Nagrody i wyróżnienia dla autorek i autorów „Tygodnika Powszechnego” 

18.10.2023

   Czyta się kilka minut

2023

NAGRODY I NOMINACJE

Marcin Żyła laureatem Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello, przyznawanej za szczególne zasługi dla pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur. Wśród nominowanych znalazły się osoby i organizacje z różnych stron świata. „Wszystkie reportaże, artykuły, wykłady, audycje i prezentacje Marcina Żyły są apelem o godność i szacunek, na który zasługuje każdy, nie tylko mieszkaniec Europy. Wszystkie mają w sobie komponent solidarności z innymi, pochodzącymi z kulturowo odmiennych społeczeństw, krajów, kontynentów” – mówiła w laudacji Danuta Glondys, współinicjatorka Nagrody, wieloletnia dyrektor Stowarzyszenia Willa Decjusza.

Paweł Bravo, felietonista kulinarny „Tygodnika Powszechnego” wyróżniony Nagrodą Literacką im. Leopolda Staffa za książkę „Czekolada i kapuśniak”

Ewelina Burda, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego” nominowana do Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego w kategorii „Publicystyka”

Anna Goc, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego” otrzymała  za zbiór reportaży pt. „Głusza” nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nagroda ta przyznawana jest książkom reporterskim podejmującym ważne problemy współczesności, zmuszającym do refleksji i pogłębiającym wiedzę o świecie innych kultur

Dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” i wieloletni korespondent wojenny Wojciech Jagielski-został nagrodzony nagrodą specjalną Pióro Nadziei przyznawaną przez Amnesty International. Nagroda została przyznana za całokształt jego twórczości

Dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” Krzysztof Story został nominowany do nagrody Kolosy w kategorii „Podróże". Nominacja została przyznana za reportaż o ochronie tygrysa w Indiach

Dziennikarka „Tygodnika Powszechnego” Anna Goc została nominowana do nagrody Odkrycia Empiku w kategorii Literatura za książkę "Głusza" (2023)

2022

NAGRODY I NOMINACJE

Film „Ukos Światła” uzyskał kwalifikację do odbywającej się w styczniu 2022 25. Edycji Miami Jewish Festival

Anna Goc – nominowana do Pióra Nadziei 2021

Film „Ukos Światła” (reż. Wojciech Szumowski, prod. Fundacja Tygodnika Powszechnego)- uzyskał kwalifikację do polskiego konkursu filmów dokumentalnych na 62. Krakowskim Festiwalu Filmowym 2022

Zdjęcie autorstwa Renaty Dąbrowskiej ( portret Agaty Tomaszewskiej i Wojtka Sawickiego ilustrujące tekst Eweliny Burdy „I niech mówią co chcą” – zdobyło Nagrodę Internautów konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo

„Tygodnik Powszechny” otrzymał srebrne wyróżnienie Cracoviae Merenti (nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego odebrali Redaktor Naczelny Piotr Mucharski i Redaktor Senior „Tygodnika” ks. Adam Boniecki MIC)

Łukasz Grajewski („Tygodnik Powszechny”) i Jonas Seufert („BuzzFeed News Deutschland”) otrzymali za tekst „Prawdziwe koszty szparaga”, Polsko – Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego

Paweł Pieniążek uzyskał nominację do Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego za książkę pt. „Greetings from Novorossiya. Eyewitness to the War in Ukraine”. Paweł Pieniążek został nominowany do nagrody specjalnej, przyznawanej w tej edycji nagrody za książkę dotyczącą trwającej od 2014 roku agresji Rosji na Ukrainę lub trwających od 2020 roku protestów na Białorusi i związanych z nimi represji

Ks. Adam Boniecki został uhonorowany tytułem „Członka Honorowego PAU”. Tytuł przyznano podczas obchodów 150 rocznicy istnienia Polskiej Akademii Umiejętności. Podczas tej gali tytuł „Członka Czynnego PAU” otrzymał prof. Waldemar Łazuga” – publicysta „TP”

Tomasz Stawiszyński, felietonista i publicysta „Tygodnika Powszechnego” został nominowany do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego 2022

Przemysław Wilczyński został laureatem Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego w kategorii „publicystyka” za tekst: „Nieobecność usprawiedliwiona”, który ukazał się na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego to najważniejsze w Polsce wyróżnienie przyznawane autorom prac o edukacji

2021

NAGRODY I NOMINACJE 

Anita Piotrowska nagrodzona podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego nagrodą Stowarzyszenia autorów ZAIKS

Przemysław Wilczyński – nagroda „Czuły sygnalista” przyznawana przez Koalicję na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej

Film „xABo. Ksiądz Boniecki” (reż. Aleksandra Potoczek, prod. Fundacja Tygodnika Powszechnego) uhonorowany Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Flahertiana” w Rosji

Łukasz Grajewski – Nagroda im. Macieja Płażyńskiego w kategorii „Dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne”, za reportaż „Jesteśmy towarem”

Maciej Topolski – nominowany do Nagrody Conrada za zbiór próz poetyckich „Niż”

Zbigniew Rokita – Nagroda Nike za reportaż „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”

Ks. prof. Michał Heller, Wojciech Bonowicz, o. Ludwik Wiśniewski, Jacek Ślusarczyk (wydawca „Tygodnika Powszechnego”) – specjalne wyróżnienia z okazji 25–lecia rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania

Jacek Taran – Nagroda w plebiscycie „Fantastyczne Zaskoczenia Roku 2020”. Nagroda za powieść młodzieżową „Biała Jaskółka” w kategorii „Najbardziej wciągająca fabuła”

Wojciech Brzeziński nominowany do nagrody Popularyzator Nauki 2021 w kategorii „Media” przez serwis PAP-u „Nauka w Polsce”

Anna Łosiak – nominowana do nagrody „Popularyzator Nauki 2021” w kategorii „Naukowiec”, przez serwis PAP-u „Nauka w Polsce”

Krzysztof Story – wyróżniony na „Festiwalu Twórczości Wrażliwej Społecznie” w kategorii „Reportaż EkoWrażliwy” za tekst „Najłatwiejszy przemyt świata”

Anna Mikulska – laureatka I nagrody na „Festiwalu Twórczości Wrażliwej Społecznie” w kategorii „Twórca szczególnie wrażliwy” m.in. za reportaż „Dziś nam trzeba pięciu”

Wojciech Szumowski – wyróżniony na „Festiwalu Twórczości Wrażliwej Społecznie” w kategorii „Film dokumentalny/Reportaż filmowy” za film „Oni mieli imiona”

Łukasz Grajewski – nominowany do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż „Prawdziwe koszty szparaga”

Karol Wilczyński – nominowany do Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego za opublikowany na łamach „TP” tekst pt. „Wyższa szkoła alienacji”

Łukasz Lamża – Nagroda im. ks. Józefa Tischnera za książkę pt. „ Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze”. Nagroda przyznana w kategorii publicystyki na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować „nieszczęsny dar wolności”

Michał Okoński – nominacja do nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego dla dziennikarzy sportowych, przyznawanej przez magazyn „Press”. Nominacja za „mądre i oryginalne refleksje na temat piłki nożnej i wielkich piłkarskich imprez oraz romantyczne spojrzenie na sport”

Krzysztof Story – Nagroda w konkursie dla dziennikarzy „Uzależnienia XXI” Fundacji Inspiratornia, za reportaż pt. „Zapłać i wygraj”

Anna Goc – nominacja do nagrody Grand Press 2021 w kategorii „Reportaż” za cykl „Nie słyszę”

Zuzanna Radzik – nominacja do finału nagrody Grand Press 2021 w kategorii „Publicystyka” za tekst „To nie do zniesienia. Posłuchajcie jak bardzo”

Przemysław Wilczyński – nominacja do finału nagrody Grand Press w kategorii „Publicystyka” za tekst „Szkolne plagi współistniejące”

Rafał Woś – nominacja do nagrody Grand Press 2021 w kategorii „Wywiad 2021” za rozmowę „Polska z dźwigu widziana”

Łukasz Lamża – laureat konkursu „Popularyzator Nauki 2021” w kategorii „Media” , organizowanego przez serwis „Nauka w Polsce” PAP

2020

NAGRODY

Ks. Adam Boniecki — Nagroda im. ks. Janusza Pasierba.

Ks. Adam Boniecki — Medal Plus Ratio Quam Vis przyznawany przez Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wojciech Bonowicz — Nagroda Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Łukasz Grajewski — Nagroda im. Macieja Płażyńskiego za tekst „Jesteśmy towarem”.

Magdalena Heydel — Nagroda Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Maciej Jakubowiak — Nagroda Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Grzegorz Jankowicz — Nagroda Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Katarzyna Kubisiowska — Nagroda Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Grażyna Makara — II miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii "Środowisko" za zdjęcie z rodzinnej kolacji w Maladze przerwanej przez sztorm.

Anna Mikulska — I nagroda na Festiwalu Twórczości Wrażliwej Społecznie w kategorii „Twórcza szczególnie wrażliwy” m. in. za reportaż „Dziś nam trzeba pięciu” o afrykańskich imigrantach na Sycylii.

Damian Nowicki — Nagroda im. Zygmunta Moszkowicza za tekst „Głód ma twarz Jaganki”.

Szymon Opryszek — Nagroda Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Aleksandra Potoczek — Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Flahertiana w Rosji za film „xABo: Ksiądz Boniecki”.

Karolina Przewrocka-Aderet — Nagroda im. Maciej Płażyńskiego dla Wydawnictwa Czarne za książki służące Polonii, w tym książkę "Polanim" Karoliny Przewrockiej-Aderet.

Adam Robiński — Grand Prix Festiwalu Literatury Górskiej: Książka Górska Roku 2020 w kategorii literatura górska-podróżnicza - reportaż oraz Nagroda Publiczności, za książkę „Podróż przez Bieszczady”.

Krzysztof Story — wyróżnienie na Festiwalu Twórczości Wrażliwej Społecznie w kategorii „Reportaż EkoWrażliwy” za tekst „Najłatwiejszy przemyt świata”.

Krzysztof Story — Nagroda w konkursie dla dziennikarzy „Uzależnienia XXI wieku” Fundacji Inspiratornia za reportaż pt. „Zapłać i wygraj”.

Przemysław Wilczyński — Nagroda Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej „Czuły sygnalista” za publikowane w „Tygodniku Powszechnym” teksty poświęcone problematyce rodzicielstwa zastępczego i dzieci „z trudnych miejsc”.

NOMINACJE

Klaus Bachmann — nominacja do Nagrody Dobrego Dziennikarza 2020.

Łukasz Grajewski — nominacja do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż „Prawdziwe koszty szparaga”.

Damian Nowicki — nominacja do nagrody im. Zygmunta Moszkiewicza za tekst „Głód ma twarz Jaganki”.

Michał Okoński — nominacja do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego „za mądre i oryginalne refleksje na temat piłki nożnej i wielkich piłkarskich imprez oraz romantyczne spojrzenie na sport".

Paweł Pieniążek — książka „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii” w finale konkursu Grand Press - Książka Reporterska Roku.

Marek Rabij — książka „Najważniejszy wrzesień świata" w finale konkursu Grand Press - Książka Reporterska Roku.

Mariusz Sepioło — nominacja do Nagrody im. Zygmunta Moszkowicza za tekst „Macie wszystko umieć”.

Agnieszka Zielińska — nominacja do Nagrody im. Zygmunta Moszkowicza za tekst „Powrót do Maroka”.

2019

NAGRODY

Monika Andruszewska — nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za reportaż „Bierz ciało, póki dają".

Conrad Festival — Nagroda EFFE 2019-2020.

Andrzej Franaszek — Nagroda Miasta Krakowa 2019.

Paweł Pieniążek — nagroda MediaTORy w kategorii NawigaTOR „za relacje z ogarniętej wojną Syrii”.

O. Ludwik Wiśniewski OP — Nagroda Tischnera „w kategorii pisarstwa religijnego lub filozoficznego, stanowiącego kontynuację »myślenia według wartości«”. 

Rafał Woś — statuetka Zielonego Prusa dla młodego dziennikarza do 35. roku życia, Nagroda im. Bolesława Prusa.

Rafał Woś — Nagroda Grabskiego przyznawana przez NBP w kategorii felieton i analiza.

Rafał Woś — tytuł Dziennikarza Roku 2019 w konkursie im. Władysława Grabskiego.

Zuzanna Radzik — Nagroda im. Ireny Sendlerowej, przyznawana przez Fundację Taubego na rzecz Życia i Kultury Żydowskiej.

NOMINACJE

Anna Goc — nominacja do Nagrody Dziennikarzy Małopolski za wywiad z o. Adamem Żakiem „Pytajcie biskupów”.

Anna Goc — nominacja do Nagrody Dziennikarzy Małopolski za reportaż „Moi rodzice są z innego kraju”.

Katarzyna Kubisiowska — nominacja do nagrody Grand Press za rozmowę z reżyserem filmowym Andrzejem Barańskim „o wielkiej miłości wyrażającej się w drobiazgach”.

Monika Ochędowska — nominacja do nagrody PIK-owy Laur 2019 w kategorii Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach drukowanych.

Paweł Pieniążek — nominacja do nagrody MediaTORy w kategori NawigaTOR „za liczne publikacje o wojnie w Syrii i rzeczowe opisy złożonej sytuacji w kraju po latach ciągłej wojny. Za obserwację i relacjonowanie gwałtownych zmian zachodzących w państwie uzależnionym od światowych mocarstw.”

Andrzej Stankiewicz — nominacja do Nagrody Specjalnej Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego „Dziennikarz Dekady”.

Przemysław Wilczyński — nominacja do nagrody MediaTORy w kategorii NawigaTOR „za monitorowanie wydarzeń, związanych z reformami szkolnictwa i protestami nauczycieli. Za analizy, poszerzające wiedzę czytelnika i poruszające ważne dla społeczeństwa kwestie.”

O. Ludwik Wiśniewski — nominacja do Nagrody Specjalnej Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego „Dziennikarz Dekady”

Rafał Woś — nominacja do nagrody Grand Press za tekst „Homo sovieticus po latach". 

2018

NAGRODY

Ks. Adam Boniecki — Srebrny Medal Honorowy za zasługi dla Województwa Małopolskiego.

Ks. Adam Boniecki — tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego.

Ks. Adam Boniecki — Nagroda Specjalna Polskiej Rady Biznesu.

Bartek Dobroch — GRAND PRIX  w konkursie Książka Górska Roku.

Bartek Dobroch — „Najlepsze górska biografia” w konkursie Książka Górska Roku 2018.

Bartek Dobroch — Nagroda publiczności i czytelników Magazynu Turystyki Górskiej „NPM” w konkursie Książka Górska Roku 2018

Ks. Andrzej Draguła — Nagroda Dziennikarska „Ślad”.

Anna Goc — Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski.

Anna Goc — Nagroda Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Reportaż Prasowy” za tekst „Laleczka się nie boi”.

Ks. Michał Heller — tytuł „Wybitnego Polaka” w światowej edycji konkursu „Wybitny Polak” organizowanego przez Fundację „Teraz Polska”.

Michał Książek — Nagroda Orfeusza Mazurskiego za tomik „Północny wschód”.

Małgorzata i Michał Kuźmińscy — książka „Kamień” nagrodzona przez serwis granice.pl tytułem najlepszej książki roku.

Małgorzata i Michał Kuźmińscy — wyróżnienie w konkursie literackim Brakująca Litera za powieść kryminalną „Kamień”.

Marcin Matczak — Nagroda Fundacji im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego za „konsekwentną obronę praworządności i praw człowieka, prowadzoną od lat edukację społeczną, propagowanie wartości konstytucyjnych oraz za zawodową kompetencję i odwagę cywilną”.

Magdalena Nowicka–Franczak — Nagroda im. Ossowskiego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego za najlepszą książkę socjologiczną w 2017 r. dla autora, który nie ukończył 35 lat.

Joanna Rusinek — Nagroda Specjalna „ArtFront” w kategorii "Ilustracja prasowa" za serię grafik do tekstów o molestowaniu kobiet w Polsce, zamówioną przez Tygodnik Powszechny" i opublikowaną w wyaniach 44/2017 i 47/2017.

Mariusz Sepioło — wyróżnienie w konkursie dziennikarskim im. Zygmunta Moszkowicza za tekst "Więzienie skazuje po raz drugi".

Andrzej Stankiewicz — nagroda Grand Press w kategorii Publicystyka za tekst „Państwo prywatnej zemsty”.

Andrzej Stasiuk — laureatem Prix Nicolas-Bouvier 2018 za "Wschód" w przekładzie Margot Carlier. Fragmenty książki opublikowaliśmy w „Tygodniku Powszechnym”.

„Tygodnik Powszechny” — Laur Honorowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

„Tygodnik Powszechny” — wyróżnienie w plebiscycie „ArtFront” za okładkę „Sądny dzień” z lipca 2017 r. 

„Tygodnik Powszechny” — nagroda Kryształowe Zwierciadło 2018 r.

NOMINACJE

Grzegorz Bogdał — nominacja do Nagrody Conrada za książkę „Floryda”.

Grzegorz Bogdał — nominacja do Nagrody Literackiej Gombrowicza za książkę „Floryda”.

Grzegorz Bogdał — nominacja do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” za książkę „Floryda”.

Grzegorz Bogdał — nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia, w kategorii „proza” za książkę „Floryda”.

Wojciech Bonowicz — nominacja do Nagrody Nike za tom wierszy „Druga ręka”.

Wojciech Bonowicz — tom wierszy „Druga ręka” nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

Ks. Andrzej Draguła, Janusz Poniewierski — nominacja do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka.

Conrad Festival — nominacja do nagrody „International Excellence Award 2018” w kategorii „The Literary Festival Award”.

Anna Goc — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii Reportaż prasowy za tekst „Moi rodzice są z innego kraju”.

Anna Goc — nominacja do Nagrody Newsweeka im.Teresy Torańskiej za tekst „Pytajcie biskupów”.

Anna Goc — nominacja do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Wywiad” za cykl wywiadów z Ks. Adamem Bonieckim.

Anna Goc — nominacja do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Dziennikarstwo śledcze” za tekst „Motylem jestem”.

Anna Goc — nominacja do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Reportaż prasowy” za tekst „Laleczka się nie boi”.

Anna Golus, Grzegorz Bogdał — nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTORy w kategorii ReformaTOR, za tekst „Kopiuj, wklej, przyklej”.

Katarzyna Kubisiowska — nominacja do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Wywiad” za rozmowę z Adamem Zagajewskim.

Michał Okoński — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii Publicystyka za tekst „Kto nie dotknął piłki ni razu”.

Michał Okoński - nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTORy w kategorii NawigaTORza cykl tekstów poświęconych Mistrzostwom Świata w piłce nożnej.

Michał Olszewski — nominacja do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Publicystyka” za tekst „Raczej polska jest kaszanka” opublikowany w Gazecie Wyborczej.

Paweł Pieniążek — nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTORy w kategorii TORpeda, za cykl reportaży z Syrii opublikowanych w „Tygodniku Powszechnym”.

Adam Robiński — nomincja do Nagrody Conrada za książkę „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg”.

Adam Robiński — nominacja do Nagrody Literackiej m.st. Warszawa za książkę „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg”.

Adam Robiński — nominacja do Nagrody Literackiej Gombrowicza za książkę „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg”.

Mariusz Sepioło — finalista Nagrody Dziennikarskiej im. Zygmunta Moszkowicza „Człowiek z Pasją" za tekst „Więzienie skazuje po raz drugi”.

2017

NAGRODY

Kalina Błażejowska — laureatka Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Wywiad” za rozmowę z Leonem Tarasewiczem.

Ks. Adam Boniecki — Nagroda Fundacji im. Stefana Kisielewskiego „za potęgę milczenia w związku z nałożonym na niego w 2011 roku zakazem wystąpień medialnych – poza „Tygodnikiem Powszechnym”.

Paweł Bravo — laureat Nagrody Literackiej im. Leopolda Staffa za książkę „Kuchnia Dantego”, napisanej wspólnie z Leonardem Masim i Alfredem Boscolo.

Conrad Festival — prestiżowa marka EFFE Label 2017-2018, przyznawaną przez platformę „Europe for Festivals, Festivals for Europe”.

Anna Goc — laureatka Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Reportaż, za tekst „Głusza”.

Anna Goc — laureatka VI Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Abp Grzegorz Ryś — Nagroda im. Klemensa Bąkowskiego, przyznawaną przez Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.

Andrzej Stankiewicz — nagroda Grand Press w kategorii Publicystyka za tekst „W imię brata”.

Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka — specjalna Nagroda Dziennikarzy Małopolski za akcję charytatywną „Zupa na Plantach”.

Jerzy Turowicz — medal pośmiertny „Dziękujemy za wolność”.

Stanisław Zasada — nagroda Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za reportaż „To nie wasza rodzina”.

NOMINACJE

Kalina Błażejowska — dwie nominacje do Nagrody Dziennikarzy Małopolski.

Patrycja Bukalska — nominacja do Nagrody Historycznej „Polityki” za książkę „Krwawa Luna”.

Anna Goc — dwie nominacje do Nagrody Dziennikarzy Małopolski.

Anna Goc — nominacja do XI edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za wywiad „In vitro z miłości”.

Anna Goc — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii „Reportaż prasowy” za tekst „Laleczka się nie boi”.

Magdalena Kicińska — nominacja do nagrody Grand Press za wywiad „Bił mnie tylko w nocy”.

Łukasz Lamża — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo Specjalistyczne” za tekst „Szara strefa onkologii”.

Michał Olszewski — nominacja do nagrody Grand  Press w kategorii „Publicystyka” za tekst „Ełk. Jedno z tych pięknych miast”.

Zuzanna Radzik — nominacja w plebiscycie Człowiek Roku „Gazety Wyborczej”.

Wojciech Pięciak — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii „Wywiad” za rozmowę „Obywatelski kontrwywiad patrzy na Rosję”.

Przemysław Wilczyński — nominacja do Nagrody Dziennikarzy Małopolski.

2016

NAGRODY

Monika Andruszewska — wyróżniona Nagrodą Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka za tekst „Za dużo na jedno życie".

Ks. Adam Boniecki - Nagroda Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich.

Ks. Adam Boniecki — Nagroda Specjalna BCC – Złota Statuetka „za wskazywanie Polakom zasad i wartości tolerancji, odwagi, przyzwoitości, prawości, umiaru i dialogu społeczno-obywatelskiego".

Ks. Adam Boniecki — Grand Press XX-lecia „za udowodnienie, że milczenie jednego dziennikarza może być bardziej wymowne niż wrzawa wielu mediów, za mądrość rzeczywistą, która nie poddaje się niemądrym okolicznościom oraz za dobry styl i humor, który pozwala znosić brak stylu".

Ewelina Burda — laureatka IV edycji Stypendium im. Leopolda Ungera dla młodych dziennikarzy.

Andrzej Brzeziecki — laureat Nagrody im. Jerzego Turowicza za biografię Tadeusza Mazowieckiego; finalista nagród historycznych im. Kazimierza Moczarskiego i Jana Długosza.

Dr Michał Eckstein — laureat prestiżowego stypendium „Start" Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Anna Goc — Nagroda Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Reportaż” za tekst: „Wracają do dziś”.

Anna Goc — laureatka VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego dla młodych dziennikarzy.

Ks. prof. Wacław Hryniewicz — Medal „Zasłużony dla Tolerancji” nadany przez Fundację Ekumeniczną „Tolerancja”.

Magdalena Kicińska — książka „Pani Stefa” – Nagroda Literacka m.st. Warszawy 2016 w kategorii „edycja warszawska".

Magdalena Kicińska — Poznańska Nagroda Literacka, Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy.

Cezary Łazarewicz — książka „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" – laureat Mediatorów w  kategorii ObserwaTOR.

Paweł Reszka — książka „Jak oszukują nas wielkie firmy" – laureat Mediatorów w kategorii ProwokaTOR.

Marcin Żyła — Nagroda Specjalna Kapituły Nagrody Dziennikarzy Małopolski za teksty poświęcone tematyce uchodźczej.

NOMINACJE

Conrad Festival — nominacja do „The London Book Fair International Excellence Awards”.

Bartek Dobroch — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii „Reportaż”.

Anna Dziewit-Meller — nominacja do nagrody Grand Press za wywiad „Szydełko”.

Anna Goc — nominacja do XX Polsko- Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego za reportaż „Pokuta księdza Manfreda”.

Magdalena Kicińska — nominacja do Nagrody Conrada za książkę „Pani Stefa".

Magdalena Kicińska — nominacja do nagrody MediaTORy w kategorii ProwokaTOR za tekst "Nowy Świat maszeruje".

Michał Kuźmiński — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii „dziennikarstwo specjalistyczne” za rozmowę „Gar słodkich atomów”.

Michał Okoński — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii „publicystyka" za tekst „Europa. Wyznanie wiary”.

Marek Rabij — książka „Życie na miarę" - nominacja do nagrody Książka Roku przez portal lubimyczytać.pl.

Marek Rabij — książka „Życie na miarę"- nominacja do nagrody im. Teresy Torańskiej.

Błażej Strzelczyk — nominacja do nagrody Grand Press za wywiad „Naród między chrztem a bierzmowaniem”.

„Tygodnik Powszechny” — nominacja dla całego zespołu „Tygodnika Powszechnego” w plebiscycie Mediatory, w kategorii ProwokaTOR za okładkę numeru „Idą po nas. Jak nacjonaliści kradną Polakom święta, symbole i patriotyzm".

Stanisław Zasada — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii „Reportaż prasowy" za tekst „To nie wasza rodzina”.

2015

NAGRODY

Kalina Błażejowska — nagroda im. Barbary Łopieńskiej za rozmowę z prof. Januszem Skalskim „Uczciwy cud” oraz rozmowę z Krzysztofem Zanussim „Porządek świata".

Kalina Błażejowska — laureatka Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej dla młodych dziennikarzy.

Ks. Adam Boniecki — Nagroda Kisiela.

Ks. Adam Boniecki — Order Ecce Homo.

Tomasz Fiałkowski — Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne zasługi dla kultury polskiej.

Anna Goc — wyróżnienie w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek za reportaż „Wracają do dziś”.

Katarzyna Kubisiowska — wyróżniona w finale Nagrody im. Barbary Łopieńskiej za rozmowę z Jerzym Pilchem „Jeden demon mniej”.

Michał Okoński — laureat konkursu „Stop Rasizmowi w Sporcie” organizowanego przez Wicemarszałek Sejmu RP – Elżbietę Radziszewską oraz Komisję Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Nagrodzone teksty czytaj na: okonski.tygodnikpowszechny.pl.

Michał Olszewski — książka „Najlepsze buty na świecie" – laureat Nagrody im. Kapuścińskiego.

Olaf Osica — odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Bartłomiej Sienkiewicz — Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

“Tygodnik Powszechny” — Nagroda Specjalna ArtFront 2015 w konkursie „Grand Front 2015" za opracowanie Wydania Specjalnego „Kanon".

“Tygodnik Powszechny” — okładka TP 50/2015 - Wyróżnienie w kokursie „Grand Front 2015" w kategorii „polityka i ekonomia" na Prasową Okładkę Roku.

Ludwik Wiśniewski OP — odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Ludwik Wiśniewski OP — honorowym obywatelem Wrocławia.

Ludwik Wiśniewski OP — nagroda „Pontifici”.

Ludwik Wiśniewski OP — nagroda Perła Honorowa Polskiej Gospodarki w kategorii „krzewienie polskich tradycji i wartości patriotycznych".

NOMINACJE

Kalina Błażejowska — nominacja do Nagrody MediaTORy w kategorii NawigaTOR.

Katarzyna Kubisiowska — nominacja do nagrody Grand Press za wywiad „Jest czas obłapiania i jest czas miłości”.

Łukasz Lamża — nominacja do nagrody Grand  Press w kategorii „dziennikarstwo specjalistyczne” za tekst „Lek na raka obala teorię Einsteina”.

Michał Olszewski — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii „Publicystyka” za tekst „Wielka nuda małej stabilizacji”.

Dariusz Rosiak — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii „Publicystyka” za audycję radiową „Jak pamiętać ludobójstwo”.

Dariusz Rosiak — nominacja do nagrody MediaTORy w kategorii ObserwaTOR za reportaż „Zabić jak najwięcej osób i umrzeć”.

Błażej Strzelczyk — nomincja do nagrody Grand Press za wywiad „Trans z Jezusem”.

Błażej Strzelczyk — nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTORy w kategorii „ProwokaTOR" za tekst "Trans z Jezusem".

2014

NAGRODY

Kalina Błażejowska — laureatka Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski. Wyróżniona również w kategoriach „Publicystyka” i „Kultura”.

Ks. Adam Boniecki — laureat Złotej Odznaki Honorowej Województwa Małopolskiego.

Ks. Adam Boniecki — odznaka „Honoris Gratia”.

Ks. Tomáš Halík — laureat Nagrody J. Templetona.

Mateusz Hohol — stypendium podoktorskie finansowane ze środków Fundacji J. Templetona.

Wojciech Jagielski — nagroda MediaTORy w kategorii AuTORytet.

Małgorzata Nocuń — wyróżnienie w konkursie Amnesty International „Pióro Nadziei” za reportaż z Kaukazu Północnego.

Jerzy Pilch — laureat Nagrody Odry.

Anita Piotrowska — nagrodzona w kategorii krytyka filmowa w 7. edycji Nagród PISF za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Władysław Stróżewski — odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

„Tygodnik Powszechny" — okładka TP 15/2014 – „ArtFront" za prasową okładkę roku „Grand Front 2014".

NOMINACJE

Paweł Pieniążek — nomincja do MediaTORy w kategorii TORpeda.

Paweł Potoroczyn — nominacja do Nagrody Literackiej Nike za powieść „Ludzka rzecz”.

Paweł Potoroczyn – nominacja do Nagrody Literaciej Gdynia za powieść „Ludzka rzecz”.

Paweł Reszka — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku.

Adam Robiński — finalista Nagrody im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy.

2013

NAGRODY

Ks. Adam Boniecki — MediaTOR w kategorii AuTORytet.

Bartek Dobroch — nagroda za dziennikartwo sportowe SDP 2013 im. Kazimierza Wierzyńskiego.

Barbara Chyrowicz — odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Andrzej Franaszek — laureat Nagrody im. Kazimierza Wyki oraz dobroczynnej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Józefa Hennelowa — odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Mateusz Hohol — stypendium doktoranckie Fundacji J. Templetona.

Mateusz Hohol — laureat Nagrody Naukowej „Polityki".

Piotr Kosiewski — nagroda Krytyki Artystycznej im. Jerzego Stajudy.

Cezary Łazarewicz — wyróżnienie w konkursie „Dziennikarz Roku" za tekst „Orzeł może”.

Wojciech Nowicki — laureat Nagród Dziennikarzy Małopolski.

Marek Rabij — wyróżnienie dla Najlepszego Dziennikarza Ekonomicznego „Newsweek Polska” w kategorii „Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna”.

Marek Rabij — wyróżnienie dla Najlepszego Dziennikarza Ekonomicznego w konkursie im. W. Grabskiego organizowanym przez NBP w kategorii „Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna”.

Tadeusz Sławek — nagroda Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego na Śląsku „Śląski Szmaragd".

Marian Stala — nagroda Krakowska Książka Miesiąca za niemal 30 interpretacji wiersza.

Paweł Śpiewak — Nagroda Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera w kategorii „pisarstwa religijnego".

Przemysław Wilczyński — wyróżniony został Nagrodą im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy „Skopany przez Kościół, kocham Kościół”.

O. Ludwik Wiśniewski OP — „Grand Press" w kategorii „Publicystyka”.

O. Ludwik Wiśniewski OP — za tekst „Gdzie my jesteśmy” wyróżniony w konkursie o Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.

„Tygodnik Powszechny" — Okładka „Tygodnika Powszechnego” stworzona na stulecie urodzin Jerzego Turowicza (numer 50/2012) zajęła 3. miejsce w konkursie Izby Wydawców Prasy GrandFront dla najlepszych okładek czasopism i gazet. Autorem okładki jest dyrektor artystyczny „Tygodnika” MAREK ZALEJSKI.

„Tygodnik Powszechny" — Wyróżnienie w kategorii czasopisma opinii w konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku „Grand Front 2013” dla Tygodnika Powszechnego za numer 40/2013.

„Tygodnik Powszechny" — Wyróżnienie w kategorii czasopisma opinii w konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku „Grand Front 2013” dla Tygodnika Powszechnego za numer 44/2013.

NOMINACJE

Beata Chomątowska — książka „Stacja Muranów" – nominacja do nagrody Jerzego Turowicza.

Magdalena Kicińska — nominacja do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii najlepszy materiał dziennikarski.

Aleksandra Klich — nominacja do Nagrody Grand Press w kategorii „Publicystyka” za tekst „Nim nadejdzie matriarchat”.

Katarzyna Kubisiowska — nominacja do Nagrody Dziennikarzy Małopolski.

Cezary Łazarewicz — nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTORy w kategorii DetonaTOR za tekst „Orzeł może".

Cezary Łazarewicz — nominacja do nagrody Grand Press za tekst „Orzeł może”.

Jerzy Pilch — książka „Dziennik" nominowana do Nagrody Jerzego Turowicza.

Paweł Reszka — nominacja do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.

Paweł Reszka — nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTORów w kategorii NawigaTOR.

Paweł Reszka — nominacja do Nagrody Grand Press za wywiad „Krwawy węzeł”.

Andrzej Stankiewicz — nominacja do nagrody MediaTOR w kategorii ProwokaTOR.

Paweł Reszka — nominacja do Nagrody Grand Press w kategorii „Wywiad”.

Przemysław Wilczyński — nominacja do Grand Press za wywiad z ks. Janem Kaczkowskim „Sklepany przez Kościół, kocham Kościół”.

Paulina Wilk — nominacja do Nagrody Grand Press w kategorii „publicystyka” za tekst „Zgwałcona republika”.

2012

NAGRODY

Marek Bieńczyk — książka „Książka twarzy" nagroda Nike (większość tekstów została napisana dla „Tygodnika Powszechnego").

Ks. Adam Boniecki — nagroda Zarządu Lewiatana i Fundacji Na Rzecz Myślenia im. B. Skargi.

Ks. Adam Boniecki — Komandoria Narodowego Orderu Zasługi Republiki Francuskiej.

Ks. Adam Boniecki — „Nagroda za odważne myślenie" przyznana przez Kapitułę Nagród Lewiatana, Zarząd PKPP Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi.

Wojciech Bonowicz — odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Andrzej Franaszek — książka „Miłosz. Biografia" – finał Nagrody Literackiej Nike oraz Nagroda Nike Czytelników „Gazety Wyborczej”.

Andrzej Franaszek — laureat nagrody Kulturalne Odloty w kategorii Artysta Roku.

Józefa Hennelowa — książka „Otwarty, bo powszechny. O kościele, który może boleć" otrzymała nagrodę Krakowska Książka Miesiąca.

Szymon Hołownia — studencka Nagroda Dziennikarska MediaTOR w kategorii ProwokaTOR.

Elżbieta Isakiewicz — laureatka konkursu dziennikarskiego Komisji Europejskiej „Razem przeciw dyskryminacji!” za artykuł „Asfalt, goryl, żółtek...".

Wojciech Jagielski — studencka Nagroda Dziennikarska MediaTOR w kategorii ObserwaTOR za reportaż „Wypalanie traw”.

Michał Kuźmiński — stypendysta programu Murrow Program for Journalists w ramach International Visitors Leadership Program organizowanego przez Departament Stanu USA.

Wojciech Nowicki — nagroda Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Osobowość Medialna” za „Wielkie żarcie".

Przemysław Wilczyński — nagroda Dziennikarzy Małopolski w kategorii „Prasa, Publicystyka”.

Przemysław Wilczyński — nagroda im. Barbary Łopieńskiej za rozmowę z  ks.Janem Kaczkowskim pt. „Sklepany przez Kościół, kocham Kościół”.

Paulina Wilk — książka „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii" - nagroda Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera.

Joachim Trenkner — odznaczony honorową odznaką Bene Merito przez Ministra Spraw Zagranicznych RP.

„Tygodnik Powszechny" — Nagroda specjalna Art Front 2012 za linię okładkową w konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku „Grand Front 2012” za wydanie specjalne Tygodnika Powszechnego w ramach Conrad Festival.

Marek Zając — odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

NOMINACJE

Ks. Adam Boniecki — nominacja do Nagrody Radia TOK FM.

Ks. Adam Boniecki — nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarzy MediaTOR w kategorii ProwokaTOR.

Anna Dziewit-Meller — powieść „Disko”- nominacja do Nagrody Literackiej „Gryfia”.

Wojciech Jagielski — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku.

Grażyna Makara — wyróżnienie w konkursie BZ WBK Press Foto 2011 w kategorii Portrety - fotoreportaż za cykl „Podróże ks. Adama Bonieckiego".

Bartłomiej Sienkiewicz — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii „Publicystyka” za tekst „Ambaras z polskością”.

Paulina Wilk — jej książka nominowana do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody im. Beaty Pawlak.

„Tygodnik Powszechny" — nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTOR w kategorii ReformaTOR.

2011

NAGRODY

Ks. Adam Boniecki — laureat nagrody Diamentowy Ślad im. Bp Jana Chrapka za całokształt pracy dziennikarskiej.

Ks. Adam Boniecki — odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Ks. Adam Boniecki — odznaczony przez Prezydenta Francji orderem Commandeur dans l’Ordre national du Mérite – Komandorią Narodowego Orderu Zasługi Republiki Francuskiej.

Ks. Adam Boniecki — odznaka 15-lecia Centrum Kultury Żydowskiej na Kazimierzu w Krakowie.

Anna Dziewit Meller — książka „Gaumardżos, opowieści z Gruzji"- Nagroda Magellana.

Andrzej Franaszek — książka „Miłosz. Biografia"- Nagroda Krakowska Książka Miesiąca.

Andrzej Franaszek — Nagroda Fundacji im. Kościelskich.

Anna Goc -— nagrodzona przez kapitułę Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategoriach News „Gazeta Wyborcza”.

Ks. Tomáš Halík — Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Wojciech Jagielski — nagroda Specjalna Grand Press 15-lecia.

Dariusz Kosiński — książka „Teatra polskie. Historie” – Nagroda im. Józefa Tischnera.

Michał Kuźmiński — laureat wyróżnienia honorowego Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Jerzego Zielińskiego za popularyzację nauki.

Michał Paweł Markowski — Nagroda im. Kazimierza Wyki.

Michał Olszewski — Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski.

Michał Olszewski — Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha  Dutki, kategoria „Dziennikarz".

Wacław Oszajca — Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Michał Okoński — wyróżniony nagrodą Dziennikarz Małopolski w kategorii publicystyka internetowa.

Piotr Sikora — laureat Nagrody Tischnera.

Andrzej Stankiewicz — laureat MediaTORa w kategorii NawigaTOR.

Andrzej Stasiuk — książka „Dziennik pisany później” – finał Nagrody Literackiej Nike.

Andrzej Stasiuk — Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury.

Przemysław Wilczyński — laureatem Nagrody Dziennikarzy Małopolski.

„Tygodnik Powszechny" — ZJAWISKO ROKU Akcja „Ksiądz Boniecki ma głos (w moim domu)” Nagroda Dziennikarzy Małopolski.

NOMINACJE

Wojciech Bonowicz — tom „Polskie znaki"- nominacja do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”.

Andrzej Meller — nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTOR w kategorii TORpeda.

Wojciech Nowicki — książka „Dno oka"- ścisły finał Nagrody Nike.

Michał Olszewski — książka  „Zapiski na biletach”nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia.

Jerzy Sosnowski — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii Publicystyka za tekst „Klienci pod sklepem »Wolność«”.

2010

NAGRODY

Ks. Adam Boniecki — Człowiek Roku 2010, Gazety Krakowskiej.

Ks. Adam Boniecki — Kapituła Nagrody Europejczyk Roku oraz redakcja miesięcznika Monitor Unii Europejskiej przyznały Ks. Adamowi Bonieckiemu tytuł Europejczyk Roku 2010 w kategorii Dziennikarz.

Ks. prof. Michał Heller — Nagroda specjalna, statuetka „Superuskrzydlonego 2010".

Ks. prof. Michał Heller — Nagroda Znaku i Hestii im. ks.Józefa Tischnera.

Ks. prof. Wacław Hryniewicz — Medal św. Jerzego.

Ryszard Koziołek — książka „Ciała Sienkiewicza. Studia o płci i przemocy”- Nagroda Literacka Gdynia w kategorii „eseistyka".

Łukasz Maciejewski — Nagroda „Uskrzydleni 2010" Tarnowskiej Fundacji Kultury.

Michał Majewski, Paweł Reszka — Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo śledcze” – za cykl artykułów o dochodzeniu dotyczącym katastrofy smoleńskiej.

Michał Okoński — Nagroda Dziennikarzy Małopolski.

Wacław Oszajca — Nagroda im. Świętego Brata Alberta.

Paweł Reszka — Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Andrzej Stasiuk — książka “Taksim” Nagroda Literacka Gdynia.

„Tygodnik Powszechny" — Złoty Orzeł za reklamę „Lekcja czytania reklamy” stworzoną dla Tygodnika Powszechnego przez agencję PZL i opublikowaną na łamach gazety.

„Tygodnik Powszechny" — nagroda ArtFront, pierwsze miejsce w kategorii czasopisma opinii w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę za numer 7/2010.

„Tygodnik Powszechny" — nagroda specjalna ArtFront w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku - Tygodnik Powszechny - Magazyn Literacki.

NOMINACJE

Bartek Dobroch — nominacja do nagrody Grand Press za wywiad „Jak chodzi o lawiny, to nie ma mądrych".

Szymon Hołownia — nominacja do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Wojciech Jagielski — książka „Nocni wędrowcy" – finał Nagrody Literackiej Nike.

Małgorzata i Michał Kuźmińscy — nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru w kategorii najlepszej książki kryminalnej.

„Tygodnik Powszechny" — nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTORy w kategorii ProwokaTOR. za dodatek specjalny „Żydownik Powszechny”.

„Tygodnik Powszechny" — nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTOR w kategorii ReformaTOR za akcję „Lekcje czytania”.

2009

NAGRODY

Ks. Adam Boniecki — nagroda Złota Gruszka przyznana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP.

Barbara Chyrowicz — nagroda Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera.

Krystyna Czerni — nagroda specjalna Ministra Kultury w uznaniu nieocenionych zasług dla kultury polskiej.

Bartek Dobroch — laureat Nagrody Amnesty International „Pióro Nadziei” 2009 r. za najlepsze teksty o prawach człowieka.

prof. Jan Hartman — laureat nagrdy Grand Press w kategorii Publicystyka za tekst „Chciałbym być sobą".

Wojciech Jagielski — Odznaka Honorowa „Bene Merito”.

Wacław Oszajca — Odznaka Honorowa Zasłużony dla Województwa Lubelskiego.

„Tygodnik Powszechny" — Nagroda Specjalna w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku.

NOMINACJA

Ks. Adam Boniecki — nominacja do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTORy w kategorii AuTORytet.

Wojciech Jagielski — nominacja do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku.

Michał Olszewski — nomincja do nagrody Grand Press za tekst „Wehrmacht pozdrawiamy”.

Michał Olszewski — nominacja do nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Wojciech Pięciak — nominacja do nagrody Grand Press za tekst „Kierunek Berlin".

2008

NAGRODY

Ks. Adam Boniecki — Nagroda Dziennikarzy Małopolski w kategorii Publicysta Roku.

Ks. Adam Boniecki — Nagrodę im. Dariusza Fikusa w kategorii „Wydawca”.

Ks. Adam Boniecki oraz redakcja „Tygodnika Powszechnego" — Złoty Medal Praw Człowieka, przyznanego przez redakcję strony ratujTybet.org.

Ks. Michał Heller — Laureat Nagrody Templetona.

Szymon Hołownia — Nagroda MediaTory w kategorii „NawigaTOR”.

Wojciech Jagielski — Studencka Nagroda Dziennikarska MediaTory w kategorii TORpeda.

Jan Kracik — książka „W Galicji trzeźwiejącej, krwawej, pobożnej" – Nagroda Krakowska Książka Miesiąca.

Paweł Reszka — Nagroda MediaTory w kategorii ProwokaTOR.

„Tygodnik Powszechny" — Nagroda Specjalna ArtFront w kategorii „cykl publikacji” w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku.

NOMINACJA

Małgorzata Nocuń — nominacja do Nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze za tekst „Śmierć po rumuńsku".

Jerzy Pilch — zbiór felietonów „Pociąg do życia wiecznego"- nominacja do Nagrody Literackiej Nike.

„Tygodnik Powszechny" — nominacja do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Krytyka filmowa.

2007

NAGRODY

Ks. Adam Boniecki — Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich „Mały Feniks”.

Ks. Adam Boniecki — Nagroda Główna w konkursie Nagroda Dziennikarzy.

Ks. Adam Boniecki — Wybitna Osobistość Pracy Organicznej przyznana przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego.

Wojciech Bonowicz — tomik poezji „Pełne morze"- Nagroda Literacka Gdynia.

Szymon Hołownia — Grand Press w kategorii "Dziennikarstwo specjalistyczne" za wywiad „Pamięta Pan Hioba?”.

Anna Mateja — Grand Press za rozmowę z Ewą Szumańską.

Tomasz Ponikło — nagroda Zielona Gruszka.

Tadeusz Sławek — Grand Press za tekst „Osamotnienie żałoby".

„Tygodnik Powszechny" — laureat Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego.

2006

NAGRODY

Piotr Kłodkowski — Nagroda im. księdza Józefa Tischnera.

Aleksander Smolar — Grand Press za tekst „Melduję się z życzeniami, Panie Prezydencie".

„Tygodnik Powszechny" — okładka Roku GrandFront 2005 Złoty Medal za okladkę TP 16/2005 roku oraz wyróżnienie za okładkę TP 26/2005.

O. Ludwik Wiśniewski OP — odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Marek Zając — laureatem Nagrody „Ślad”.

NOMINACJE

Marek Bieńczyk — nominacja do nagrody Grand Press za tekst "Liryka, epika i polityka".

Elżbieta Isakiewicz — nominacja do nagrody Grand Press za reportaż „Taniec brzucha w białej sali”.

2005

NAGRODY

Ks. Adam Boniecki — Nagroda Premio Calabria.

Ks. Adam Boniecki — „Polska Nagroda Europejska dla Człowieka Roku" przyznana przez Fundację im. Roberta Schumana.

Ks. Adam Boniecki — Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Paweł Bravo — laureat konkursu organizowanego przez Fundację dla Wolności i „Gazetę Wyborczą" w ramach kampanii społecznej „Tiszert dla wolności" za hasło: „Nie płakałem/am po papieżu".

Wacław Hryniewicz — Nagroda im. ks. Józefa Tischnera.

Małgorzata Nocuń, Andrzej Brzeziecki — laureaci nagrody Złotego Pióra dla zagranicznych mediów.

Wacław Oszajca — Złoty Krzyż Zasługi.

„Tygodnik Powszechny" — Nagroda Orła Jana Karskiego.

„Tygodnik Powszechny" — nagroda Cała Polska czyta dzieciom.

„Tygodnik Powszechny" — Nagroda TOTUS – za upowszechnianie i przybliżanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II.

„Tygodnik Powszechny" — Nagroda „Dialog 2005".

„Tygodnik Powszechny" — Nagroda Złote Pióro.

Stanisław Zasada — wyróżnienie w V Edycji Konkursu Dziennikarskiego „Oczy otwarte" za tekst „Jeśli miłości bym nie miała".

2004

NAGRODY

Wacław Hryniewicz — Nagroda im. Jana Długosza.

Piotr Kłodkowski — laureat Nagrody im. Beaty Pawlak.

Michał Olszewski — Nagroda w konkursie reporterów „Oczy Otwarte” za tekst „Przez dotyk. Więźniarki opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi”.

„Tygodnik Powszechny" — wyróżnienie w konkursie Grand Front na najlepszą okładkę 2004 roku.

„Tygodnik Powszechny" — laureat Nagrody Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

2003

NAGRODY

Wojciech Jagielski — laureat Nagrody Tischnera.

Wojciech Jagielski — Nagroda Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera.

Wojciech Jagielski — Nagroda im. Dariusza Fikusa.

Janusz A. Majcherek — Nagroda Kisiela.

Tadeusz Sławek — Literacka Nagroda Solidarności.

„Tygodnik Powszechny" — Nagroda Stołecznego Miasta Krakowa.

„Tygodnik Powszechny" — “Nagroda „Allianz 2003".

NOMINACJE:
Wojciech Jagielski — książka „Modlitwa o deszcz" nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

2002

NAGRODY

Ks. Adam Boniecki oraz redakcja „Tygodnika Powszechnego" — Medal Europejski.

Wojciech Jagielski — Nagroda Warszawskiej Premiery Literackiej.

NOMINACJE

Wojciech Bonowicz — nominacja do Nagrody Literackiej Nike za biografię księdza Tischnera.

Wojciech Jagielski — nominacja do Nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku.

2001

NAGRODY

Piotr Mucharski, Katarzyna Janowska — laureat Wiktora w kategorii najlepszy program telewizyjny.

Piotr Mucharski, Katarzyna Janowska — Nagroda im. Dariusza Fikusa.

NOMINACJE

Wojciech Jagielski — nominacja do Nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku.

2000

NAGRODY

Michał Paweł Markowski — Nagroda im. Kościelskich.

Michał Paweł Markowski — Nagroda Polskiej Akademii Nauk im. Aleksandra Brücknera.

Wacław Oszajca — Srebrny Krzyż Zasługi.

Wacław Oszajca — Medal Zasłużony dla Tolerancji.

Tadeusz Sławek — Nagroda im. Wojciecha Korfantego nadana przez Związek Górnośląski.

1999

NAGRODY

Janusz A. Majcherek — nagroda Grand Press w kategorii Publicystyka za tekst „Poprawka z historii".

NOMINACJE

Andrzej Franaszek — książka „Ciemne źródło" nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

Wojciech Jagielski — nominacja do Nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku.

Janusz A. Majcherek — nominacja do nagrody Grand Press dla najlepszego publicysty.

Jerzy Turowicz — Order Ecce Homo.

1998

NAGRODY

Ks. Stanisław Musiał SJ — Nagroda Grand Press za tekst „Czarne jest czarne".

„Tygodnik Powszechny" — Laureat Unijno-Amerykańskiej Nagroda na rzecz Rozwoju Demokracji i Społeczeństwa Obywatelskiego.

NOMINACJE

Wojciech Jagielski — nominacja do Nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku.

1997

NOMINACJE

Wojciech Jagielski — nominacja do Nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku.

1996

NAGRODY

Wojciech Jagielski — Nagroda SDP Nagroda im. Pruszyńskich.

Jerzy Turowicz — nagroda specjalna PEN Clubu.

„Tygodnik Powszechny” — Tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia LIVER. 

1995

NAGRODY

Wojciech Bonowicz — Nagroda Główna w konkursach poetyckich Nowego Nurtu.

Wojciech Bonowicz — Nagroda im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Andrzej Stasiuk — książka „Biały kruk"- Nagroda Fundacji im. Kościelskich.

Jerzy Turowicz — Nagroda Madame de Staël.

Jerzy Turowicz — Srebrny Medal Cracoviae Merenti.

Jerzy Turowicz — Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec.

1994

NAGRODY

Jerzy Turowicz — odznaczony Orderem Orła Białego.

Jerzy Turowicz — odznaczony Komandorią Orderu Palm Akademickich Republiki Francuskiej.

1992

NAGRODY

Jerzy Turowicz — odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Jerzy Turowicz — Nagroda im. Adolfa Bocheńskiego.

„Tygodnik Powszechny" — Nagroda im. Kardynała Koeniga.

1991

NAGRODY

Wacław Oszajca — Nagroda im. Józefa Czechowicza I stopnia.

Marian Stala — laureat nagrody Fundacji Kościelskich.

1989

NAGRODY

Wojciech Bonowicz — wyróżnienie w Konkursie na Brulion Poetycki.

Jerzy Pilch — książka „Wyznania twórcy pokątnej literatury erotycznej” – Nagroda Fundacji im. Kościelskich.

1988

NAGRODY

Jerzy Turowicz — laureat nagrody im. Parandowskiego.

Jerzy Turowicz — nagroda im. Gandhiego.

1987

NAGRODY

Jerzy Turowicz — odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu św. Grzegorza Wielkiego.

1984

NAGRODY

Wacław Oszajca — Nagroda im. Józefa Czachowicza III stopnia. 

1981

NAGRODY

Jerzy Turowicz — Nagrody SDP im. Bolesława Prusa.

1978

NAGRODY

Jerzy Turowicz — Nagrody Fundacji Jurzykowskiego.

1974

NAGRODY

Józefa Hennelowa — odznaczona  Złotym Krzyżem Zasługi.

Jerzy Turowicz — odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

1969

NAGRODY

Jerzy Turowicz — odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

 • 10 dni dostępu - poznaj nas
 • Natychmiastowy dostęp
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
 • Natychmiastowy dostęp
 • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
79,90 zł