Reklama

Sprostowania

Sprostowania

02.10.2007
Czyta się kilka minut
Ks. Adam Boniecki w "TP" nr 39/07 napisał, że bł. Stanisław Papczyński jest trzecim Stanisławem w katalogu polskich świętych i błogosławionych. Otóż nie trzecim, ale czwartym! Poza św. Stanisławem Szczepanowskim i św. Stanisławem Kostką jest jeszcze bł. Stanisław Kazimierczyk (1433-89), kanonik regularny, urodzony w podkrakowskim Kazimierzu i tamże pochowany w kościele Bożego Ciała, beatyfikowany przez Jana Pawła II 18 kwietnia 1993 r. Za pokutę należy odwiedzić jego relikwie na Kazimierzu...
O

O. HONORAT GIL OCD (Wadowice)

***

Dziękujemy za sprostowanie, ale lista polskich błogosławionych noszących imię Stanisław - jak przypomniał nam Janusz Poniewierski z zaprzyjaźnionego miesięcznika "Znak" - jest dłuższa. Znajdują się na niej męczennicy z lat II wojny światowej: Stanisław Kubista SVD, Stanisław Kubski, Stanisław Mysakowski, Stanisław Pyrtek, Stanisław Starowieyski, Stanisław Tymoteusz Trojanowski OFMConv oraz żyjący na przełomie XIV i XV wieku Stanisław z Bydgoszczy, zwany błogosławionym.

Także w poprzednim numerze, w tekście o Janie Rokicie, błędnie napisaliśmy, że Inicjatywa 3/4, z pomocą której zamierzano odebrać elektorat prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, powstała w 2000 r. W istocie powstała pięć lat wcześniej.

REDAKCJA "TP"

***

W "Obrazie Tygodnia" opublikowanym w "TP" nr 39/07, w informacji o podpisaniu listu intencyjnego przez prezesów Polkomtela, TVP SA i PR SA, napisano o prezesach tych spółek: "Wszyscy należeli kiedyś do Porozumienia Centrum".

Prezes zarządu Polskiego Radia SA red. Krzysztof Czabański nie należał do Porozumienia Centrum.

TADEUSZ FREDRO-BONIECKI

rzecznik prasowy Polskiego Radia SA

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]