Co obejrzeć w weekend

Serwis specjalny

Co obejrzeć w weekend

Filmy i seriale, kino polskie i zagraniczne. Nowości na VOD poleca co tydzień Anita Piotrowska, krytyczka filmowa „Tygodnika”.

ZOBACZ TAKŻE:

Przydałaby się powszechna edukacja audiowizualna. Choćby po to, byśmy stali się bardziej świadomymi użytkownikami. Ale też konsumentami i wyborcami.
Lepiej nie być za bardzo refleksyjnym. A także mieć stabilny kontakt z samym sobą oraz najbliższymi. Kosmos mówi: „sprawdzam” ludzkiej psyche.
fot. Materialy prasowe Canal+
Najsłynniejsza amerykańska baśń filmowa i najbardziej przekręcone kino – okazuje się, że łączy je wszystko.

Krytyczka filmowa „Tygodnika Powszechnego”. Pisuje także do magazynów „EKRANy” i „Kino”, jest felietonistką magazynu psychologicznego „Charaktery”. Współautorka takich publikacji, jak „Panorama kina najnowszego”, „Szukając von Triera”, „Encyklopedia kina”, „Encyklopedia filmu religijnego”, „Nowe kino Turcji” czy „Polish Cinema Now!”. Jest członkinią Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI. Była jurorką licznych festiwali w kraju i za granicą. Pracuje też dla Krakowskiego Festiwalu Filmowego jako kuratorka dokumentu. W 2014 r. otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa, a w 2021 r. Nagrodę im. Krzysztofa Teodora Toeplitza od ZAiKS-u.

Kontakt z autorką: piotrowska@tygodnik.com.pl

Artykuły na ten temat