Reklama

Arcydzieło o niczym

Arcydzieło o niczym

25.10.2021
Czyta się kilka minut
Tym, którzy „Kronik Seinfelda” nigdy nie widzieli, mogę szczerze poradzić, by odstawili na chwilę współczesne seriale i wygospodarowali czas na spotkanie z naprawdę wartą poznania klasyką. Jest okazja.
Kadr z serialu „Kroniki Seinfelda” NETFLIX / materiały prasowe
D

Do bibliotek Netfliksa trafił skarb: wszystkie dziewięć sezonów „Kronik Seinfelda” (1989-98), najlepszego sitcomu nie tylko lat 90., ale w ogóle – w historii telewizji. W Polsce Seinfeld nigdy nie zdobył popularności, na jaką zasługiwał, być może premiera na Netfliksie ma szansę to zmienić.

To nie jest komedia dla całej rodziny

Jak to w sitcomach, pomysł jest prosty: większość akcji rozgrywa się w nowojorskim mieszkaniu tytułowego Seinfelda, z zawodu komika, konkretnie stand-upera. Na ekranie odtwarza go współtwórca formatu, komik Jerry Seinfeld, kreujący w serialu fikcyjną wersję siebie samego. Wokół Seinfelda skupiona jest grupka trzech przyjaciół: Cosmo Kramer, sąsiad z naprzeciwka, Elaine Benes, była dziewczyna Jerry’ego, oraz George Costanza, przyjaciel komika z czasów liceum.

Każdy z tych bohaterów mniej lub bardziej wzorowany jest na prawdziwych...

12555

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]