Reklama

Niestaranna Temida

Niestaranna Temida

28.03.2016
Czyta się kilka minut
Ruszył proces właścicieli Amber Gold. Przez prawie trzy lata człowiek karany wcześniej za nadużycia finansowe mógł prowadzić piramidę finansową na szkodę kilkunastu tysięcy osób.
Demonstracja przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, 21 marca 2016 r. Fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM
W

W internecie można natrafić na krótki biogram byłego prezesa Amber Gold. W tekście podano datę i miejsce urodzenia oraz zawód: biznesmen. Reszta danych dotyczy kolejnych firm, w których działał, i kolejnych wyroków wydawanych przez sądy. Są też przypisy oraz informacja: by nie mylić gdańskiego biznesmena ze znanym na Wybrzeżu rzeźbiarzem noszącym to samo imię i nazwisko.

Przyszły prezes Amber Gold (ur. 1984) dorastał w Gdańsku. Jako uczeń Liceum Ekonomicznego wyróżniał się na tle rówieśników. Dwukrotnie brał udział w organizowanym przez Uniwersytet Gdański konkursie „Wiem wszystko o przedsiębiorstwie”. Na rok przed maturą walczył w konkursie o tytuł „Mistrza rachunkowości” z wiedzy o UE, który organizowała „Rzeczpospolita”. Dyrekcja szkoły wystąpiła do prezydenta Miasta Gdańska o przyznanie stypendium dla zdolnego podopiecznego. Prezydent Paweł Adamowicz osobiście wręczał...

10396

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]