Reklama

Ładowanie...

Między infekcyjnymi falami

Między infekcyjnymi falami

05.09.2022
Czyta się kilka minut
S

Szósta fala zakażeń covidowych opada. Co prawda przyniosła sporo infekcji, ale najczęściej z łagodnym przebiegiem: część pacjentów kładziono do szpitali „na wszelki wypadek”. Powroty uczniów do szkół, a wkrótce studentów na uczelnie mogą jednak sprzyjać koronawirusowi, dlatego część ekspertów wieszczy kolejne odbicie w górę.

Nasza wiedza o stanie epidemii wciąż jest pełna luk, ponieważ liczba przeprowadzanych w Polsce testów (i niełatwy do nich dostęp) nie pozwala na miarodajne oceny. Według informacji spływających z aptek w sierpniu wykupiliśmy milion testów antygenowych. Sporo osób się testuje, obserwując u siebie podejrzane objawy albo przed spotkaniami rodzinnymi. Wyniki tych testów nie trafiają oczywiście do państwowych baz danych.

Za prywatyzacją testowania idzie prywatyzacja profilaktyki: przypomnienia o obowiązku noszenia masek w placówkach zdrowotnych są dyskretne, podobnie jak informacje o trwającej akcji szczepień. W środkach komunikacji i sklepach maski noszą tylko pojedyncze osoby. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]