Reklama

Zajmuje się polityką zagraniczną, głównie amerykańską oraz relacjami transatlantyckimi. Autor korespondencji i reportaży z USA. Stale współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym", regularnie publikuje też w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Pracę dziennikarską zaczynał w nowojorskim „Nowym Dzienniku”. Potem krótko w „Polityce”, następnie pracował w „Dzienniku”.

Artykuły

26.04.2017
Bohaterką jego książek była demokracja – która dziś musi zdefiniować się na nowo. Nie żyje Benjamin R. Barber.
23.04.2017
Aż rok trwał bój między Republikanami i Demokratami o obsadzenie wakującego stanowiska w Sądzie Najwyższym USA.
10.04.2017
Anna Kurowska, autorka badań nad skutkami programu 500+: Polska polityka rodzinna nie daje możliwości przełamywania tradycyjnego podziału ról, choć towarzyszy jej narracja „wolności wyboru...
03.04.2017
Nowy gospodarz Białego Domu postrzega Unię Europejską przez pryzmat konkurencji w handlu. Ale dla wielu Amerykanów jest ona czymś znacznie więcej: gwarancją ich własnego bezpieczeństwa.
20.03.2017
Prezydent Stanów Zjednoczonych zniszczył solennie przygotowywaną przez dyplomatów obydwu krajów wizytę kanclerz Angeli Merkel jednym absurdalnym gestem. Permanentnie skupiony na sobie...
19.03.2017
O najważniejszych działaniach Polski na zewnątrz decyduje centrala partii, a nie MSZ. Partyjnym interesom służyć będzie szykowana właśnie ustawa o służbie zagranicznej.
12.03.2017
To nie tylko specjalny doradca i szef strategii w Białym Domu. Krytycy nazywają go „prezydentem Bannonem”. Kim jest człowiek, który ma wielki wpływ na decyzje Trumpa?
28.02.2017
Prezydent może pierwszy raz opowiedzieć o tym, jak sobie wyobraża współpracę z Kongresem przy realizacji najbardziej osobliwych punktów swojego programu.
27.02.2017
Po zwycięstwie Donald Trump spłaca dług wdzięczności związkom wyznaniowym, które go poparły. Wkrótce amerykańskie kościoły mogą stać się sceną politycznej agitacji.
20.02.2017
W Waszyngtonie wrze. Przeciw Trumpowi najwyraźniej buntują się ludzie ze służb specjalnych, przeciek goni przeciek, a prasa spekuluje, co CIA i NSA mogą jeszcze wiedzieć o kontaktach...

Strony