Reklama

Biblia i rózga

Biblia i rózga

17.05.2021
Czyta się kilka minut
Gdański pastor kolportuje poradnik, którego autorka zaleca bicie małych dzieci – bo w Starym Testamencie jest napisane, że upartych synów należy kamienować.
TATIANA JACHYRA / FORUM
C

Choć w Polsce od 2010 r. obowiązuje całkowity zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci, w księgarniach nadal można kupić poradniki, których autorzy zalecają bicie w celach wychowawczych. Co jakiś czas przez media przelewa się fala oburzenia na autorów i wydawców kolejnych ujawnianych publikacji tego rodzaju – chrześcijan, którzy usprawiedliwiają przemoc boskimi nakazami i traktują dosłownie takie starotestamentowe wersety, jak np. „Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go – w porę go karci” (Prz 13, 24). Z reguły są to poradniki wydane przed wejściem w życie zakazu bicia dzieci. Wciąż jednak wydawane są nowe, a do niechlubnego grona dołączyło wydawnictwo Trinity, którego właścicielem jest Paweł Bartosik, pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku.

Zabić znaczy zbić

Bartosik pisze na stronie wydawnictwa, że zależy mu na „wysokiej jakości­ ­...

7375

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zabronić publikacji Biblii, Koranu, kronik historycznych, powieści kryminalnych, większości komiksów, najlepiej wszystkiego, bo niemal wszędzie znajdziecie jakieś tam odnośniki, które mogą być "zachętą do łamania prawa" publikujcie tylko obrazki z kwiatkami, czy kucyki w tęczy, chociaż jak tego dopniecie, to wyzwolicie we mnie nieodpartą chęć albo silnego znieczulenie się środkami odurzającymi, albo wręcz samobójstwa, a jedno i drugie, też nielegalne, zatem najlepiej kompletnie nic nie publikować. Tyle, że czy tym nie złamiecie prawa o "swobodzie wypowiedzi"? ps. taki konkurs, bracia się tłuką, jeden wygrywa i w zasadzie znęca się nad drugim, jak bez użycia przemocy położyć temu kres? Czekam na propozycje (ale skuteczne i prawdziwe, a nie lewackie bajeczki).

wyprowadzić religię ze szkół, jak najszybciej, i sprowadzić kler katolicki tam gdzie jego miejsce, do kościołów

Im bardziej będą młodych przymuszać, tym oni bardziej będą przeciw, to już nie średniowiecze, gdy opornych można było po prostu pozabijać, choć są takie regiony świata, gdzie zabijanie opornych jest ciągle w modzie, ale na chwilę obecną, to jeszcze nie u nas.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]