Reklama

Jest dziennikarzem, publicystą, laureatem m.in. nagrody Ślad im. Bp. Jana Chrapka, Grand Press i Wiktorów. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie dominikanów, pracował też jako ratownik medyczny. W mediach był redaktorem „Gazety Wyborczej”, „Ozonu”, „Newsweeka” i „Rzeczpospolitej”, oraz dyrektorem programowym stacji Religia TV. W telewizji TVN był gospodarzem show „Mam talent!”. Jest autorem wielu książek, m.in. „Ludzi na walizkach”, „Kościoła dla średniozaawansowanych” i „Tabletek z krzyżykiem”. W 2013 r. założył Fundację Kasisi, wspomagającą dom dziecka w Zambii, a ostatnio także Fundację Dobra Fabryka, która zbiera pieniądze na hospicjum w Rwandzie i szpital w północnym Kongu.

Artykuły

22.08.2017
Pięć lat temu, przygotowując reportaż do książki „Last minute. 24 godziny chrześcijaństwa na świecie”, trafiłem na wyspę Guam, tę, od której dziś może zacząć się trzecia wojna światowa.
14.08.2017
Ciekawe, czy cała ta afera z kretyńską reklamą napoju energetycznego, w której powstanie warszawskie potraktowano tak, że brak na to słów – to rzeczywiście „wypadek przy pracy”.
07.08.2017
Jest taka robota, którą – gdyby dało się za to przeżyć – mógłbym wykonywać do samego końca życia.
31.07.2017
Dzień przed powrotem prezydenta z Helu, w samym środku sejmowo-sądowego kryzysu, w wieczornych serwisach pojawiła się wieść, że Andrzej Duda wpadł jeszcze na chwilę na Jasną Górę.
Łańcuch światła w obronie Sądu Najwyższego, Gdańsk, 20.07.2017 r. /  Fot. Karolina Misztal / REPORTER / EASTNEWS
21.07.2017
Do końca życia całować będę rewers podobizn Jarosława Kaczyńskiego, bo to jemu zawdzięczam w ostatnich dniach coś, co szumnie określiłbym mianem swojego obywatelskiego przebudzenia.
18.07.2017
Trudno przecenić rolę, jaką w formowaniu się chrześcijaństwa odegrali Ojcowie i Matki Pustyni. Wiadomo, że niemal od początku naturalnym podglebiem dla nauki Jezusa z Nazaretu było miasto.
10.07.2017
Mam wrażenie, że większość wewnętrznych kłopotów, z jakimi borykają się dziś chrześcijanie (a w ich liczbie – ja), bierze się stąd, że skupiliśmy się na jednej tylko nucie paschalnej...
04.07.2017
Podczas wizyty w Szczecinie wpadłem na leżącego przy drzwiach hotelu bezdomnego. Usiadłem przy nim na chwilę.
27.06.2017
Media dbają o to, byśmy się dowiadywali, jaki jest tragiczny bilans zbrodniczej działalności terrorystów nękających dziś wiele europejskich miast.
19.06.2017
Pisałem już na tych łamach, jak ­bardzo dało mi do myślenia zdanie rzucone w rozmowie przez będącego dla mnie wielką inspiracją księdza. „Jeśli dziś do Episkopatu Polski zawitałby na chwilę...

Strony