Reklama

SERWIS SPECJALNY: KORONAWIRUS I COVID-19

AKTUALNOŚCI

Mamy wprawdzie nową broń przeciw koronawirusowi, ale ofiarą pandemii padło zaufanie społeczne. Oby nie umarła również nadzieja.
Powstała w rekordowym tempie, na podstawie nowej technologii. I jest triumfem nauki, a nie efektem narażania procedur bezpieczeństwa.
W Polsce badamy już tylko ewidentnie chorych. Nie jesteśmy w stanie izolować przypadków bezobjawowych lub z objawami słabymi – a więc śledzić i blokować dróg transmisji wirusa.

ŚWIAT

Pandemia sprawiła, że wielu Francuzów zrezygnowało z metra i postawiło na rower. Zachęcają do tego lokalne władze, którym marzy się stolica bez aut. Pośpiech jednak nie zawsze jest dobrym doradcą.
Jako pierwsze państwo na świecie Wielka Brytania zaczyna w tym tygodniu szczepienia swoich obywateli przeciwko COVID-19.

Wszystkie artykuły

18.01.2021
Jednym z pierwszych testów dla prezydentury Bidena będzie jego odpowiedź na epidemię. Koronawirus zabija już nawet 4 tys. Amerykanów dziennie.
18.01.2021
Dla państw, które wcześniej nieźle radziły sobie z pandemią, kolejna jej fala okazuje się wyzwaniem. A w Szwecji rozwiewa ostatnie złudzenia.
18.01.2021
Kraj znów jest na szczycie światowego covidowego antyrankingu, ale w Czechach mało kogo ruszają jeszcze słupki zakażeń. Ludzie chcą na narty. I chcą pracować.
18.01.2021
Niespełna 19,5 tysiąca dziennie – w takim tempie Polska szczepiła przeciw COVID-19 do minionego weekendu. – Szczepienia potrwają cztery lata! – ostrzegają domorośli epidemiolodzy.
18.01.2021
Andrzej Ryś, dyrektor ds. systemów opieki zdrowotnej w Komisji Europejskiej: Szczepienie to odpowiedzialność za własne zdrowie, ale również za przebieg pandemii.
18.01.2021
Tysiące przedsiębiorców muszą wybierać między poczuciem obowiązku wobec społeczeństwa a bytem swoich rodzin.
18.01.2021
Zakończone w ostatnią niedzielę ferie zimowe, skumulowane w tym roku do dwóch tygodni dla wszystkich województw, zapamiętane zostaną raczej jako feeria administracyjnej hipokryzji i ...
18.01.2021
Dr hab. Maciej Pilecki, psychiatra: Zauważyliśmy, że liczba młodych pacjentów wzrastała w miarę, jak kończył się lockdown, a zbliżał moment powrotu do szkół. Po długim okresie zamknięcia w...
11.01.2021
Początek stycznia przyniósł w Wielkiej Brytanii lawinę zakażeń COVID-19, przekraczającą 50 tys. dziennie.
11.01.2021
Prof. WOJCIECH SZCZEKLIK, anestezjolog: Pandemia postawiła nam przed oczami podstawowe zasady i wartości. Że styl życia jest kluczowy dla odporności. Że dewastacja środowiska jest zabójcza...

Strony