Mamy dla Państwa dwie ważne wiadomości – obie dobre. Po trzech edycjach przeniesionych w całości do internetu wydarzenia Copernicus Festival znowu odbywać się będą z udziałem publiczności. W tym roku główne wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język ukraiński. Dowiedz się więcej o naszym festiwalu popularnonaukowym z festiwalowego katalogu.

Jako reporter rozpoczynał pracę w dzienniku toruńskim „Nowości”, pracował następnie w „Czasie Krakowskim”, „Super Expressie”, czasopiśmie „Newsweek Polska”, telewizji TVN. W lutym 2012 został redaktorem naczelnym „Dziennika Polskiego”. Odszedł z pracy w czerwcu 2021 roku, po przejęciu wydawcy gazety, spółki Polska Press przez PKN Orlen. Z „Tygodnikiem Powszechnym” współpracuje od 10 lat, od listopada 2021 r. jest w nim szefem działu „Kraj”.
Był pięciokrotnie nominowany w konkursie Grand Press. Dwukrotnie został uhonorowany tą nagrodą. W 2003 otrzymał tytuł Dziennikarza Roku Małopolski.
W latach 2005-2014 prowadził zajęcia z dziennikarstwa śledczego i gatunków dziennikarskich w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jest autorem książek reporterskich „Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych” (Wydawnictwo Znak, 2021), wyróżnionego Nagrodą im. Beaty Pawlak „Czwartego pożaru Teheranu” (Wydawnictwo W.A.B., 2010) oraz współautorem (z Grzegorzem Indulskim) książki „Afganistan. Po co nam ta wojna?” (2007). Mieszka w Krakowie.
Artykuły
Strony
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- następna ›
- ostatnia »