Reklama

Ładowanie...

Eseista i filozof, znany m.in. z anteny Radia TOK FM, gdzie prowadzi w soboty Sobotni Magazyn Radia TOK FM, Godzinę filozofów i Kwadrans Filozofa, autor książek „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii”, „Co robić przed końcem świata” oraz „Ucieczka od bezradności”.

Od lat zajmujący się popularyzowaniem filozofii, pisał m.in. na łamach „Dziennika”, „Newsweeka”, „Przekroju”. Od 2016 roku prowadzi również – ostatnio wspólnie z dr. Pawłem Boguszewskim, neurofizjologiem z Instytutu Nenckiego PAN – spotkania filozoficzne w Teatrze Powszechnym w Warszawie, organizowane pod egidą fundacji Strefa Wolnosłowa. 

Twórca podkastu „Skądinąd”.

Od listopada 2021 r. felietonista „Tygodnika Powszechnego”.

Artykuły

04.06.2023
Jeżeli jednym z głównych instrumentów politycznego sporu stają się opowieści zbudowane na klasycznych strukturach myślenia spiskowego – a tak to w Polsce wygląda od pewnego...
29.05.2023
Nie da się funkcjonować w nieustannej euforii, efektywności i przyspieszeniu.
20.05.2023
Istnieje pewna powtarzająca się z upiorną konsekwencją okoliczność, która łączy historie ofiar Jeffreya Epsteina, Petera Madsena, Jimmy’ego Savile’a, dzieci molestowanych przez księży i ...
13.05.2023
Niewykluczone, że istnienie bądź nieistnienie duchów (oraz w ogóle rzeczywistości nadzmysłowej) jest kwestią co najmniej drugo- albo trzeciorzędną.
07.05.2023
Czy dla takiego bytu, podmiotu lub po prostu gracza na ewolucyjnej arenie będą istnieć jakiekolwiek powody, żeby postępować wobec ludzkości zgodnie z zasadami szeroko pojętej fair play?
22.04.2023
Czas przestać pokładać wiarę w tych czy innych „świętych”.
15.04.2023
Aplikacji do nawiązywania znajomości regularnie przybywa, a wskaźniki samotności, depresji, rozpaczy, równie regularnie rosną.
07.04.2023
Losy bohaterów „Sukcesji” odzwierciedlają archetypowe porządki ludzkich spraw, precyzyjnie opisane choćby w greckich mitach albo sztukach Szekspira.
01.04.2023
W kulturze fundamentalna jest zasada zmiany, kumulowania doświadczeń, nauki na błędach, ale i elementarnego poszanowania dla integralności dorobku poprzednich pokoleń.
25.03.2023
Ocenianie historii z dzisiejszej perspektywy to poznawczy i moralny błąd. Ale jest nim też dzisiejszy brak pokory przed oceną przyszłych pokoleń.

Strony