Reklama

Samospełniająca się przepowiednia

Samospełniająca się przepowiednia

16.05.2004
Czyta się kilka minut
Parlament Europejski i inne instytucje UE poradzą sobie z delegacją polskich populistów. Unijni parlamentarzyści i urzędnicy nie będą mieli najmniejszych problemów z Andrzejem Lepperem lub z posłami Ligi Polskich Rodzin. Pytanie tylko, czy Polska da sobie z nimi radę?.

“Panie Przewodniczący! Wczoraj, 3 maja, gdy Unia Europejska świętowała swoje rozszerzenie, Polacy czcili Najświętszą Pannę Królową Polski. Maryja jest również Królową Europy i Świata. To szczególna opieka, która zobowiązuje. Proszę przyjąć od narodu polskiego dar, skarb najcenniejszy, jaki mamy - Krzyż Chrystusowy. Niech ten Krzyż będzie dla nas mocą. Tylko wpatrując się w Krzyż Europa wyrwie się z chaosu i zagubienia moralnego".

Tak mówił poseł Witold Tomczak z Ligi Polskich Rodzin 4 maja w Parlamencie Europejskim, jeszcze jako obserwator, w ramach debaty o przyszłości UE. Inni deputowani nie zastanawiali się, czy posłowi pomyliło się kazanie do pielgrzymów na Jasnej Górze z przemówieniem parlamentarnym. Przypomnieli jedynie, że Parlament Europejski nie ma zwyczaju wieszania krzyży na sali obrad. Sprawozdawca PAP martwił się potem, że to eurosceptyczni...

9366

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]