Reklama

Ładowanie...

Dziennikarz i krytyk muzyczny, współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Autor książki „The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side” (2018 r.).

Artykuły

10.10.2022
Odkąd zaczął robić międzynarodową karierę, zachodni krytycy tłumaczą niespotykany sposób jego śpiewu, odnosząc go do indonezyjskich tradycji muzycznych. Nie jest to takie proste.
03.10.2022
Mity stoją u podstaw kolejnych dzieł Aleksandra Nowaka. Ale w „Baśni o sercu” do libretta Radka Raka kompozytor podąża nie tylko za odwiecznymi opowieściami, dotyka także mitu osobistego.
05.09.2022
Multimedialna opera „NeoArctic” opowiada o globalnym ociepleniu, odrzucając moralizatorstwo i dydaktyzm. Zamiast nawoływać do natychmiastowego działania, daje publiczności przestrzeń do...
29.08.2022
Andrzej Zagajewski, muzyk Czereśni: Dzieci czują, kiedy gra sprawia ci przyjemność. Jeśli nie sprawia, to lepiej nie wychodź na scenę.
01.08.2022
Na koncertach patrzyli w podłogi, w studiu nagrań niepewni swoich głosów ukrywali je za potężnymi dźwiękami gitar. Ciężko pracowali na wizerunek niechcianych introwertyków. Wracają!
25.07.2022
The Bad Seeds w sierpniu zagrają w Polsce. Warren Ellis, który od dekady jest prawą ręką ich lidera, Nicka Cave’a, tłumaczy, dlaczego w muzyce warto szukać jedynie tego, co nieoczywiste.
04.07.2022
Kiedy odmienne pochodzenie było pretekstem do przemocy, zespół Ferkat Al Ard tworzył muzykę czerpiącą z dorobku wielu kultur. Nagrana w trawionym wojną Bejrucie kultowa płyta „Oghneya”...
30.05.2022
Przed dekadą witaliśmy ich tryumfalny powrót. Dziś producenci nie nadążają za stale rosnącym popytem. Dlaczego płyta winylowa nie może stać się na powrót produktem masowym?
16.05.2022
Wspiera naukowców i pogorzelców. Jest religijna i progresywna obyczajowo. Wśród jej wiernych fanów znajdują się emerytki z amerykańskiego Południa, młode gwiazdy hip-hopu i środowisko LGBTQ...

Strony