Reklama

Dziennikarz, reportażysta, korespondent wojenny, pisarz, stały współpracownik "Tygodnika Powszechnego", dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej. Świadek wydarzeń politycznych przełomu wieków w Afryce i Azji, w swoich reportażach opisywał konflikty zbrojne w Afganistanie, Czeczenii, Gruzji, Ugandzie, RPA. autor wielu książek, m.in. „Modlitwy o deszcz” i „Wież z kamienia”. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz odznaką Bene Merito, laureat nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Nagrody im. Dariusza Fikusa, Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTory.

Artykuły

22.12.2016
Przyjaciółka z Południowej Afryki na tegorocznej kartce ze świątecznymi życzeniami skreśliła w postscriptum, że rodzina ciągnie ją, żeby już wracała do Polski, bo dość już trwającej...
17.10.2016
Jestem wyznawcą Boba Dylana. Wyznawcą, a nie znawcą jego muzyki czy poezji, którą zdecydował się śpiewać, a nie zamykać w twardych okładkach książek.
01.08.2016
Najważniejszym wrogiem tzw. Państwa Islamskiego nie jest Zachód jako taki, lecz porządek, który ustanowił on na Bliskim Wschodzie.
23.07.2016
Odprawiając żałobę i smucąc się nad losem ofiar zamachu w Monachium, dobrze pamiętać, że nazajutrz doszło do zamachu w Kabulu.
22.12.2015
Czerwiec 2016: Tokyo Sexwale został pierwszym Afrykaninem na stanowisku prezydenta FIFA, światowej federacji piłkarskiej, najpotężniejszej sportowej korporacji na kuli ziemskiej.
30.11.2015
Wojciech Jagielski: Papież apeluje do rozsądku i bardzo mądrze byłoby go posłuchać, ale jego słowa nie likwidują w żaden sposób źródeł konfliktu.
02.11.2015
Mieszkańcy Sudanu Południowego, najmłodszego państwa świata, nie zdążyli się nacieszyć wolnością, gdy wybuchła u nich nowa wojna.
11.10.2015
To z pewnością pewien rodzaj uhonorowania literatury faktu, sygnał, że nie jest to jakiś podlejszy gatunek.
13.09.2015
Wojciech Jagielski, reporter: Gdyby nie interwencja USA w Iraku, nie byłoby dzisiaj tzw. Państwa Islamskiego.
18.07.2015
Jagielski: Przywódcy Afryki coraz częściej majstrują przy demokracji. Jako pierwsze znikają ograniczenia prezydenckiego panowania.

Strony