Reklama

Zastępca redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego", dziennikarz, zajmuje się tematyką społeczną i międzynarodową, ze szczególnym uwzględnieniem wielokulturowości oraz tematów związanych z Europą Południowo-Wschodnią. Autor reportaży i korespondencji z Bałkanów, redaktor kilkudziesięciu dodatków tematycznych oraz zbioru rozmów z europejskimi intelektualistami „Europe. An Unfinished Project” (2011).

Artykuły

24.04.2017
„Obozy dla uchodźców są obozami koncentracyjnymi dla mnóstwa ludzi” – powiedział Franciszek w Sanktuarium Nowych Męczenników w Rzymie.
23.04.2017
Po tym, gdy ukryci pod naczepą tira przeprawili się przez Bałtyk, mówiła o nich cała Szwecja. Wcześniej nastoletni bracia Zielińscy, niezauważeni, przejechali całą Polskę Ludową.
03.04.2017
„Stał się jednym z najbardziej przekonanych założycieli zjednoczonej Europy”, pisał o Józefie Retingerze, pierwszym polskim kandydacie do Pokojowej Nagrody Nobla, twórca Beneluksu Paul-...
03.04.2017
MAREK PRAWDA, DYREKTOR PRZEDSTAWICIELSTWA KOMISJI EUROPEJSKIEJ W POLSCE: Około 80 proc. Polaków akceptuje Unię. Wiemy, że to Unia dała nam możliwość szybszego wzrostu; że zapewnia nam nie...
03.04.2017
Leży przede mną niezwykła książka. To niedostępny w zwykłej sprzedaży, rozdawany przez niemieckie organizacje pozarządowe przewodnik po Europie dla uchodźców i migrantów.
26.03.2017
Wschodnia Afryka czeka na pierwsze od miesięcy deszcze. Jeśli okażą się za małe, latem usłyszymy o nowej klęsce głodu. Większej od tej, która ponad 30 lat temu zabiła w Etiopii pół miliona...
13.03.2017
Uchodźcy przestali się śnić unijnym politykom rok temu – gdy wszedł w życie układ UE–Turcja, który znacznie ograniczył ruch migracyjny na Bałkanach.
05.03.2017
W cieniu wojny syryjskiej na Bliskim Wschodzie rozgrywa się inny dramat. Po dwóch latach saudyjskich nalotów na krawędzi katastrofy znalazł się Jemen.
27.02.2017
Na piąty, najwyższy stopień oenzetowskiej skali zagrożenia głodem, który ogłoszono właśnie na części terytorium Sudanu Południowego, nie ma jeszcze polskiej nazwy.
27.02.2017
Wbrew krytyce, nie jest żadnym wymysłem. Najnowsze badania pokazują to wyraźnie – mowa nienawiści zmienia postawy Polaków. Głównie młodych.

Strony