Reklama

Ładowanie...

Dziennikarz, wychowanek „Życia Warszawy”, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Autor krajoznawczego zbioru esejów „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” (Wyd. Czarne 2017), za który nominowano go do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz Travelera „National Geographic Polska”. Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Zawodowo zajmuje się m.in. przyrodą, literaturą oraz wszystkim tym, co zdarza się na styku tych dziedzin.

Artykuły

12.03.2023
Trudno o gromadę zwierząt, w której kolejność dziobania zaznaczona byłaby równie dobitnie. Skrzydlate uniwersum ocieka krwią. Wypełnia je dźwięk trzaskających kości.
19.02.2023
Mimo reżimu ochronnego aż 147 wilków ginie w Polsce rocznie od strzału z rąk kłusowników. A śledztwa są umarzane z powodu niewykrycia sprawcy lub niskiej szkodliwości społecznej.
29.01.2023
Za oknem, w przerwie między zasłonami, Barry Lopez widział chmury, ptaki, gwiazdy. Obcując z mrokiem, szukał światła i za wszelką cenę starał się do niego dążyć.
28.11.2022
ADAM WAJRAK, przyrodnik: Miałem sporo przygód z niedźwiedziami polarnymii tylko raz zdarzyło mi się zdjąć karabin z ramienia. Ale nie musiałem strzelać, nawet na postrach. Broń, wbrew...
07.11.2022
Państwo polskie nie umie i nie chce powoływać parków narodowych. Czego od nich chcemy? Dlaczego się ich boimy? Czego o nich nie wiemy?
07.11.2022
JAN MENCWEL, aktywista: Jako naród zgadzamy się, że dzika Wisła jest ogromną wartością.Ale to bardzo krucha gwarancja, bo jednocześnie zwątpiliśmy w piękną ideę parku narodowego. A nic...
24.10.2022
MICHAŁ ADAMOWICZ, ornitolog: Najlepiej jest w Karkonoszach i w Górach Izerskich. Cietrzewie żyją też na jednym z poligonów na Mazurach, w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej, nad Biebrzą. Są...
12.09.2022
On nie odlatuje, on wraca do siebie. Wygląda na to, że do roboty.
22.08.2022
Jeśli nie liczyć szkolnej wycieczki, na tym podwarszawskim szlaku przez dwa dni prawie nikogo nie spotkałem. W powrotnym autobusie wciąż słyszę ptasi trajkot.
15.08.2022
Z uwagi na fizjologiczne i genetyczne podobieństwo do człowieka wykorzystywany jest w pracach laboratoryjnych dla dobra ludzkości. Ale jako niepoliczalny, mnogi, to wciąż budzący lęk...

Strony