Reklama

Ładowanie...

Dziennikarz, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego". Relacjonował wydarzenia m.in. z Afganistanu, Górskiego Karabachu, Iraku, Syrii i Ukrainy. Autor książek „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii", „Wojna, która nas zmieniła" i „Pozdrowienia z Noworosji". Przekład tej ostatniej ukazał się w Stanach Zjednoczonych ze wstępem profesora Timothy'ego Snydera.  Dwukrotnie nominowany do nagrody MediaTory, a także do Nagrody im. Beaty Pawlak i Nagrody „Ambasador Nowej Europy". W 2015 r. był stypendystą Poynter Fellowship in Journalism na Yale University, a w 2021 r. stypendystą Milena Jesenská Fellowship for Journalists w Instytucie Nauk o Człowieku (IWM) w Wiedniu. Laureat nagrody MediaTory w kategorii NawigaTOR za relacje z ogarniętej wojną Syrii (2019). Książka „Po kalifacie" została nominowana do nagrody Grand Press dla Książki Reporterskiej Roku.

Artykuły

26.02.2023
Wojskowi medycy codziennie ratują rannych żołnierzy na froncie. Ich życie zależy od tego, jak szybko uda się im udzielić pierwszej pomocy i przewieźć na tyły do szpitala.
20.02.2023
Po miesiącach walk o miasto nieliczni mieszkańcy Bachmutu walczą o przetrwanie. Bez wody, prądu i gazu, przy zimowych temperaturach.
Paweł Pieniążek, Krzysztof Story
15.02.2023
Skrzypiący pod stopami śnieg, zmęczone silniki samochodów terenowych, głosy ludzi i przede wszystkim… nieustający huk artylerii z obu stron. Tak brzmi dzisiaj Bachmut, 60 kilometrów na...
13.02.2023
W Bachmucie samochody medyków czekają ukryte pod grubymi warstwami ziemi i betonu. Artyleria niemal nie cichnie, każdy kawałek miasta jest w jej zasięgu.
23.12.2022
Wojna widziana na własne oczy wygląda mniej strasznie niż w telewizji. Kiedy jednak zauważam, że staję się mniej wrażliwy, a niebezpieczeństwo przestaje budzić we mnie lęk, wiem, że należy...
12.12.2022
Serhij do dziś nie wie, gdzie ukrywała ją jego matka. Wołodymyr schował ją w szafce. Julia w pudełku po butach. Teraz dumnie paradują z flagami po ulicach.
05.12.2022
Na odzyskanych przez ukraińską armię ziemiach oddziały policji wyszukują dywersantów i kolaborantów, szukają pozostawionej broni i rozminowują drogi.
28.11.2022
W szpitalu polowym nie trzeba czytać wiadomości. Rany pacjentów pokazują, co się dzieje na froncie.
21.11.2022
Osiem miesięcy rosyjskiej okupacji było trudnym, a dla niektórych wręcz strasznym przeżyciem.

Strony