Reklama

Ładowanie...

Srebrna szczepionka

Srebrna szczepionka

27.06.2022
Czyta się kilka minut
VATICANA NEWS
L

Lekarz i pielęgniarka szczepiący dziecko znaleźli się na kolekcjonerskiej watykańskiej monecie o nominale 20 euro, jako wyraz uznania dla postępów medycyny – papież Franciszek nieraz powtarzał, że są one wyrazem bożego błogosławieństwa dla człowieka, a szczepienie jest naszym moralnym obowiązkiem.

Nowa srebrna moneta (projekt Chiary Principe, nakład 4 tys.) to jedna z trzech numizmatycznych nowości Watykanu, obok dwukolorowej piecioeurówki z wizerunkiem Benedykta XV i jego pamiętnymi słowami: „Wojna to niepotrzebna rzeź”, wybitej w stulecie śmierci papieża (projekt Patrizio Daniele, nakład 8 tys.) oraz złotej monety o nominale 50 euro, poświęconej Caritasowi, której rewers przedstawia postać Matki Bożej Miłosierdzia z obrazu ­Piera ­della ­Francesca (projekt Marco Ventura, nakład 799 sztuk). ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]