Reklama

Ładowanie...

Filmoznawca, krytyk filmowy i publicysta. Dwukrotny laureat Konkursu dla Młodych Krytyków Filmowych im. Krzysztofa Mętraka. W 2015 roku nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa.

Artykuły

20.02.2023
Brytyjskie seriale, które pojawiły się właśnie w Polsce, szukają odpowiedzi na pytanie o kondycję współczesnego świata, a zwłaszcza Zjednoczonego Królestwa.
23.12.2022
Według Jamesa Camerona reżyser jest jednocześnie inżynierem i wynalazcą, inspirującym technologię konieczną dla realizacji filmu. A jego wizje wymagały najbardziej zaawansowanych...
28.11.2022
„TraumaZone” jest nie tylko filmem o historii Rosji, ale także o tym, jak tę historię widział na bieżąco Zachód. I czego nie chciał widzieć, łudząc się opowieściami o budowaniu demokracji i...
21.10.2022
Polskie filmy i seriale ostatnich lat rzadko portretowały obywateli, członków politycznej wspólnoty, próbujących angażować się na jej rzecz. W tym sensie „Wielka woda” to produkt wyjątkowy.
03.10.2022
Widz korzystający z Netfliksa czy Disneya coraz częściej czuje się jak abonent kablówki: płaci za tysiące godzin audiowizualnych treści, których nigdy nie obejrzy.
29.08.2022
Żaden z intelektualistów wypowiadających się niemądrze w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę nie ma takiej pozycji w nauce jak Noam Chomsky. I żaden od dawna nie budzi tylu emocji.
08.08.2022
Pierwszy sezon „Yellowjackets” jest narracyjnie bezbłędny, wszystko jest tu na swoim miejscu. Także wtedy, gdy horror i tajemnice leśnych pustkowi nawiedzają współczesną podmiejską...
18.07.2022
Tommy Shelby, z błota okopów wspinający się na szczyt, ciągle śniący swój wojenny koszmar, staje się bohaterem zaskakująco nam bliskim, mimo stu lat historycznego dystansu.
20.06.2022
„Gra, której nie da się wygrać” – tak można podsumować seriale o amerykańskim społeczeństwie XXI wieku. „Zadzwoń do Saula” idzie w tym obrazie szczególnie daleko.
25.04.2022
W kinie Roberta Eggersa – niezależnie, czy kręci horror, czy widowisko – historia stapia się z mitem i legendą, przybiera postać niepokojącej halucynacji.

Strony