Reklama

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

18.04.2016
Czyta się kilka minut
3 000 000
T

Tylu Polaków żyje w deprywacji materialnej – wynika z najnowszego raportu Eurostatu. Wskaźnik odnosi się do osób, które w 2015 r. nie mogły sobie pozwolić na przynajmniej cztery z dziewięciu podstawowych dóbr (m.in. tygodniowe wakacje, ogrzewanie, pożywne posiłki, pralkę, telefon). Poziom tak mierzonej biedy w Polsce spada, obniżając się z ponad 13 proc. w 2012 r., do 8,1 proc. w roku ubiegłym. Średnia dla UE to 8,2 proc.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]