Nie straszcie nas populistami

Jeśli coś sparaliżuje Unię po majowych wyborach, będą to rozbieżności między rządami państw członkowskich. Ani PiS, ani jego polityczni krewni z Węgier i innych krajów nie są w stanie tego dokonać.

Reklama

Nie straszcie nas populistami

Nie straszcie nas populistami

11.03.2019
Czyta się kilka minut
Jeśli coś sparaliżuje Unię po majowych wyborach, będą to rozbieżności między rządami państw członkowskich. Ani PiS, ani jego polityczni krewni z Węgier i innych krajów nie są w stanie tego dokonać.
Viktor Orbán i Mateusz Morawiecki, Warszawa, maj 2018 r. ANDRZEJ IWAŃCZUK / REPORTER
C

Czas na europejski renesans – głosi Emmanuel Macron w apelu opublikowanym w prasie w minionym tygodniu. Utrzymanie swobód, większa ochrona, postęp – w tych obszarach francuski prezydent przedstawia postulaty, dla realizacji których zakłada nawet możliwość rewizji traktatów.

Nie wydaje się, by poza rytualnymi streszczeniami w mediach jego tezy znalazły odbicie w świecie polskich polityków, gorączkowo zajętych tasowaniem kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Skomplikowane układanie puzzli jedynek, dwójek i trójek na listach – zwłaszcza w bardzo niejednorodnej Koalicji Europejskiej, gdzie na spory wewnątrz Platformy nakładają się przetargi między dopiero co zebranymi pod jednym dachem partnerami – może potrwać jeszcze miesiąc. Będzie to czas stracony dla refleksji, czy i jak decyzje polskich wyborców mogą wpłynąć na układ sił w Brukseli i dalsze skutki naszego członkostwa w...

13694

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]