Reklama

Profesor nauk społecznych na SWPS Uniwersytecie Humanistyczno–Społecznym w Warszawie. Bada, wykłada i pisze o demokratyzacji, najnowszej historii Europy, Międzynarodowym Prawie Karnym i kolonializmie. Pracował jako dziennikarz w Europie środkowo–wschodniej, w krajach Beneluksu i jako naukowiec we Francji, Stanach Zjednoczonych, Południowej Afryce, w Chinach i Austrii.

Kontakt z autorem: kbachmann@swps.edu.pl

Artykuły

15.03.2021
Rządzący wykorzystali walkę z kryzysem do propagandy i manipulują danymi. Ale nawet gdyby tego nie robili i tak duża część obywateli przestrzegałaby restrykcji tylko z obawy przed karą.
11.01.2021
Antyszczepionkowcy bardziej niż ktokolwiek inny powinni się domagać wprowadzenia ustawowego obowiązku szczepienia na COVID-19.
07.12.2020
Kaczyński i Orbán chcą wspólnie zrobić wielki prezent pod choinkę dla ich największych przeciwników z unijnego „klubu skąpców”, a także dla krajowej opozycji.
16.11.2020
Nadzieja wywołana przez szczepionkę pomaga nam nie uczyć się na błędach, jakie popełnialiśmy od wiosny w przygotowaniu do drugiej fali pandemii.
12.10.2020
Unia jest zbyt powolna i nastawiona na konsensus, żeby zatrzymać w Polsce czy w innych krajach erozję demokracji. Ale w sprawie odebrania nam funduszy stoimy na przegranej pozycji.
01.10.2020
Mechanizm uzależniający wypłatę funduszy unijnych od przestrzegania rządów prawa nie będzie aż tak ostry, jak chciała Komisja w pierwotnej propozycji, ale i tak łatwiejszy do uruchomienia...
28.09.2020
Nowy pakt migracyjny Komisji Europejskiej sprzyja autorytarnym tendencjom w Unii. I będzie nieskuteczny.
07.09.2020
Polityka zagraniczna PiS jest bardziej pragmatyczna, niż się wydaje, ale przez to łatwiej ulega grupom nacisku. Także prorosyjskim.
20.07.2020
Nasze konflikty w polityce są raczej umiarkowane i ujawniają się tylko co parę lat. Zamiast nimi zarządzać, marzymy o bezkonfliktowym świecie bez kompromisów – i to jest naprawdę groźne.
29.06.2020
W zamian za transfery dla odbudowy gospodarki i służby zdrowia eurosceptyczne rządy zgodzą się na pogłębienie integracji w polityce zdrowotnej, w dodatku sfinansowanej z unijnych podatków.

Strony