Reklama

Filozof i kognitywista z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz redaktor działu Nauka „Tygodnika”, zainteresowany dwiema najbardziej niezwykłymi cechami ludzkiej natury: językiem i moralnością (również ich neuronalnym podłożem i ewolucją). Lubi się zastanawiać, jak wiele małpy znajduje się w człowieku i jak wiele człowieka w małpach. Uważa, że dobrzy ludzie w Primera Division powinni kibicować Valencii CF – i nie podlega to żadnej dyskusji.

Kontakt z autorem: kwiatek@tygodnik.com.pl

Artykuły

20.09.2021
KS. PROF. MICHAŁ HELLER, kosmolog: Matematyka leżąca u podłoża teorii wieloświata może oczarować. Ale niektórych te koncepcje doprowadzają do wściekłości.
06.09.2021
Dno zatoki Jervis położonej u południowo-wschodniego wybrzeża Australii zamieszkuje wiele rzadkich gatunków zwierząt, ale największe zainteresowanie naukowców w ostatnich latach wywołują...
30.08.2021
Mózgi niemowląt swoim działaniem przypominają zachowanie naukowców – przekonuje wpływowy francuski neurobiolog Stanislas Dehaene. Temu zawdzięczamy nasz edukacyjny sukces.
06.08.2021
Po szachowy Puchar Świata Jan-Krzysztof Duda sięgnął w imponującym stylu. Ale ważniejsze niż sam puchar było zwycięstwo w półfinale.
26.07.2021
W Parku Narodowym Loango w Gabonie doszło do skoordynowanych napaści grupy szympansów na stado goryli. Ofiarami były młode.
19.07.2021
Nowe badania zakwestionowały wywodzący się od Darwina pogląd, zgodnie z którym dobór płciowy najsilniej działa na samców w tych populacjach, w których niewiele jest samic.
21.06.2021
W upalne dni łatwo uzmysłowić sobie, jak bardzo nasz fizyczny i psychiczny dobrostan zależy od wody. Ok. 60 proc. naszego ciała składa się z wody, a utrata wody równoważnej 2 proc. masy...
14.06.2021
Odraczanie gratyfikacji, czyli przedkładanie późniejszych większych korzyści nad mniejsze doraźne, nie musi wymagać dużego mózgu.
31.05.2021
Nowe badania podważają sens słynnej liczby Dunbara. Czy ludzie naprawdę mogą mieć jedynie 150 przyjaciół?
17.05.2021
COPERNICUS FESTIVAL NA DZIŚ | Edward Nęcka: Być może są jakieś istoty we wszechświecie, które realizują takie funkcje umysłowe jak myślenie, planowanie czy orientacja przestrzenna inaczej...

Strony