Zwierzęta w Tygodniku

Serwis Specjalny

Zwierzęta w Tygodniku

Łapy, płetwy, skrzydła... najbardziej dziki serwis specjalny „Tygodnika”. W naszych tekstach pokazujemy piękno przyrody i doradzamy, jak ją chronić.

Polska przyroda

Aby się przyjęły na wolności, musieli wypuścić ich jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie. To było wyzwanie. Bo skąd wziąć rysie, których brakuje w całej Europie?
Pocztówka z Polski? Proszę bardzo: chopinowska wierzba na miedzy, bocian w trawie i żeremie jak chałupa.
Spotkanie go w Tatrach jest dla jednych marzeniem, u innych budzi lęk. Dla niego samego spotkanie z człowiekiem bywa źródłem wielkich problemów.

Rozmowy

MAŁGORZATA SZADKOWSKA, prezeska Compassion Polska: Problem transportu żywych zwierząt znany jest od dekad, i to jest najstraszniejsze. Napisaliśmy niezliczoną liczbę raportów, mamy zdjęcia, dowody. I nic się nie zmienia.
KAROLINA KUSZLEWICZ, adwokatka: Coraz częściej moimi klientami stają się zwierzęta dzikie. Zdarzają się sprawy, gdy prawo, które ma chronić zwierzęta, jest wykorzystywane po to, by je zabijać.
NIKITA OVSYANNIKOV, zoolog: Spotkałem się z nimi tysiące razy i tylko w czterech sytuacjach próbowały mnie zabić. Za każdym razem udało mi się zatrzymać agresję. Wystarczył gaz pieprzowy i patyk.

Artykuły na ten temat