Reklama

Ładowanie...

Eseista i filozof, znany m.in. z anteny Radia TOK FM, gdzie prowadzi w soboty Sobotni Magazyn Radia TOK FM, Godzinę filozofów i Kwadrans Filozofa, autor książek „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii”, „Co robić przed końcem świata” oraz „Ucieczka od bezradności”.

Od lat zajmujący się popularyzowaniem filozofii, pisał m.in. na łamach „Dziennika”, „Newsweeka”, „Przekroju”. Od 2016 roku prowadzi również – ostatnio wspólnie z dr. Pawłem Boguszewskim, neurofizjologiem z Instytutu Nenckiego PAN – spotkania filozoficzne w Teatrze Powszechnym w Warszawie, organizowane pod egidą fundacji Strefa Wolnosłowa. 

Twórca podkastu „Skądinąd”.

Od listopada 2021 r. felietonista „Tygodnika Powszechnego”.

Artykuły

19.09.2022
Skąd tak powszechny, głęboki żal po śmierci kogoś, kto symbolizował przecież dawno przebrzmiały ład? Świat, którego już w zasadzie nie ma i który istnieje li tylko jako fantom i dekoracja?
12.09.2022
Dlaczego najczarniejsze, najbardziej brutalne wizje George'a R.R. Martina cieszą się akurat dzisiaj tak niesłychaną popularnością?
29.08.2022
Salman Rushdie jest od wielu lat symbolem wszystkiego, co w dzisiejszym świecie zagrożone.
22.08.2022
TOMASZ STAWISZYŃSKI: Trudno o bardziej wyrazisty symbol równouprawnienia niż młoda, świetnie wykształcona kobieta na najwyższym stanowisku, która po godzinach bawi się z przyjaciółmi.
15.08.2022
Znałem kiedyś człowieka, który w specyficzny sposób obchodził się z rozmaitymi, nazwijmy to, nieregularnościami i nieprzewidywalnościami życia. Od tych najprostszych, jak rozbijająca się...
01.08.2022
Dzięki zainicjowanym przez Jordana Petersona dyskusjom czy raczej wiralowym falom ekscytacji bądź też oburzenia, w debacie publicznej na nowo zagościły tematy fundamentalne.
25.07.2022
Przeciążenie ochrony zdrowia, anonimowość szpitali, trauma kontaktu z systemem. Nigdzie indziej, jak w zetknięciu z medycyną, nie konfrontujemy się tak mocno z własną skończonością.
13.07.2022
Od kontemplacji tych obrazów powinny rozpoczynać się obrady parlamentów świata.
04.07.2022
Edyta Górniak orzekła, że ludzka powłoka nikogo z automatu nie czyni człowiekiem, pod nią bowiem kryć się mogą molekuły subtelnych ciał niemających z człowieczeństwem zgoła nic wspólnego....
20.06.2022
Lemoine został odesłany na urlop, a zespół ekspertów Google’a orzekł, że nie ma żadnych podstaw do przypisywania programowi świadomości. Jest to po prostu bardzo dobry program.

Strony