Reklama

Bohater Schimek

Bohater Schimek

12.11.2007
Czyta się kilka minut
Z zainteresowaniem przeczytałem , austriackim błogosławionym ("TP" nr 44/07). Odczułem jednak niedosyt, że chociaż jednym króciutkim zdaniem autor tekstu, Wojciech Pięciak, nie przypomniał przy tej okazji innego austriackiego bohatera, który nie został co prawda beatyfikowany, ale zasługuje na naszą wdzięczną pamięć. To żołnierz Wehrmachtu Otto Schimek (1925-44), którego rozstrzelano za odmowę wykonania wyroku śmierci na polskich cywilach. Jego symboliczny grób znajduje się w Machowej, niedaleko Tarnowa. Przed laty "TP" zamieścił obszerną publikację na temat jego heroicznego czynu.
Z

ZDZISŁAW BRZEZIŃSKI

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]