Reklama

Zajmuje się polityką zagraniczną, głównie amerykańską oraz relacjami transatlantyckimi. Autor korespondencji i reportaży z USA. Stale współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym", regularnie publikuje też w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Pracę dziennikarską zaczynał w nowojorskim „Nowym Dzienniku”. Potem krótko w „Polityce”, następnie pracował w „Dzienniku”.

Artykuły

16.08.2017
Trzy dni po tym jak apologeci wyższości białej rasy zorganizowali marsz na kampusie Uniwersytetu Virginia, skutkiem czego wybuchły zamieszki w jakich zginęły trzy osoby, prezydent Trump...
31.07.2017
W Ameryce trwa spór o wizję i zaangażowanie chrześcijan w politykę. Przeciwko konserwatystom popierającym Donalda Trumpa stanęła trójka kardynałów mianowanych przez Franciszka.
31.07.2017
Kończy się właśnie najgorszy od zaprzysiężenia tydzień Donalda Trumpa.
28.07.2017
Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich: Wymiar sprawiedliwości w wielu miejscach wymaga zmiany. Ale reforma na podstawie ustawy o ustroju sądów ich nie naprawi.
21.07.2017
„Błyskawiczny tryb uchwalania tych ustaw nie licuje z powagą parlamentu. Senatorowie są traktowani jak gówniarze” – mówi Aleksander Pociej z PO, od sześciu lat członek senackiej Komisji...
19.07.2017
Pod Pałacem Prezydenckim młoda prawniczka mówiła, że pierwszy raz od lat ma łzy w oczach. I że PiS – o ironio – przypomniał jej o polskości. Taką to reżim niedźwiedzią przysługę zrobił „...
18.07.2017
Awantura wokół „Juliusza Cezara” w Nowym Jorku sprowadza się do tego, że teatr polityczny w Ameryce wymarł i każda próba jego wskrzeszenia wywołuje emocje. Nie wolno przerywać karnawału.
19.06.2017
Buńczuczny amerykański reżyser Oliver Stone w ostatnich dniach przypomniał o sobie w czteroodcinkowym, wyemitowanym przez stację Showtime wywiadzie rzece z Władimirem Putinem.
29.05.2017
Prezydent USA zdawał się bardzo cieszyć przyjęciem, z jakim się spotkał podczas swej pierwszej zagranicznej podróży, do kilkunastu krajów Bliskiego Wschodu i Europy.
28.05.2017
Mediów unika jak ognia. Szara eminencja w rządzie Beaty Szydło i najbliższy współpracownik Antoniego Macierewicza – od 50 lat.

Strony