Reklama

Druh chaosu

Druh chaosu

01.02.2021
Czyta się kilka minut
Wszystkie wpadki uchodzą mu płazem. Umiejętność wywijania się od odpowiedzialności może jednak nie wystarczyć, jeśli Michał Dworczyk rozłoży narodową akcję szczepień.
Michał Dworczyk, posiedzenie Sejmu, Warszawa, 20 października 2020 r. GRZEGORZ KRZYŻEWSKI / FOTONEWS / FORUM
W

Wszędzie go pełno. Wybudować szpital na Stadionie Narodowym? Druh Dworczyk. Przeprowadzić masowe szczepienia? Druh Dworczyk. Przetrzymać druk antyaborcyjnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego? Druh Dworczyk. Przekupić regionalnych radnych, żeby dopiąć koalicję z PiS? Też druh Dworczyk.

Harcerze są zazwyczaj dobrymi organizatorami i winni świecić przykładem. Szkopuł w tym, że im więcej w Dworczyku polityka, tym mniej w nim harcerza.

Panzerfaust w bloku

Jest listopad 1999 r. Patrol policyjny dostaje zgłoszenie, że w piwnicach bloku przy ul. Solec w Warszawie może być przechowywany arsenał mafii pruszkowskiej, która w tamtym czasie lubiła sobie postrzelać z konkurencją. Rzeczywiście, w jednej z piwnic bloku policjanci odkrywają skrzynki z pociskami artyleryjskimi.

Ewakuowany budynek, zamknięta ulica, na miejsce przyjeżdżają saperzy. Gdy wydaje się, że...

19559

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

x

Autor chyba liczy, że wykaz brudnych występków druha czytać będą nieskalane harcerzyki. Wierzące, że partie wchodzą do koalicji z wielkiej miłości do ojczyzny , brzydzą się stanowiskami we władzach oraz intratnymi posadami w państwie, losowanymi przez bezpartyjną sierotkę i przyjmują je dopiero po uporczywych namowach biskupa lub dyrektora TVN. A przejście z jednej partii do drugiej to podłość z której rozgrzeszyć może jedynie obrona św. Demokracji.

za artykuł, który przywiódł mnie do niewesołej refleksji. Czy w naszym kraju nie ma już bardziej kompetentnej osoby do zarządzania ogólnopolskim szczepieniem niż pan Dworczyk? Autora serdecznie pozdrawiam.

Doprawdy zarejestrowanie emeryta na krajowej infolinii nie jest wielkim wyczynem ani poważnym wyzwaniem. Gdy rejestrowałem moją matkę miesiąc temu to wybrałem numer 989, wsadziłem słuchawkę telefonu w ucho i cierpliwie czekałem oglądając przy tym jakiś film. Po niespełna dwóch godzinach zgłosił się młody człowiek, który uprzejmie mnie poinformował gdzie i w jakich terminach zabieg będzie dostępny. Wybrałem Sopot 29.01.2021 godz. 1830 jako najbliższy termin choć miejsce względnie odległe. A potem wszystko odbyło się zgodnie z planem. PS Zarzut pod adresem Dworczyka, że w szpitalu na stadionie Narodowym jest mało pacjentów jest śmieszny. Po pierwsze, nikt nie wie jaki będzie dalszy przebieg pandemii choć o trzeciej fali pandemii mówią prawie wszyscy. Po drugie, to że aktualnie w Polsce mniej jak połowa dostępnych respiratorów jest wykorzystywana podobnie jak mniej jak połowa miejsc dla osób chorych na Covid-19 jest zajęta to raczej dobre świadectwo dla ekipy rządzącej. Tak się powinno działać w warunkach pandemii. Zresztą jeszcze niedawno opozycja zarzucała rządowi, że nic nie działa w naszym kraju i brakuje wszystkiego a teraz zarzuca, ze wszystkiego jest za dużo. Opozycja tworzy kabaret a przydałaby się poważna polityka.

Rzeczywiście sukces, po niespełna dwóch godzinach... . Sukcesów Rządu na niwie walki z pandemią, jak i gospodarczych jest bez liku, gdzie nie spojrzeć tam sukces. Weźmy dajmy na to zakup opasek elektronicznych dla seniorów, 10 tysięcy sztuk za 38 mln. Na chińskich aukcjach idą po 80 zł za sztukę, na co my wydaliśmy publiczny grosz nie wiadomo. Firma dystrybuująca ten szmelc, przyznaje, że na chińszczyznę nałożyli 100% marży, daje to niecałe dwie stówki, reszta niczym mgła nad lotniskiem smoleńskim rozpłynęła się. Niewątpliwie sukcesem rządu jest największa umieralność w ubiegłym roku w Europie za sprawą bardzo efektywnej walki z zarazą. ZUS już liczy zyski. Niedawno niejaki Jarosław K. wydał oświadczenie, że zakup respiratorów od handlarza bronią, monitorowany był przez ABW i zaopiniowany pozytywnie nie może budzić już złych skojarzeń, znaczy sprawa zamknięta wszystko gra. Mnie tylko niepokoją owe służby mające zabezpieczać bezpieczeństwo państwa i narodu, co z nimi. Czy osobie która klepnęła bezpieczeństwo tej transakcji, zasadzono kopa w wiadome miejsce? Jeśli chodzi o te nieszczęsne wolne miejsca dla pacjentów kowidowych w szpitalach tymczasowych, tak wspaniale wyposażonych w sprzęt wszelaki, mnie chodzi po głowie, jeśli tam jest pusto i tak super z wyposażeniem i obsługą, czemu nie przyjmować tam pacjentów w stanie ciężkim z innymi chorobami, czemu muszą cierpliwie czekać, aż zwolni się miejsce w normalnym szpitalu, bo nie ma anestezjologa dajmy na to, że o pigułach nie wspomnę. Jestem pewien, że to nie koniec sukcesów naszej umiłowanej władzy, zadbają o to niewątpliwie publiczne media, na które 2 mld złociszy nie żal wydać. Wiadomo, na okoliczność komuś trzeba zabrać, takim fajnym miejscem jest resort zdrowia, trochę mniej tu czy tam na leczenie, a 1 mld już zaoszczędzony i kolejny sukces jak nic. Nie wiem co tworzy opozycja, czy to kabaret czy komedia, ale to co robią pisiory to tragifarsa, gdyby chodziło tylko o złodziejstwo, można by jeszcze jakoś przeboleć, ale tam zwyczajna głupota się zalęgła. Czym się ona objawia, ot " w Polsce mniej jak połowa dostępnych respiratorów jest wykorzystywana ...". Pomińmy szczegół, że tej drugiej połowy nie ma kto obsługiwać, toż to drobiazg, da się ogłoszenie w prasie i załatwione. Z serwisem respiratorów to samo, Waldek z ulicy wpadnie zmontuje poskłada, podbije certyfikat i takie tam duperele. Bo co tu dużo kombinować, sporo atrap w tym dostępnym sprzęcie na papierze. W wiadomościach przecież podali, wszystkiego w brud i na najwyższym poziomie. Potem w uchu słuchawka telefonu, dwie godzinki czekania na rozmowę pod nr 989, jakiś dobry programik publicystyczny na TVP i orgazm gotowy.

dla zwolenników PiS, ale coś mi się widzi, że jeśli władzę w parlamencie i telewizji przejmie PO, to za 20-30 lat babcia Manuela Gretkowska takie instrukcje do osiągania orgazmu będzie propagować swoim rówieśniczkom na serio... Na razie cicha idolka dziennikarzy TP i wykształconych parafialnych emerytów, którzy do tematu viagry podchodzą nieśmiało, uznaje tylko dwie siły polityczne: partie - Penis i Wagina.

1 Gdyby na infolinii było tylu operatorów co osiemdziesięciolatków to nikt by nie musiał czekać dłużej jak 5 minut.||| 2. Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie czy respirator zakupiony od handlarza bronią jest lepszy czy też gorszy od respiratora zakupionego przez handlarza mięsem albo zakupionego przez Jurka Owsiaka. Nie wykluczam jednak, że handlarz bronią lepiej się zna na respiratorach nawet od Jurka Owsiaka||| 3. Pan Bóg lubi ludzi dobrej woli, pozytywnie nastawionych do świata. I tego się trzymajmy. ||| Wielu jest takich co łączy politykę i erotykę. I pewnie czasem udaje im się osiągnąć orgazm. Mnie osobiście polska polityka raczej śmieszy aniżeli podnieca. Zwłaszcza śmieszy mnie nieporadność opozycji.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]