Reklama

Michał Sowiński (ur. 1987) - redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ, współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym, redaktor w wydawnictwie Korporacja Ha!art, prowadzi audycję literacką "Book’s not dead" w radiu Radiofonia.

FOTO Kamila Zarembska

Artykuły

11.09.2017
ROZMOWA Z KURATORAMI FESTIWALU JAZZ JANTAR: W tym Festiwalu ważna jest atmosfera święta, celebracji jazzu. U nas wszystko dzieje się na małej przestrzeni, dlatego kontakt z muzykami jest...
11.09.2017
Czytelnik Hałas zostaje zanurzony w wyważonym i hipnotycznie powtarzalnym języku powieści – absorbuje go i wykorzystuje do percypowania świata w nowy sposób.
11.09.2017
Nie powinniśmy traktować prowincji ani jako schronienia przed zgiełkiem współczesnego świata, ani jako siedliska wszelkich patologii. Wieś staje się inspirującym tematem literackim, gdy...
31.07.2017
Wkrótce posłuchamy płyty z „Sonetami krymskimi”, rapowaną balladą o Alpuharze z „Konrada Wallenroda” i „Upiorem” z drugiej części „Dziadów” w stylu knajpianej ballady.
04.07.2017
Piotr Duda: Szczebrzeszyn ze swoją bardzo skomplikowaną i wielokulturową historią pokazuje, jak bardzo potrzebujemy dialogu i porozumienia. To miasto jest dla nas symbolem dobrego spotkania.
04.07.2017
Dorota Masłowska jest rzadkim przypadkiem osoby parającej się pisaniem, która wszystko, czego się dotknie, zamienia w najczystsze literackie złoto.
20.06.2017
Simon Sebag Montefiore, brytyjski historyk: Przez wieki Jerozolima była lustrem odbijającym historię całego świata. Jak w soczewce skupiają się w niej wszystkie minione i aktualne problemy...
19.06.2017
Wilhelm Sasnal, malarz: Walczę, aby nie ulegać pokusom. Zbyt wiele rzeczy mnie interesuje, zbyt wiele rzeczy można zamienić w obraz. I to na tyle różnych sposobów!
12.06.2017
Adam Hochschild: Jeden człowiek lub niewielka grupa ludzi może mieć znaczący wpływ na losy świata. Widać to na przykładzie krwawych szaleńców w rodzaju Stalina, jak i odważnych bohaterów...
12.06.2017
Powieści Hustvedt to maszyny, dzięki którym myśli wprawiane są w ruch. Kluczową rolę w tym pisarstwie odgrywają pytania o istotę i źródła naszej tożsamości.

Strony