Reklama

Inicjatorka kampanii „Kocham. Nie daję klapsów” i akcji „Książki nie do bicia”, specjalizuje się w tematyce praw dziecka. Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o kulturze i religii. Doktorat o udziale dzieci w programach reality show obroniony w listopadzie 2020 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka książek „Superniania kontra trzyletni Antoś. Jak telewizja uczy wychowywać dzieci” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2022) i „Dzieciństwo w cieniu rózgi. Historia i oblicza przemocy wobec dzieci” (Wydawnictwo Editio, 2019). Stale współpracuje z „TP”. Pisała m.in. o łamaniu praw dzieci w popularnych programach telewizyjnych. Za tekst ujawniający plagiaty kandydatki PiS na Rzecznika Praw Dziecka Sabiny Zalewskiej nominowana do nagrody MediaTory w kategorii reformaTOR.

Artykuły

20.03.2023
Pacjenci, których dolegliwości trudno zdiagnozować, bywają lekceważeni, oskarżani o symulowanie, odsyłani do psychiatrów i leczeni na depresję, nawet gdy jej nie mają.
15.01.2023
Na nadwagę i otyłość najbardziej narażone są w Polsce osoby z niższych warstw społeczno- -ekonomicznych. I to im najtrudniej zrzucić zbędne kilogramy.
28.11.2022
Do wyłudzania dofinansowań z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyzwyczailiśmy się dawno. Teraz normą stało się zatrudnianie ich z pozoru legalnie, ale na granicy...
07.02.2022
MARIA BEISERT, prawniczka, psycholożka i seksuolożka: Prokurator niewierzący skrzywdzonemu dziecku. Śledczy uznający, że nieletnia ofiara jest współwinna. Ekspert, który radzi, by nie...
20.09.2021
MARIA REIMANN, antropolożka: Główną emocją, jaką dzieci odczuwały podczas lockdownu, nie była nuda, lecz tęsknota za innymi dziećmi.
28.06.2021
Jagoda Latkowska, psychoterapeutka: Dla matek dzieci z niepełnosprawnościami wspólne jest poczucie bycia niewystarczająco dobrą, za mało jakąś. Doświadczanie karcących spojrzeń...
17.05.2021
Gdański pastor kolportuje poradnik, którego autorka zaleca bicie małych dzieci – bo w Starym Testamencie jest napisane, że upartych synów należy kamienować.
12.04.2021
W komisji, mającej wydać werdykt w sprawie przyzwolenia na zło, zasiada osoba, która notorycznie dopuszczała się plagiatów.
02.04.2021
W płatnych serwisach towarzyskich trudno spotkać kobietę, chyba że to wynajęta przez firmę operatorka. Ale to zdaje się nie przeszkadzać użytkownikom płacącym za ułudę spotkania.
01.03.2021
Twórcy reality show, w którym osoby niezamożne i te uchodzące za bogate zamieniają się miejscami, oszukują nie tylko widzów, ale i uczestników.

Strony