemnicy spowiedzi” – zadeklarował arcybiskup Mel­b­ourne Peter Comensoli, komentując trwające w australijskim stanie Victoria prace nad przepisami nakazującymi...
05.08.2019
O. Maciej Biskup, dominikanin: Kiedy próbujemy komunikować się z Bogiem językiem pobożnym, możemy zgubić nasze realne doświadczenia. Lepiej iść w ciszy, niech ona przemówi.
05.08.2019
Papież Tawadros II, przywódca Kościoła koptyjskiego, ponownie zezwolił klasztorom egipskim na przyjmowanie nowicjuszy.
05.08.2019
Coś, co powinno być oczywiste, w polskim Kościele jest nadzwyczajne: tak jak kardynał, który jeździ metrem, albo proboszcz, który w środku tygodnia wygłasza kazania.
08.07.2019
Władze Australii żądały od duchownych ujawniania informacji nt. pedofilii uzyskanych na spowiedzi. Watykan odpowiada.
01.07.2019
Dla naszego życia duchowego ożywcza jest świadomość, że wiara nie została raz na zawsze opisana i zamknięta okładkami katechizmu.
17.06.2019
Ponad sto zniszczonych grobów znalazł strażnik rankiem w Zielone Świątki na cmentarzu Terre-Cabade w Tuluzie.

Strony