Reklama

Jest dziennikarzem, publicystą, laureatem m.in. nagrody Ślad im. Bp. Jana Chrapka, Grand Press i Wiktorów. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie dominikanów, pracował też jako ratownik medyczny. W mediach był redaktorem „Gazety Wyborczej”, „Ozonu”, „Newsweeka” i „Rzeczpospolitej”, oraz dyrektorem programowym stacji Religia TV. W telewizji TVN był gospodarzem show „Mam talent!”. Jest autorem wielu książek, m.in. „Ludzi na walizkach”, „Kościoła dla średniozaawansowanych” i „Tabletek z krzyżykiem”. W 2013 r. założył Fundację Kasisi, wspomagającą dom dziecka w Zambii, a ostatnio także Fundację Dobra Fabryka, która zbiera pieniądze na hospicjum w Rwandzie i szpital w północnym Kongu.

Artykuły

19.06.2017
Pisałem już na tych łamach, jak ­bardzo dało mi do myślenia zdanie rzucone w rozmowie przez będącego dla mnie wielką inspiracją księdza. „Jeśli dziś do Episkopatu Polski zawitałby na chwilę...
12.06.2017
Naczelnik państwa stwierdził, że otwarcie się Polski na imigrantów skutkowałoby „katastrofami społecznymi” i wymagało „całkowitej zmiany naszej kultury”.
05.06.2017
Miałem dziadków z Petersburga, Wilna, Drohobycza, Grodzieńszczyzny (a nawet może i z podwarszawskich mariawitów). Żyję w Europie i w Afryce, jestem Polakiem, ale moją pierwszą ojczyzną jest...
28.05.2017
Ojciec Tadeusz Rydzyk stwierdził podobno (na głośnej toruńskiej konferencji antyekologicznej), że wegetarianizm zmienia ludzi w kozy.
21.05.2017
W Afryce nauczyłem się, że nie ma co wierzyć we wszystkie plotki o sekretach i zakulisowych rozgrywkach rządzących.
15.05.2017
Na lotnisku w Johannesburgu (mogącym poszczycić się jednymi z najlepiej zaopatrzonych lotniskowych księgarń na świecie) kupiłem parę dni temu debiut amerykańskiego prawnika, Daniela Levina.
07.05.2017
Na Jasnej Górze byłem parę razy jako dziecko, zabierane przez mamę na solidarnościowe pielgrzymki.
23.04.2017
Lubię podłubać sobie amatorsko w eschatologii.
14.04.2017
To cudowna książka. Z pewnością doprowadzi do spazmów paru ekonomistów i polityków.
09.04.2017
Nie wiem, co bym wtedy krzyczał. Wiem jednak, że jeśli wyjdę ze spotkania z tym człowiekiem wyłącznie z żywioną doń odrazą, przegapię lekcję, której może mi udzielić.

Strony