Reklama

Nadzieja za trzy tysiące

Nadzieja za trzy tysiące

02.04.2021
Czyta się kilka minut
W płatnych serwisach towarzyskich trudno spotkać kobietę, chyba że to wynajęta przez firmę operatorka. Ale to zdaje się nie przeszkadzać użytkownikom płacącym za ułudę spotkania.
DMITRY AGEEV / ALAMY STOCK PHOTO / BEW
O

Oferta pracy brzmi: „Jako operator czatu tekstowego będziesz odpowiadać na przypadkowe wiadomości w opartej na fantazjach platformie tekstowej. Musisz być w stanie rozmawiać z klientami na różne tematy. Otrzymasz różne role, w zależności od potrzeb klienta. Niektórzy z naszych klientów chcą po prostu porozmawiać z kimś o życiu codziennym. Rozmowy o pracy, kulturze, pogodzie, relacjach. Twoja tożsamość nie będzie znana klientom, ponieważ będziesz brany za osobę, do której klient pisze”.

Wysyłając zgłoszenie, potencjalny operator zgadza się na zachowanie w tajemnicy wszystkiego, czego dowie się podczas rekrutacji, szkolenia i ewentualnej pracy dla platformy, pod groźbą srogiej kary finansowej.

Długotrwałe relacje

– Ogłoszenie zupełnie nie wskazywało na właściwy charakter pracy. Zwracano w nim uwagę na konieczność posługiwania się poprawną polszczyzną, nie było...

15219

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Treść artykułu odzwierciedla w pełni stan faktyczny i sposoby działania serwisów towarzyskich a szczególnie MyDates. Firmy które pracują obsługując fikcyjne profile kobiet w serwisach towarzyskich to serwis chatpraca.com zatrudniający polskie operatorki i operatorów którego właścicielem jest Proxima Digital Ltd oraz serwis www.cloudworkers.company/pl - właściciel Cloudworkers AG. Spędziłem 2,5 roku na MyDates dokumentując oszukańcze praktyki tego portalu i jego podwykonawców i są to nie tylko fikcyjne profile służące do wyłudzania pieniędzy ale wiele jeszcze innego typu mechanizmów. Zebrałem bardzo dużo materiałów i dowodów które zamierzam wykorzystać do złożenia zawiadomień do odpowiednich organów i opublikować je w internecie tak aby przestrzegały potencjalnych chętnych korzystających z serwisów towarzyskich przed pułapkami i przestępczymi działaniami tych serwisów a tych co chcą pracować jako operatorzy czatu że mogą trafić też na nieuczciwe firmy które jako podwykonawcy serwisów towarzyskich żyją z przestępczej działalności.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]