Reklama

Dziennikarz Onetu, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, wcześniej związany z redakcjami „Rzeczpospolitej”, „Newsweeka” i „Wprost”. Zdobywca Nagrody Dziennikarskiej Grand Press 2018 za opublikowany w „Tygodniku Powszechnym” artykuł „Państwo prywatnej zemsty”. Laureat wielu konkursów dziennikarskich, w tym zdobywca nagrody głównej SDP (2003 r.). W 2011 r. uznany za najlepszego publicystę w Polsce w plebiscycie MediaTory, organizowanym przez studentów dziennikarstwa z całego kraju. Współautor trzech książek — „Donald Tusk. Droga do władzy”, „Wałęsa. Zdrajca czy bohater?” oraz „Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa”.

Artykuły

08.11.2019
Choć politycy obozu władzy snuli opowieści o wielkiej przebudowie i wystrzałowych nazwiskach nowych ministrów, to ogłoszone zmiany są niezauważalne.
08.11.2019
Dziś największy kłopot z Trybunałem Konstytucyjnym ma nie opozycja, tylko władza. Szefostwo PiS zaproponowało, by sędziami TK zostali byli posłowie Krystyna Pawłowicz oraz Stanisław...
04.11.2019
Lidera PO nie interesuje to, kto będzie kandydatem jego partii na prezydenta. Nie interesuje go nawet to, kto będzie prezydentem.
26.10.2019
Były premier na pewno wróci do polskiej polityki, nie wiadomo tylko, w jakiej roli. Na początku grudnia zostanie szefem EPP, międzynarodówki chadeckich partii Unii. I będzie mógł zrzucić...
21.10.2019
Gdyby spojrzeć na wyniki wyborów oczami Jarosława Kaczyńskiego, to okaże się, że radości jest niewiele, za to trosk co niemiara. A najtrudniejsze dopiero przed nim.
14.10.2019
PiS wygrał w wyborach parlamentarnych i wkrótce rozpocznie drugą kadencję samodzielnych rządów. Ale w partii nie ma euforii. Kaczyński chciał zmiażdżyć opozycję, a ledwie ocalił większość.
01.10.2019
Był przeciwko komunistom, przeciwko umiarkowanym nurtom w Solidarności, przeciwko Okrągłemu Stołowi, przeciwko III RP, a i państwo PiS potrafił ostro krytykować. Kornel Morawiecki zawsze...
30.09.2019
Przez cztery lata rządów PiS parlament stał się praktycznie zbędny. Po co nam posłowie, skoro o wszystkim decyduje Jarosław Kaczyński?
30.09.2019
Jak to możliwe, że CBA przez prawie pół roku nie było w stanie ustalić, iż jeden z najważniejszych ludzi w kraju wynajął kamienicę sutenerom i zaniża koszty wynajmu?
09.09.2019
Lider PO Grzegorz Schetyna ogłosił, że rezygnuje ze swych kilkunastoletnich marzeń o premierostwie, i wyznaczył na kandydatkę Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Strony