Reklama

Armagedon

02.12.2019
Czyta się kilka minut
Moja żona pracuje jakieś 50 kilometrów od miejsca, w którym ja codziennie załatwiam większość swoich zawodowych spraw.
S

Szukając więc miejsca do zamieszkania, wybraliśmy takie, z którego – jak się wydawało – oboje będziemy mieć do pracy równo blisko. Po pół roku zmagań z porannym wpatrywaniem się w aplikację pokazującą, jak praktycznie od 5.00 rano w tej części warszawskiej aglomeracji zaczynają się tworzyć korki, i ćwiczeniach w podejmowaniu decyzji, czy zdążę jeszcze wypić kawę i coś zjeść, zanim korkowa tragedia zamieni się w Armagedon, zrozumieliśmy, że zamiast równo blisko, oboje mamy teraz do pracy równie daleko.

W przypadku pracy w nienormowanym wymiarze i takiej, w której trzeba jednego dnia być w kilku czy kilkunastu miejscach, oparcie się na transporcie zbiorowym w polskich warunkach nie zawsze jest rozwiązaniem. Z podmiejskiej kolejki korzystam chętnie, gdy muszę dostać się na któryś z warszawskich dworców, by ruszyć koleją gdzieś w Polskę. Często zdarzają się jednak dni, kiedy na...

5555

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]