Reklama

SERWIS SPECJALNY: KORONAWIRUS I COVID-19

AKTUALNOŚCI

Coraz trudniej się łudzić, że rządzących stać na coś więcej 
niż pozorowane albo spóźnione posunięcia i mydlenie nam oczu.
Małgorzata Kossowska, Jarosław Górniak: Nie wiemy, jak rozwinie się pandemia. Wiemy, że kryzys szybko się nie skończy. Oto raport pokazujący społeczne i polityczne wnioski z ostatnich miesięcy.
Aż dziw, że obchody Dnia Nauczyciela odbywają się w warunkach pracy, a nie powszechnego buntu tej systemowo nękanej grupy zawodowej.

ŚWIAT

Coraz więcej chorych, coraz bardziej nerwowi politycy, coraz większe zmęczenie obywateli: nasi autorzy opisują sytuację i nastroje w różnych krajach.
Epidemia nie oszczędza Litwy, wrzesień przyniósł rekordową liczbę zachorowań. Jednak nikt nie chce słyszeć o lockdownie. Czują to politycy, szykujący się do wyborów.

Wszystkie artykuły

28.10.2020
Ustawienie sobie przeciwników jako „wulgarnych nihilistów” gotowych bezcześcić ołtarze jest dla PiS wygodne. A do tego bicie i aresztowania będzie można teraz łatwo przedstawić jako troskę...
26.10.2020
Kobieta o wielu rękach, otoczona demonami – tak się ją przedstawia w Indiach. Ale w tym roku bogini Durga, symbolizująca zarazem siły zniszczenia i stworzenia, przybiera inne formy. Podczas...
26.10.2020
Natalia de Barbaro, psycholożka: W terapii jest pojęcie reparentingu. Jako dorosły bierzesz siebie z powrotem w opiekę jak rodzic. To w tej chwili najważniejsze, co można dla siebie zrobić.
26.10.2020
Europa znów zamraża życie społeczne i mobilność obywateli, a także niektóre sektory gospodarki.
19.10.2020
We wszystkich krajach kontynentu zanotowano szybki wzrost liczby infekcji, osób hospitalizowanych i leczonych na OIOM oraz zmarłych.
19.10.2020
Na dwa tygodnie przed wyborami większość nowojorczyków ma więcej zmartwień niż tylko perspektywę reelekcji Trumpa. Oto portret miasta: w cieniu pandemii i polityki.
19.10.2020
Zbliżamy się do limitu wydajności systemu ochrony zdrowia albo już go przekroczyliśmy. Państwo nie gwarantuje ani testu, ani karetki, ani miejsca w szpitalu. A gdy pandemia się skończy,...
19.10.2020
Po kilku miesiącach pandemii wiemy, że osoby, które pokonały infekcję SARS-CoV-2, mogą dalej doświadczać niepokojących objawów. Ludzie młodzi czy bezobjawowi też nie są całkiem bezpieczni.
19.10.2020
Pandemia zaskoczyła obóz Polskiej Zjednoczonej Prawicy.
19.10.2020
Rząd swoje, rzeczywistość swoje: polska szkoła ma dziś dwa obiegi koronawirusowej kwarantanny.

Strony