Reklama

Sprostowania

Sprostowania

02.10.2007
Czyta się kilka minut
Ks. Adam Boniecki w "TP" nr 39/07 napisał, że bł. Stanisław Papczyński jest trzecim Stanisławem w katalogu polskich świętych i błogosławionych. Otóż nie trzecim, ale czwartym! Poza św. Stanisławem Szczepanowskim i św. Stanisławem Kostką jest jeszcze bł. Stanisław Kazimierczyk (1433-89), kanonik regularny, urodzony w podkrakowskim Kazimierzu i tamże pochowany w kościele Bożego Ciała, beatyfikowany przez Jana Pawła II 18 kwietnia 1993 r. Za pokutę należy odwiedzić jego relikwie na Kazimierzu...
O

O. HONORAT GIL OCD (Wadowice)

***

Dziękujemy za sprostowanie, ale lista polskich błogosławionych noszących imię Stanisław - jak przypomniał nam Janusz Poniewierski z zaprzyjaźnionego miesięcznika "Znak" - jest dłuższa. Znajdują się na niej męczennicy z lat II wojny światowej: Stanisław Kubista SVD, Stanisław Kubski, Stanisław Mysakowski, Stanisław Pyrtek, Stanisław Starowieyski, Stanisław Tymoteusz Trojanowski OFMConv oraz żyjący na przełomie XIV i XV wieku Stanisław z Bydgoszczy, zwany błogosławionym.

Także w poprzednim numerze, w tekście o Janie Rokicie, błędnie napisaliśmy, że Inicjatywa 3/4, z pomocą której zamierzano odebrać elektorat prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, powstała w 2000 r. W istocie powstała pięć lat wcześniej.

REDAKCJA "TP"

***

W "Obrazie Tygodnia" opublikowanym w "TP" nr 39/07, w informacji o podpisaniu listu intencyjnego przez prezesów Polkomtela, TVP SA i PR SA, napisano o prezesach tych spółek: "Wszyscy należeli kiedyś do Porozumienia Centrum".

Prezes zarządu Polskiego Radia SA red. Krzysztof Czabański nie należał do Porozumienia Centrum.

TADEUSZ FREDRO-BONIECKI

rzecznik prasowy Polskiego Radia SA

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]