Reklama

Ładowanie...

Filmoznawca, krytyk filmowy i publicysta. Dwukrotny laureat Konkursu dla Młodych Krytyków Filmowych im. Krzysztofa Mętraka. W 2015 roku nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa.

Artykuły

21.10.2022
Polskie filmy i seriale ostatnich lat rzadko portretowały obywateli, członków politycznej wspólnoty, próbujących angażować się na jej rzecz. W tym sensie „Wielka woda” to produkt wyjątkowy.
03.10.2022
Widz korzystający z Netfliksa czy Disneya coraz częściej czuje się jak abonent kablówki: płaci za tysiące godzin audiowizualnych treści, których nigdy nie obejrzy.
29.08.2022
Żaden z intelektualistów wypowiadających się niemądrze w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę nie ma takiej pozycji w nauce jak Noam Chomsky. I żaden od dawna nie budzi tylu emocji.
08.08.2022
Pierwszy sezon „Yellowjackets” jest narracyjnie bezbłędny, wszystko jest tu na swoim miejscu. Także wtedy, gdy horror i tajemnice leśnych pustkowi nawiedzają współczesną podmiejską...
18.07.2022
Tommy Shelby, z błota okopów wspinający się na szczyt, ciągle śniący swój wojenny koszmar, staje się bohaterem zaskakująco nam bliskim, mimo stu lat historycznego dystansu.
20.06.2022
„Gra, której nie da się wygrać” – tak można podsumować seriale o amerykańskim społeczeństwie XXI wieku. „Zadzwoń do Saula” idzie w tym obrazie szczególnie daleko.
25.04.2022
W kinie Roberta Eggersa – niezależnie, czy kręci horror, czy widowisko – historia stapia się z mitem i legendą, przybiera postać niepokojącej halucynacji.
21.02.2022
W „Pozłacanym wieku” tworzą się wielkie fortuny, rosną nierówności i społeczne napięcia. Pytania dotyczą roli pieniądza i milionerów w amerykańskiej demokracji.
06.12.2021
Epizody zamknięte w przestrzeni jednego mieszkania i korytarza w sypiącej się kamienicy, z obsadą rzadko przekraczającą dziesięć osób, były w stanie uchwycić prawdę o Polsce, która umykała...
29.11.2021
Ta historia była zapowiedzią nowej sfery publicznej, opartej na ciągłym przepływie informacji i dezinformacji w sieci, rozkwitających w niej mediów niezwiązanych regułami, etosem i...

Strony