Reklama

Dziennikarz, wychowanek „Życia Warszawy”, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Autor krajoznawczego zbioru esejów „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” (Wyd. Czarne 2017), za który nominowano go do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz Travelera „National Geographic Polska”. Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Zawodowo zajmuje się m.in. przyrodą, literaturą oraz wszystkim tym, co zdarza się na styku tych dziedzin.

Artykuły

23.05.2022
Pocztówka z Polski? Proszę bardzo: chopinowska wierzba na miedzy, bocian w trawie i żeremie jak chałupa.
09.05.2022
Lodowce omijały to miejsce, czyniąc je przytulną dziuplą. Głębokie, mokre doliny, pełne naturalnych schronień, gdzie łatwo się ukryć. Tu się czuje znaczenie słowa „dom” – mówi Andrzej...
25.04.2022
Polskie przepisy stwierdzają kategorycznie: zwierzę to nie rzecz. I zaraz potem dodają: czasami jednak nią jest.
25.04.2022
KAROLINA KUSZLEWICZ, adwokatka: Coraz częściej moimi klientami stają się zwierzęta dzikie. Zdarzają się sprawy, gdy prawo, które ma chronić zwierzęta, jest wykorzystywane po to, by je...
04.04.2022
Według starej krajoznawczej anegdoty należy zamknąć oczy, a chwilę potem je otworzyć. „Boże, jak tu pięknie!” – powie nam się samo.
21.02.2022
Patrick Fermor dostaje listy polecające, dzięki którym otwierają się przed nim drzwi dworów i pałaców starych arystokratycznych rodów, będących już tylko cieniem dawnej świetności....
27.12.2021
To jest opowieść o potrzebie wspólnoty. O umowie społecznej i o tym, że razem żyje się łatwiej niż osobno.
22.11.2021
FIANN PAUL, wioślarz oceaniczny: Dopiero w trakcie kolejnej wyprawy przypominam sobie, jak cierpiałem podczas poprzedniej. I jak powtarzałem, że już nigdy więcej sobie tego nie zrobię.
18.10.2021
Pamiętam podchmielonego górala, z którym czekałem na autobus. Zaczęliśmy rozmawiać i on mówi: panie, my mamy nietoperze, które nam kościół uratowały!
11.10.2021
Urodzony w Kalkucie warszawiak opowiada o wizjonerach, którzy zasadzili las. Tym razem to nie stolica jedzie do puszczy, to puszcza gości na Starym Mieście.

Strony