Przejdź do treści
Reklama
Top menu
Najnowsze wydanie
Autorzy
Archiwum
Newslettery
Podkast
Serwisy
Fundacja
Zostań Patronem Tygodnika
User Menu
Zaloguj
Kup Tygodnik
☰
Użytkownik
Zaloguj
Szukaj
Menu
Najnowsze wydanie
Autorzy
Archiwum
Newslettery
Podkast
Serwisy
Fundacja
Zostań Patronem Tygodnika
Tematy
Kraj
Wiara
Kultura
Zmysły
Świat
Historia
Nauka
Więcej
O nas
Redakcja
Wydawca
Nagrody i wyróżnienia
Reklama w Tygodniku
Regulamin serwisu
Polityka prywatności
Nota wydawnicza
Nota prawna
Kontakt
Tematy
Kraj
Wiara
Kultura
Zmysły
Świat
Historia
Nauka
Kup Tygodnik
Finanse
Artykuły na ten temat
Bankowy świat wciąż mocno trzeszczy
Marek Rabij
Prezydent Szwajcarii Alain Berset przyznał, iż niemożliwe jest „przywrócenie zaufania do Credit Suisse”. Pytanie na dziś brzmi jednak inaczej. Czy zaufania dla…
Posłuchajmy premiera, ocieplajmy domy
Krzysztof Story
Politycy raczą nas pomysłami, jak przetrwać ciężkie czasy. Można zbierać chrust, zaciskać zęby albo mniej jeść. Mateusz Morawiecki 13 lipca mówił: „rodacy,…
Dajmy spokój bankomatom
Marek Rabij
Spanikowaliśmy – czemu zresztą trudno się dziwić, bo od końca II wojny światowej konflikt zbrojny nie zbliżył się tak bardzo do granic Polski.
W sidłach Glapińskiego
Piotr Wójcik
Prezes NBP wciągał Polaków w pułapkę kredytową, obiecując niskie stopy procentowe. Obecnie prowadzi zupełnie odwrotną politykę. To złamanie umowy społecznej.
Frankowy klincz potrwa
MR
Oszczędności poniżej zera
Marek Rabij
Polubowne rozstanie z frankiem
MR
Samo 500 plus nie zwalczy biedy
Ryszard Szarfenberg
,
Przemysław Wilczyński
Dr hab. RYSZARD SZARFENBERG, politolog, badacz zjawiska biedy: Widać coraz wyraźniej, że – wbrew rządowej narracji – nie zlikwidujemy ubóstwa rodzin i dzieci…
Oszczędzaj, Polaku, może ci tego nie zabierzemy
Marek Rabij
Zaledwie co piąty Polak ma dziś oszczędności w wysokości co najmniej rocznych zarobków. 31 proc. nie ma żadnych.
Frankowicze biorą sprawy w swoje ręce
Marek Rabij
22 pozwy dotyczące kredytów walutowych zakończyły się prawomocną wygraną kredytobiorców – wyliczył magazyn „Forbes”.
Skandal w Fundacji Czartoryskich: to nie jest opera mydlana
Marek Rabij
Najnowsze oświadczenia Tamary Czartoryskiej zdają się potwierdzać wątpliwości wyrażane w tekście z kolejnego numeru „TP”, który jutro trafi do kiosków.
I nadszedł ten dzień
Marek Rabij
Z chwilą, gdy potomkowie Czartoryskich zamienili jedną z największych prywatnych kolekcji dzieł na brzęczącą monetę, wyprowadzenie tej gotówki z Polski było…
I odpuść nam nasze długi…
Prof. David Graeber
,
Tomasz Targański
Prof. DAVID GRAEBER, antropolog, autor książki „Dług”: Pojęcie moralności tkwi korzeniami w języku handlu, ale relacje międzyludzkie powinny opierać się na…
Emerytalny bufor
Przemysław Wilczyński
Niższa pensja, w zamian wyższe świadczenia na starość – tak można najkrócej streścić nowy pomysł rządu PiS na emerytury Polaków.
Długi pewne jak w banku
MR
Z Kodeksu Postępowania Cywilnego zniknie prawdopodobnie kontrowersyjny zapis o windykacji długów na podstawie ksiąg bankowych.
A pensje nadal rosną
MR
Wynagrodzenia pracujących w Polsce Ukraińców tylko od połowy tego roku wzrosły o co najmniej 20 proc. – wynika z danych firmy Upper Job sprowadzającej…
Deficyt znika
Łukasz Pałka
Wicepremier Mateusz Morawiecki ma powód do zadowolenia: dziura w kasie państwa chwilowo została zasypana. Taka sytuacja nie potrwa jednak długo.
Rząd wskoczył na wzrostową falę
Łukasz Pałka
Hossa w polskiej gospodarce trwa w najlepsze. Po okresie ubiegłorocznego mocnego spowolnienia teraz widać wyraźne odbicie. To ono na razie pozwala rządowi…
Tort nierówno podzielony
Piotr Wójcik
Dysproporcje dochodów i szans między bogatymi a biednymi nie są w Polsce dramatyczne – ale tworzą realne zagrożenie. Można jeszcze je niwelować bez…
Syndrom niewolnika
Michał Szafrański
,
Beata Chomątowska
Michał Szafrański, autor bloga „jak oszczędzać pieniądze”: Oszczędności, nawet minimalne, są konieczne zwłaszcza wtedy, gdy mało zarabiamy. Daje nam to…
Wszyscy są równi. Teoretycznie
Radosław Korzycki
Najmłodsze amerykańskie muzeum opowiada dzieje społeczności, która do dziś jest dyskryminowana. Czy jej nieformalnym liderem mógłby się stać młody emeryt –…
PiS straszył banki. I tak zapłacili klienci
Łukasz Pałka
Jarosław Kaczyński w wywiadzie radiowym dał do zrozumienia, że posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich powinni radzić sobie sami.
Prezes i pusta kasa
Paweł Reszka
W rocznicę rządów PiS Jarosław Kaczyński był gościem „Wiadomości” i TVP Info. Prezes chwalił swój rząd, ganił opozycję – klasyka, wywiad jak wywiad.
Giełda dołuje? To tylko część prawdy
Łukasz Pałka
Giełda Papierów Wartościowych przeżywa odwrót drobnych inwestorów. Ale ci, którzy potrafią szukać zysków, wciąż mają szansę zarobić.
CETA przesądzona
Piotr Wójcik
Sejm przyjął uchwałę, według której ratyfikacja umowy CETA przez Polskę będzie wymagała większości dwóch trzecich głosów. Pomimo tego wymogu sprawa wydaje się…
Komu, ile i kiedy
Paweł Szałamacha
,
Paweł Reszka
Paweł Szałamacha, były minister finansów: W polityce nie może być teatru. Rozwiązania dotyczą praw ludzi, zobowiązań państwa i powinny być dokładnie policzone.
Wzrost Morawieckiego
Paweł Bravo
„Mam dużo pokory w sobie i jestem raczej maratończykiem niż sprinterem” – mówił na łamach „TP” (nr 39) Mateusz Morawiecki, zapytany, czy nie ma żalu, że nie…
Po co jest premier
Paweł Reszka
Mateusz Morawiecki jest wicepremierem, ministrem rozwoju, ministrem finansów, szefem Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Zaś Paweł Szłamacha przygotował…
Rozsadzamy konsensus
Paweł Reszka
,
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju: Można mnie zaatakować, że jestem zwariowanym patriotą gospodarczym, ale fakty są bezlitosne: sprzedaliśmy 90…
Wszystko przez Bieruta
Cezary Łazarewicz
Jego dekret miał pomóc Warszawie w dźwignięciu się z ruin. Dziś jest kulą u nogi i źródłem patologii.
Garażowa ekonomika
Grzegorz Szymanowski
Aby przeżyć, Rosjanie na prowincji funkcjonują w szarej strefie: między państwem a samowystarczalnością. Także dlatego gospodarczy kryzys bardzo powoli…
Glapiński: bank czy partia
Paweł Wrabec
Adam Glapiński zastąpi w czerwcu Marka Belkę na fotelu prezesa NBP: prezydent Duda potwierdził, że to jego zgłosi do Sejmu jako swojego kandydata.
Koszt pierwszej komunii
TP
Lekcja dzielenia
Mariusz Sepioło
Polska szkoła – zamiast uczyć szacunku – wyostrza stereotypy. Prześladowanie biedniejszych uczniów to tylko pierwszy stopień dyskryminacji.
Balcerowicz wciąż się bije
Michał Matys
Reformator polskiej gospodarki jedzie ratować ekonomię na Ukrainie. Robi to w momencie, gdy w Polsce trwa dyskusja nad drogą, na którą ćwierć wieku temu…
Niedobra zmiana kursu
Paweł Wrabec
W tym tygodniu gwałtownie obniżyły się notowania polskiej waluty, w czwartek za euro płacono 4,40 zł, czyli tylko o 8 gr więcej niż w dniu, gdy 15 stycznia…
Liczba tygodnia
TP
3 000 000
Nie tylko Panama
Marcin Żyła
Sprawa Panama Papers – czyli ujawnienia archiwum firmy Mossack Fonesca, zajmującej się oferowaniem m.in. politykom usług finansowych w tzw. rajach podatkowych…
Niestaranna Temida
Piotr Litka
Ruszył proces właścicieli Amber Gold. Przez prawie trzy lata człowiek karany wcześniej za nadużycia finansowe mógł prowadzić piramidę finansową na szkodę…
Bunt w krainie cudów
Marta Zdzieborska
Jest taki kraj w Europie, gdzie z banków znikają pieniądze, a władze nie robią sobie z tego nic. W Mołdawii każdy modli się, aby tylko nie było gorzej.
Lepsze złamane niż żadne?
Anna Mackiewicz
Przed nowym rządem wyzwanie – spełnienie obietnic bez naruszenia stabilności finansów.
Banksterzy i filantropi
Radosław Korzycki
Współwinne globalnemu kryzysowi amerykańskie banki inwestycyjne usiłują wpłynąć na wynik wyborów prezydenckich. Od tego, kto znajdzie się w Białym Domu, może…
Czy bać się greckiego „nie”?
Anna Mackiewicz
Jest się czego obawiać, czy może przesadne są liczne głosy, według których grecki kryzys odbije się na kieszeni Polaków?
Boska pensja
Błażej Strzelczyk
Zdecydowali, że co miesiąc będą oddawać 10 procent dochodów na cele religijne. Ludzi, którzy dobrowolnie opodatkowują się na rzecz Kościoła, jest coraz więcej.
Patriotyzm portfela
Agnieszka Kamińska
Zakupy coraz częściej robimy za granicą, bo tak taniej. W kraju zalegamy z podatkami o wartości 45 mld zł, a co trzecia mała firma przyznaje, że działa w…
Druga wojna emerytalna
Przemysław Wilczyński
PO nie wyklucza korekty własnej reformy, PiS chce rewolucji, ruch Kukiza – wielkiej rewolucji. W tej sprawie przed wyborami czeka nas propagandowa kakofonia.…
Nie ma miodu bez zapylania
Paweł Potoroczyn
Każda władza, która myśli, że kultura jest droga, prędzej czy później się przekona, ile kosztuje ignorancja.
ABC numizmatyki: o czym pamiętać?
EI
20 lat od denominacji złotego to nie tylko czas wielkich zmian w polskiej gospodarce i na rynku finansowym. Dla niektórych to również okres ciekawej przygody z…
Stronicowanie
Bieżąca strona
1
Page
2
Następna strona
Następna strona ›
Ostatnia strona
Koniec »