Reklama

„Tygodnik” jeszcze bardziej mój

„Tygodnik” jeszcze bardziej mój

11.04.2016
Czyta się kilka minut
D

Dziękuję Łukaszowi Lamży za artykuł o rybikach. Ten numer „Tygodnika”, opatrzony zabójczo trafną okładką [temat okładkowy wydania, o którym mowa: „PiS kontra reszta świata” – red.], czytałam z lekkim, postno-świątecznym opóźnieniem. Rozmowa o spowiedzi z ks. Adamem Bonieckim, gorąca polityka krajowa, zwłaszcza oparta na analogii do „Króla Leara” w analizie prof. Tadeusza Sławka („Wyrocznia bez opamiętania”), uchodźcy w Europie, stare i nowe widma faszyzmu oraz... „Zabiłem rybika”.

Artykuł ożywczy i szczery, napisany „głosem niewinnym jak cholerna chmurka na cholernym chińskim niebie” – a wymowa jakże głęboka. Dla mnie w ten sposób właśnie „Tygodnik”, który czytam od lat, pozostaje pismem otwartym, moim „Tygodnikiem”, a nawet bardziej jeszcze nim się staje. 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]