Reklama

SERWIS SPECJALNY: KORONAWIRUS I COVID-19

AKTUALNOŚCI

Resort zdrowia nie udziela odpowiedzi na pytanie, czy możemy się czuć bezpiecznie. Rządowe komunikaty i decyzje na to by...
Centra handlowe będą jedną z ofiar głębokiej korekty, którą pandemia wymusza na gospodarce. Pogłoski o śmierci samej konsumpcji wydają się jednak przesadzone.
Miały ruszyć 6 maja, ale w większości nie ruszyły: w ciągu pierwszych trzech dni otwarto co piątą instytucję dla dzieci do lat trzech.

ŚWIAT

Rząd Andreja Babiša chce zakończyć lockdown równie szybko, jak go wprowadził. Ku zaniepokojeniu Czechów: ci przez półtora miesiąca znosili w zamknięciu niekonsekwentne decyzje władz. Teraz mają dość.
Wielu z nich zapewne będzie musiało prosić o pomoc, w walce z depresją lub stresem pourazowym – pamiątką po pracy na pierwszej linii. Na razie trzyma ich adrenalina.

Wszystkie artykuły

25.05.2020
Od przyszłej środy, 3 czerwca, będzie można wjechać do Włoch i nie być poddanym dwutygodniowej kwarantannie
25.05.2020
Grzegorz Całek, dyrektor Instytutu Inicjatyw Pozarządowych: Dorośli dzięki zdalnej edukacji poznali współczesny świat ucznia. Teraz są za odchudzeniem szkolnej podstawy programowej.
25.05.2020
Jeszcze jest pustawo, ale za chwilę już się pojawią. Najpierw nieśmiało – zaparkuje jeden lub dwa samochody, wysiądą ludzie w maseczkach.
25.05.2020
Przed epidemią Donald Trump mógł chwalić się rekordowo niskim bezrobociem. Teraz, w ciągu dwóch miesięcy, pracę stracił już co piąty czynny zawodowo Amerykanin.
25.05.2020
Koronawirus uderzył we Francję osłabioną konfliktem Żółtych Kamizelek. Walka z pandemią łączy ludzi, ale też wskazuje, jak krucha to solidarność.
25.05.2020
PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Sytuacja w domach opieki opanowana? ADAM ZAWISNY: Tylko częściowo. Ludzie z placówek wciąż chorują, ale teraz często umierają bez rozgłosu. Do końca kwietnia...
25.05.2020
Firmy w Polsce znów zaczynają zwalniać pracowników. To zła wiadomość – także dlatego, że przez ostatnie trzydzieści lat walkę z bezrobociem sprowadziliśmy do walki z bezrobotnymi.
25.05.2020
W Afryce liczba zarejestrowanych przypadków COVID-19 przekroczyła 100 tys. To wciąż stosunkowo niewiele jak na kontynent z 1,3 mld mieszkańców. Tymczasem eksperci przyglądają się lokalnym...
22.05.2020
Nie zważając na przestrogi, że wybory w czasie epidemii doprowadzą do nieszczęścia, nie słuchając połajanek, że głosowanie nie spełnia obywatelskich i demokratycznych kanonów, władze...
18.05.2020
W ciągu ostatnich miesięcy wszyscy przeszliśmy przez błyskawiczny kurs wirusologii i immunologii. Warto utrwalić sobie kilka najważniejszych pojęć naukowych z czasów pandemii.

Strony

Rzetelne informacje i komentarze, analizy i korespondencje w aktualizowanym serwisie specjalnym. Dowiedz się więcej na powszech.net/serwis-koronawirus