Reklama

Eseista i filozof, znany m.in. z anteny Radia TOK FM, gdzie prowadzi w soboty Sobotni Magazyn Radia TOK FM, Godzinę filozofów i Kwadrans Filozofa, autor książek „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii”, „Co robić przed końcem świata” oraz „Ucieczka od bezradności”.

Od lat zajmujący się popularyzowaniem filozofii, pisał m.in. na łamach „Dziennika”, „Newsweeka”, „Przekroju”. Od 2016 roku prowadzi również – ostatnio wspólnie z dr. Pawłem Boguszewskim, neurofizjologiem z Instytutu Nenckiego PAN – spotkania filozoficzne w Teatrze Powszechnym w Warszawie, organizowane pod egidą fundacji Strefa Wolnosłowa. 

Twórca podkastu „Skądinąd”.

Od listopada 2021 r. felietonista „Tygodnika Powszechnego”.

Artykuły

23.05.2022
W trwającej od kilku tygodni bezlitosnej wiwisekcji, jakiej, w asyście prawników i psychologów, na oczach milionów ludzi dokonują na własnych życiorysach byli małżonkowie, jest coś...
09.05.2022
Żyjemy w kulturze, która promuje drapieżnictwo.
15.04.2022
Kto odmawia uznania rzeczywistości, ten łatwo uzna za rzeczywistość wszystko, co nią nie jest. I wtedy naprawdę może się stać narzędziem w rękach potężnych i mrocznych sił.
04.04.2022
Czemu to takie ważne: „wojna” czy „operacja specjalna”? Co to za różnica, jakie określenie wybierzemy? Różnica jest zasadnicza.
28.03.2022
Fundamentalną ludzką potrzebą, a zarazem warunkiem możliwości sensownego działania jest rozumienie. Zwłaszcza w czasie, kiedy naszą teraźniejszość opisuje słowo dawno odesłane do historii:...
21.03.2022
Ktokolwiek naprawdę chce zaatakować, ten do ostatniej chwili udaje, że atak to ostatnie, co mu chodzi po głowie. No ale Putin – tak się tłumaczyli analitycy – „kieruje się inną logiką”.
07.03.2022
Inwazja na Ukrainę demoluje nie tylko budynki i ciała, ale także nasz obraz świata. Wydobywa na powierzchnię coś, o czym dawno chyba zapomnieliśmy.
28.02.2022
Płynące z Ukrainy obrazy zwiastują nieodwołalny koniec rzeczywistości, którą znaliśmy i w której przynajmniej część z nas czuła się bezpiecznie. Ład oparty na liberalnej wizji społecznego...
21.02.2022
Najłatwiej uznać, że wszystko, o czym poniżej mowa – czyli narracja Kentroversy’ego oraz jego licznych poprzedników i równie licznych następców rozsiewających dziś teorie spiskowe po...
07.02.2022
Jeff Bezos, twórca imperium Amazon i najbogatszy człowiek na świecie, zainwestował właśnie w startup mający jeden fundamentalny cel: nieśmiertelność.

Strony