Reklama

Zajmuje się polityką zagraniczną, głównie amerykańską oraz relacjami transatlantyckimi. Autor korespondencji i reportaży z USA. Stale współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym", regularnie publikuje też w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Pracę dziennikarską zaczynał w nowojorskim „Nowym Dzienniku”. Potem krótko w „Polityce”, następnie pracował w „Dzienniku”.

Artykuły

20.03.2017
Prezydent Stanów Zjednoczonych zniszczył solennie przygotowywaną przez dyplomatów obydwu krajów wizytę kanclerz Angeli Merkel jednym absurdalnym gestem. Permanentnie skupiony na sobie...
19.03.2017
O najważniejszych działaniach Polski na zewnątrz decyduje centrala partii, a nie MSZ. Partyjnym interesom służyć będzie szykowana właśnie ustawa o służbie zagranicznej.
12.03.2017
To nie tylko specjalny doradca i szef strategii w Białym Domu. Krytycy nazywają go „prezydentem Bannonem”. Kim jest człowiek, który ma wielki wpływ na decyzje Trumpa?
28.02.2017
Prezydent może pierwszy raz opowiedzieć o tym, jak sobie wyobraża współpracę z Kongresem przy realizacji najbardziej osobliwych punktów swojego programu.
27.02.2017
Po zwycięstwie Donald Trump spłaca dług wdzięczności związkom wyznaniowym, które go poparły. Wkrótce amerykańskie kościoły mogą stać się sceną politycznej agitacji.
20.02.2017
W Waszyngtonie wrze. Przeciw Trumpowi najwyraźniej buntują się ludzie ze służb specjalnych, przeciek goni przeciek, a prasa spekuluje, co CIA i NSA mogą jeszcze wiedzieć o kontaktach...
13.02.2017
Najmłodsze amerykańskie muzeum opowiada dzieje społeczności, która do dziś jest dyskryminowana. Czy jej nieformalnym liderem mógłby się stać młody emeryt – Barack Obama?
06.02.2017
Donald Trump nie zasypia gruszek w popiele: wydaje dekrety i prezydenckie memoranda, dzięki którym rządzi z pominięciem Kongresu.
05.02.2017
Czy w pospiesznie przepychanej reformie ustroju stolicy chodzi o poprawę życia mieszkańców? A może to przymiarka do narysowania wyborczej mapy Polski na nowo?
27.01.2017
Prezydent, który rządzi ledwie od siedmiu dni, zdążył już wydać sześć rozporządzeń wykonawczych i zapowiedział, że do końca tygodnia podpisze jeszcze dwa. Daje to razem średnią nieco ponad...

Strony