Reklama

Ładowanie...

Chiny: wciąż kontrole i testy

Chiny: wciąż kontrole i testy

14.11.2022
Czyta się kilka minut
Gdy reszta świata próbuje żyć z koronawirusem, Chiny nadal stosują strategię „zero covid” z lockdownami i ścisłą kontrolą. Mimo to skala infekcji osiągnęła najwyższy poziom od wiosny.
TINGSHU WANG / REUTERS / FORUM
W

Wprawdzie w minionym tygodniu nieznacznie złagodzono przepisy (m.in. skrócono kwarantannę dla osób, które miały kontakt z chorymi), ale by móc np. robić normalnie zakupy, ludzie muszą zwykle okazywać negatywny wynik testu w aplikacji i identyfikować się przy wejściu do sklepu, żeby się dało potem ustalić ich kontakty. Na zdjęciu: kontrola za pomocą kodu QR w Pekinie, 11 listopada 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]