Reklama

Dziennikarz, wychowanek „Życia Warszawy”, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Autor krajoznawczego zbioru esejów „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” (Wyd. Czarne 2017), za który nominowano go do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz Travelera „National Geographic Polska”. Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Zawodowo zajmuje się m.in. przyrodą, literaturą oraz wszystkim tym, co zdarza się na styku tych dziedzin.

Artykuły

18.10.2021
Pamiętam podchmielonego górala, z którym czekałem na autobus. Zaczęliśmy rozmawiać i on mówi: panie, my mamy nietoperze, które nam kościół uratowały!
11.10.2021
Urodzony w Kalkucie warszawiak opowiada o wizjonerach, którzy zasadzili las. Tym razem to nie stolica jedzie do puszczy, to puszcza gości na Starym Mieście.
06.09.2021
To nie jest normalne, że o tej porze roku mamy tu tyle wody – słyszę, gdy obuci w wodery chlupoczemy na bagienne spotkanie z tutejszym.
30.08.2021
Jan Pinowski, ornitolog: U proboszcza w Radzyminie mama kupiła mi skuter. Brałem siatki, drabinę, samczyka na wabia i jechałem w teren. Obrączkowałem tysiące ptaków.
14.06.2021
Richard Powers, pisarz: Ponadtysiącletni las sekwoi zamieniliśmy w Dolinę Krzemową, czyli coś, co przetrwa tylko ułamek czasu trwania drzewa, przed którym kiedyś stanąłem.
24.05.2021
Gdy w jednej z polskich rozgłośni radiowych usłyszał od prowadzącego polityczną deklarację, wstał i wyszedł ze studia. A potem zadzwonił do Ryszarda Kapuścińskiego. Chciał, żeby Polska...
24.05.2021
Natalia i Maciej Podymowie z Fundacji Łąka: Komponując łąkę kwietną, trzeba trafić na odpowiednią mieszankę. Jeden składnik zmienia całe zbiorowisko.
26.04.2021
Można się zastanawiać, po co rysiowi cętki, ale tylko dopóki nie zobaczy się go w krwistej jesiennej buczynie. Zobaczy? Przecież wtedy jest niewidzialny.
02.04.2021
Jest tak, jak być powinno – słychać w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Po śnieżnej i mroźnej zimie w północno-wschodniej Polsce okoliczne łąki zamieniły się w rozlewiska.
22.02.2021
Trzy lata po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Puszczy Białowieskiej Bruksela znów upomniała Warszawę.

Strony