Reklama

SERWIS SPECJALNY: KORONAWIRUS I COVID-19

AKTUALNOŚCI

Od kilku tygodni szczepionki trzech producentów: Pfizera, Moderny i AstraZeneca, podawane są w Europie milionom osób. Co dziś o...
„Nikt nie jest do końca bezpieczny, dopóki bezpieczni nie są wszyscy” – powtarzają epidemiolodzy. W walce o zrównoważony dostęp do szczepień przeciw COVID-19 stawka jest jednak o wiele wyższa.
Ujawniamy, jak doszło do szczepień pracowników uczelni niemedycznych.

ŚWIAT

Brazylia, której prezydent wciąż bagatelizuje epidemię, jest drugim państwem świata o największej liczbie jej ofiar. Ostatnio szczególnie dotknięta jest znów Amazonia.
Niemcy z mozołem wychodzą z drugiej fali epidemii. Zmęczone obostrzeniami społeczeństwo traci zaufanie do rządzących.

Wszystkie artykuły

05.03.2021
Trzecia fala epidemii doświadcza Czechy. Kilkanaście tysięcy
 nowych zakażeń dziennie to taka skala, jakby w Polsce było ich 60-70 tysięcy.
01.03.2021
Ponad pół miliona Amerykanów zmarło już na skutek zakażenia wirusem SARS-CoV-2: to mniej więcej tyle, ilu żołnierzy USA poległo łącznie podczas I i II wojny światowej.
01.03.2021
Pnie się ostro wykres nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2, zapełniają się na nowo oddziały covidowe, w użyciu jest coraz więcej respiratorów.
23.02.2021
Ponad rok po wybuchu epidemii COVID-19 prezydent Tanzanii John Magufuli przyznał w końcu, że zabójczy wirus istnieje i sieje spustoszenie także w jego kraju. Ale po staremu wierzy, że...
22.02.2021
W Nadrenii Północnej-Westfalii, największym kraju związkowym, system internetowy w ogóle nie przyjmuje zgłoszeń. Zdeterminowani próbują rejestracji przez telefoniczną infolinię, co trwa...
22.02.2021
Brytyjskie tempo robi wrażenie. Jak podkreślał minister ds. szczepień, w pewnej chwili było to nawet około 1000 osób na minutę.
22.02.2021
Z początku niemrawa, akcja szczepień nabiera tempa. Pomogło w tym uproszczenie procedur i zmiana antyszczepionkowego nastawienia wielu Francuzów.
22.02.2021
Zjednoczeni jak nigdy, bezradni jak zawsze. Aż dziw, że podczas dwóch debat nad unijną strategią szczepień przeciw COVID-19, w styczniu i lutym, żaden z europosłów nie użył tego bon motu.
22.02.2021
Ponad milion osób otrzymało już obydwie dawki szczepionki. Wciąż jednak bardzo wiele brakuje do zrealizowania planu zaszczepienia do wakacji 70 proc. społeczeństwa.
22.02.2021
VLADIMÍR KRČMÉRY, lekarz: W pewnym sensie mamy nową epidemię. Nazywam ją „epidemią w pandemii”. Wywołała ją tzw. brytyjska mutacja wirusa.

Strony

Jeśli głosimy szacunek dla ludzkiego życia „od poczęcia do naturalnej śmierci”, to chodzi nie tylko o aborcję i eutanazję, ale o całe życie, od początku do naturalnego końca. Dlatego nie rozumiem powściągliwości w...