Przejdź do treści
Reklama
Top menu
Najnowsze wydanie
Autorzy
Archiwum
Newslettery
Podkast
Serwisy
Fundacja
Zostań Patronem Tygodnika
User Menu
Zaloguj
Kup Tygodnik
☰
Użytkownik
Zaloguj
Szukaj
Menu
Najnowsze wydanie
Autorzy
Archiwum
Newslettery
Podkast
Serwisy
Fundacja
Zostań Patronem Tygodnika
Tematy
Kraj
Wiara
Kultura
Zmysły
Świat
Historia
Nauka
Więcej
O nas
Redakcja
Wydawca
Nagrody i wyróżnienia
Reklama w Tygodniku
Regulamin serwisu
Polityka prywatności
Nota wydawnicza
Nota prawna
Kontakt
Tematy
Kraj
Wiara
Kultura
Zmysły
Świat
Historia
Nauka
Kup Tygodnik
listy
Artykuły na ten temat
„Przybyszewska/Pająkówna”. Portret podwójny matki i córki
Lektor
To opowieść o dwóch twórczych kobietach i barierach społecznych, które je ograniczały.
Żal za ostrym graniem
LIST DO REDAKCJI | Dlaczego muzyka gitarowa umiera?
List do działu Wiara. Jak Jan Paweł II walczył z pedofilią?
„TP” 45 / 2022
Skoczyć na Pocztę
Marek Rabij
Poczta Polska nie zapewnia właściwej jakości powszechnych usług pocztowych – podkreśla w najnowszym reporcie Najwyższa Izba Kontroli.
Niewidzialna redakcja
Lektor
Honor to jest honor
Wojciech Bonowicz
Krótka, ale ciekawa współpraca nawiązana została w momencie trudnym dla obu. Giedroyc zmagał się z samotnością, młodszy o ćwierć wieku Tischner – z chorobą…
Mgła i krew
Marek Bieńczyk
W namiętnej miłości równowaga to pojęcie niestosowne. Szkoła uczuć poucza, że w parze zawsze ktoś osiąga przewagę; że jedno w danej chwili ma władzę, a drugie…
Świat odbity w listach
Tomasz Fiałkowski
Pojedynek epistolograficzny między dwojgiem świetnych pisarzy, zapis klimatu ponurych lat 80. i opowieść o pięknej przyjaźni.
Kopiariusz Giedroycia
Stanisław Mancewicz
O jego bukareszteńskich czasach wiedzieliśmy, jak nam się wydawało, wszystko. Tymczasem w Archiwum Instytutu Literackiego leżał sobie zwykły zeszyt z…
„Tygodnik” jeszcze bardziej mój
Krystyna Kot
„Najważniejsze, czy mnie kochasz”
Lektor
36 lat małżeństwa, z czego blisko 11 – przymusowej rozłąki. 39 listów, które w latach rozstania pisali. Jedna z najpiękniejszych książek, jakie ostatnio u nas…
Niepełna panorama
Marcin Żyła
Po obejrzeniu w telewizji BBC1 wczorajszego programu poświęconego „tajemniczym listom Jana Pawła II” trudno nie zgodzić się z komentarzem Watykanu – więcej…
Byłam molestowana
Anna S.
List do redakcji
Kazania do przyjaciela
Wojciech Nowicki
Beksiński i Lewczyński odmienili polską fotografię, należeli do najbardziej bezkompromisowych jej twórców. A w listach głównie wywody na temat mięsa, coca-coli…
Obywatel drugiej kategorii
Krzysztof J. Nowakowski
„TP” 4 / 2014
Prośba o pomoc
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc na leczenie i rehabilitację dla naszego syna Rafała, lat 29. W wieku dwóch lat przeszedł ciężkie wirusowe zapalenie…
Inaczej o nieważności
Aleksandra Brzemia-Bonarek
„TP” 46 / 2014
Alternatywa była
Leszek Balcerowicz
,
Paweł Marczewski
„TP” 48 / 2014
Spotkanie z ks. Jerzym
Ks. Adam Boniecki
„TP” 42 / 2014
Z dołu widać lepiej
„TP” 46 / 2014
Jak rozumieć samonienawiść
Joanna Tokarska-Bakir
„TP” 45 / 2014
Listy (6-13 II)
"TP" 6/08
Jak p. St. Jędrzejewski mija się z prawdą i co robił w Polskim Radiu…
Pan Stanisław Jędrzejewski w czasie pierwszego półrocza mojej kadencji zgodnie współpracował z Zarządem Polskiego Radia SA. Wyrazem wzajemnego zaufania było m.…
Listy (30 I - 6 II)
"TP" 5/08 Powierzchownie o lekarzach
Jak Krzysztof Czabański mija się z prawdą i co zrobił w Polskim Radiu i Polskiemu Radiu...
W tekście zamieszczonym w TP nr 5/2008 (3 lutego 2008) Krzysztof Czabański, laureat nagrody im. Grzegorza I Wielkiego "Niezależnej Gazety Polskiej"…
Listy (23 I - 30 I)
"TP" 51-52/07 Unger i Klaczko
Listy
"TP" nr 50/07
List Stefana Wilkanowicza
Tygodnik Powszechny" nie jest własnością kilku czy kilkunastu osób, lecz - mówiąc ogólnie - społeczeństwa i Kościoła. W szczególności ma do niego moralne…
List członków Zespołu „TP” do ks. Adama Bonieckiego
Warto stawiać sprawy jasno. Za wizerunek "Tygodnika Powszechnego" i jego linię ideową odpowiada przede wszystkim redaktor naczelny, za konkretny…
Po co ta męka?
Czytając tekst Elżbiety Isakiewicz "Chłopcy od Elwiry", stwierdziłam, że ważnym uzupełnieniem tekstu będzie przypomnienie, czym jest głód narkotyczny. To…
Człowiek stadionu
W artykule Przemysława Dula dostrzegam charakterystyczny dla polskiego społeczeństwa stereotyp kibica--bandyty. Jestem kibicem Wisły Kraków i zasiadam na…
Sprostowanie
W reportażu o Wojciechu Młynarskim "Ballada o wieszczu" ("TP" nr 49/07) umieściłem nieautoryzowaną wypowiedź Pauliny Młynarskiej. Zamiast zdania:…
Nie!
Kto jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polskich żołnierzy? W postawieniu tego pytania ubiegł mnie Jacek Żakowski i jego stali paneliści z Radia TOK FM.…
Bez wątpliwości
W rozmowie o pierwszym tomie "Dzienników" Jarosława Iwaszkiewicza ("TP" nr 44/07) pani Hanna Kirchner sarkastycznie powiadamia publiczność, jakobym…
Czarownica z Reszla
Czytając w "TP" nr 46/07 artykuły o ostatnim w Europie procesie o czary (rozmowa z o. Tomaszem Gałuszką OP "Czarna legenda wiedźm", Wojciecha…
Uzupełnienie
W zakończeniu artykułu Joanny Tokarskiej-Bakir "Cena za myśl" ("TP", nr 45/07) redakcja pominęła cytat z książki Simone Weil "Zakorzenienie i…
Szkoła jako imperium
Jestem nauczycielką szkoły publicznej w małym mieście. Jak wszyscy, pragnę mądrych zmian w oświacie, nade wszystko chcę pracować w spokojnej atmosferze. Ta…
Polscy Indianie
W artykule Patrycji Bukalskiej i Wojciecha Pięciaka poświęconym osobie ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego ( ) zabrakło informacji o ważnym fragmencie jego…
Domy Szymanowskiego
Gratulując znakomitego , dołączonego do "TP" nr 40/07, pragnę sprostować kilka informacji dotyczących współczesnych realiów ukraińskich związanych z…
Bohater Schimek
Z zainteresowaniem przeczytałem , austriackim błogosławionym ("TP" nr 44/07). Odczułem jednak niedosyt, że chociaż jednym króciutkim zdaniem autor tekstu…
Racje i krzywdy
Kiedy czytałem (dołączony do "TP" nr 41/07), zastanowił mnie tekst Rafała Wnuka "Historyk, który idzie pod prąd". Przypomniałem sobie, jak w latach…
Trzy Plus
Dziękuję za list Barbary i Juliusza Braunów ("TP" nr 38/07). Dlaczego normy przyjęte przez większość państw są w Polsce tak dalece nieobecne? Wiele…
Dzieje milczenia
Lektura rozmowy ("TP" nr 39/07) uświadomiła mi, że wieloletnie milczenie o sprawie Katynia i istnieniu łagrów syberyjskich, paradoksalnie, pociągało za…
Sprostowania
Ks. Adam Boniecki w "TP" nr 39/07 napisał, że bł. Stanisław Papczyński jest trzecim Stanisławem w katalogu polskich świętych i błogosławionych. Otóż nie…
Tablica nieścisłości
Niedawno, z okazji 750-lecia lokacji Krakowa, pojawiła się na skrzyżowaniu traktów Sukiennic tablica z tłumaczeniem fragmentu łacińskiego tekstu Roczników…
Czy umiera nam Bóg?
Spotkałam się z dwoma interpretacjami Ewangelii o ogniu rzuconym na ziemię i podziale między domownikami. Pierwszą zamieścił o. Wiesław Dawidowski w "TP"…
Listy wokół sporu o Radio Maryja
Względy taktyczne
Rzeczpospolita bez numerów
Zabieramy głos zatrwożeni stanem degradacji państwa polskiego oraz jego instytucji, jak również lekceważeniem obywateli i ich opinii.
Stronicowanie
Bieżąca strona
1
Page
2
Page
3
Page
4
Page
5
Page
6
Page
7
Page
8
Page
9
…
Następna strona
Następna strona ›
Ostatnia strona
Koniec »