Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Polecamy

PROF. MARIA BEISERT: Po tym, co usłyszały, ofiary molestowania przez księży czują się pominięte, bezsilne i tracą zaufanie do instytucji. A stąd blisko do myśli, że zostały...
ĆWICZENIA WIELKOPOSTNE. Oto paradoks: ludzie zużywają dużo energii, by zmienić coś, na co nie mają wpływu, a to, co zmienić by mogli, pomijają.
Do Hiszpanii przybyli nielegalnie z Senegalu. Najpierw sprzedawali pokątnie podróbki, uciekali przed policją. A potem wykreowali nową miejską modę.
Sto lat temu w USA grupa kobiet upomniała się o swoje prawa i stanęła do walki z wielką firmą.

Słuchaj w: Spotify | iTunes | Google Podcasts | RSS

Felietony

Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
Wojciech Bonowicz
Z natury nie jestem przeciwnikiem. Ja bym się w polityce w ogóle nie sprawdził, ani w...
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Anna Dziewit-Meller
Samuel Tissot był na pewno człowiekiem bardzo przejętym swoją rolą.
Fot. Grażyna Makara
Stanisław Mancewicz
Znaleźliśmy w szafie smoczek z czasów, jakeśmy byli dzidziusiem, i to dlatego mówimy dziś...
Jan Klata
Było radio. W królewskim mieście, niby lokalne, ale jakby nad królewską nieckę wyrastało,...
Ludzie wierzą, że starcy mają coś ważnego do powiedzenia. Tymczasem na ogół jest to – jak sądzę – coś głęboko pesymistycznego, o czym lepiej milczeć, bo nie należy ludzi martwić.

Kraj

ŁUKASZ MOLL, filozof i aktywista: Życie w społeczeństwie polega na wyjściu z grodzonego osiedla tolerancji. Ci, którzy przez ostatnie 30 lat umacniali swoją finansową i symboliczną...

Świat

Do Hiszpanii przybyli nielegalnie z Senegalu. Najpierw sprzedawali pokątnie podróbki, uciekali przed policją. A potem wykreowali nową miejską modę.

Wiara

W czasach obecnego kryzysu w Kościele przekaz wiary przestał być wiarygodny. Czy skazani jesteśmy na sekularyzację młodego pokolenia?

Kultura

Iwona Bielska, aktorka: Trzeba pamiętać, ale nie wolno chować urazy. Życie pędzi, nie da się go zatrzymać i otulić zamierzchłą historią.

Historia

Kim był człowiek, który zadał śmiertelny cios komunizmowi w Polsce, i to zanim jeszcze – sto lat temu – zaczęła się wojna z bolszewikami?

Nauka

Zapomnijcie o tym, czego uczono was w szkołach. Jesteśmy niejednorodni genetycznie. Każdy z nas jest konglomeratem komórek różniących się swoim DNA.

Smaki

Osiemdziesiąt procent. O tyle podskoczyła w ciągu pięciu lat liczba rezerwacji na stolik dla jednej osoby w nowojorskich restauracjach.

Zmysły

Zbigniew Boniek napisał na Twitterze, że e-sport to duża kasa, ale też „świadectwo pewnej patologii”. Tylko kim jest ten Boniek? W piekle nikt o nim nie słyszał.

Tygodnik Czytelników

Te głosy – zamieszczane na facebookowym profilu „TP” – utwierdzają nas w postanowieniu, by tej sprawy nie odpuszczać. Powtarzamy więc: POKAŻMY OFIAROM, ŻE NIE SĄ SAME. A sprawcom...
Tekst ojca Wiśniewskiego pt. „Ostrzegam” zasługuje na uwagę z kilku powodów. W sytuacji, gdy słychać powszechne nawoływanie do przeciwstawienia się przejawom nienawiści, słowo...
Zbigniew Boniek napisał na Twitterze, że e-sport to duża kasa, ale też „świadectwo pewnej patologii”. Tylko kim jest ten Boniek? W piekle nikt o nim nie słyszał.