Reklama

SERWIS SPECJALNY: KORONAWIRUS I COVID-19

AKTUALNOŚCI

Czy do kontroli epidemii zamiast zakazów wystarczy zdrowy rozsądek? Państwa wskazywane dotąd jako modele do naśladowania...
Dziecko izolowane od nauki przez rodziców. Mama bez maila. Wiejski nauczyciel wieszający zadania na furtkach – epidemia wzmocniła podział na szkołę lepszą i gorszą.
Do normalności jeszcze daleko, mimo pozorów wywołanych odmrażaniem gospodarki.

ŚWIAT

SARS-CoV-2 może zniszczyć cały organizm: płuca, serce, mózg, jelita, nerki. Elidona, Sikander i Liz są przyzwyczajeni do widoku śmierci. Ale nie takiej.
Szwecja uparcie obstaje przy swojej strategii walki z epidemią, innej niż ta stosowana przez resztę Europy. Na szali jest nie tylko życie jej obywateli, ale także wizerunek kraju.

Wszystkie artykuły

06.07.2020
Końca pandemii nie widać, są za to pierwsze filmy, które nie tylko powstawały w warunkach kwarantanny, ale próbują tematyzować to doświadczenie.
06.07.2020
Wbrew sugestiom polityków PiS-u, którzy mówią w kampanii o ratunku dla całej gospodarki, budżet ma ograniczoną pojemność.
06.07.2020
W Chinach epidemia i towarzysząca jej atmosfera uderzyły szczególnie w przybyszów z Afryki, migrantów wewnętrznych i muzułmanów.
06.07.2020
PIERWSZA SZCZEPIONKA na SARS-CoV-2, nad którą pracuje m.in. chińska firma CanSino Biologics, została warunkowo dopuszczona do użytku przez chińską armię. Na razie nie wiadomo, czy...
06.07.2020
Wirus nie jest w odwrocie i nie przestaje być groźny. Warto o tym pamiętać, idąc do drugiej tury wyborów.
06.07.2020
„Domy Pomocy Społecznej nie są zostawiane same sobie” – ogłaszało w zeszłym tygodniu Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przytaczając kwoty na bieżącą pomoc: 50 mln zł już do...
06.07.2020
W finale kampanii brakuje tylko prowokacji służb specjalnych i zatrzymań, jak w niedoścignionym roku 2007.
29.06.2020
Decyzja o podjęciu tej pracy nie była łatwa. Poczucie bezpieczeństwa członków komisji z pewnością by się zwiększyło, gdyby dać im dostęp do bezpłatnych testów.
29.06.2020
Na początku tego roku bezrobotna była tutaj co trzecia osoba poniżej 25. roku życia. A potem przyszła pandemia i nowe masowe zwolnienia.
29.06.2020
Krzywa zachorowań na Covid-19 w Rosji wypłaszczyła się na poziomie 7 tys. nowych przypadków dziennie. Mimo to w połowie czerwca ogłoszono poluzowanie restrykcji, a Kreml przystąpił do...

Strony

Rzetelne informacje i komentarze, analizy i korespondencje w aktualizowanym serwisie specjalnym. Dowiedz się więcej na powszech.net/serwis-koronawirus