Reklama

Dziennikarz, reportażysta, korespondent wojenny, pisarz, stały współpracownik "Tygodnika Powszechnego", dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej. Świadek wydarzeń politycznych przełomu wieków w Afryce i Azji, w swoich reportażach opisywał konflikty zbrojne w Afganistanie, Czeczenii, Gruzji, Ugandzie, RPA. autor wielu książek, m.in. „Modlitwy o deszcz” i „Wież z kamienia”. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz odznaką Bene Merito, laureat nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Nagrody im. Dariusza Fikusa, Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTory.

Artykuły

31.05.2017
Jest czymś barbarzyńskim mierzenie, czyja śmierć i w jakiej liczbie jest ważniejsza albo tragiczniejsza, ale pamiętając o swoich, dobrze pamiętać też o tych cudzych.
22.12.2016
Przyjaciółka z Południowej Afryki na tegorocznej kartce ze świątecznymi życzeniami skreśliła w postscriptum, że rodzina ciągnie ją, żeby już wracała do Polski, bo dość już trwającej...
17.10.2016
Jestem wyznawcą Boba Dylana. Wyznawcą, a nie znawcą jego muzyki czy poezji, którą zdecydował się śpiewać, a nie zamykać w twardych okładkach książek.
01.08.2016
Najważniejszym wrogiem tzw. Państwa Islamskiego nie jest Zachód jako taki, lecz porządek, który ustanowił on na Bliskim Wschodzie.
23.07.2016
Odprawiając żałobę i smucąc się nad losem ofiar zamachu w Monachium, dobrze pamiętać, że nazajutrz doszło do zamachu w Kabulu.
22.12.2015
Czerwiec 2016: Tokyo Sexwale został pierwszym Afrykaninem na stanowisku prezydenta FIFA, światowej federacji piłkarskiej, najpotężniejszej sportowej korporacji na kuli ziemskiej.
30.11.2015
Wojciech Jagielski: Papież apeluje do rozsądku i bardzo mądrze byłoby go posłuchać, ale jego słowa nie likwidują w żaden sposób źródeł konfliktu.
02.11.2015
Mieszkańcy Sudanu Południowego, najmłodszego państwa świata, nie zdążyli się nacieszyć wolnością, gdy wybuchła u nich nowa wojna.
11.10.2015
To z pewnością pewien rodzaj uhonorowania literatury faktu, sygnał, że nie jest to jakiś podlejszy gatunek.
13.09.2015
Wojciech Jagielski, reporter: Gdyby nie interwencja USA w Iraku, nie byłoby dzisiaj tzw. Państwa Islamskiego.

Strony